Kapaklı Gündem Gazetesi – Kapaklı Son Dakika Haber

KAPAKLI CHP’DE YÖNETİME İSYAN BAYRAĞI AÇILDI

KAPAKLI CHP’DE YÖNETİME İSYAN BAYRAĞI AÇILDI
1.046 views
01 Haziran 2019 - 12:48

31 Mart 2019 tarihinde yapılan Yerel Seçimlerde tarihi bir fark ile seçimleri kaybeden Kapaklı CHP’de değişim hareketi başladı.Sosyal medya hesaplarından  ve parti içinde yapılan görüşmelerde Kapaklı CHP Teşkilatında değişimin şart olduğu partililer tarafından yüksek sesle konuşuluyor.8500 oy gibi bir büyük bir farkla kaybedilen seçimin sorumluları olarak Aday İrfan Mandalı İlçe Başkanı Kenan Seçkin ve Belediye Meclis üyelerinin olarak lanse ettiler

Kapaklı Cumhuriyet Halk Partisinde partililer İrfan Mandalı İlçe Başkanı Kenan Seçkin ve yönetimi ile seçilmiş belediye meclis üyelerine değişim için isyan bayrağı açtılar.Tarihi bir farkla kaybedilen seçim sonrası sosyal medya hesaplarından partililer yaptıkları açıklamalar ile partinin bir ailenin tekelinde olduğu,Ak Partililerin Belediye Meclis Üyesi olduğunu,ilçe yönetimini basiretsik ile suçladılar.

 

Kapaklı CHP de isyan bayrağını ilk olarak gençler açtı.CHP Gençlik kolları eski başkanı Deger Koç ve gençler sosyaşl medyada ki yazıları ile CHP’de değişim hareketini başlattılar.

 

DEĞİŞİM İÇİN YOLA ÇIKIYORUZ

Değer Koç,”31 Mart mahalli idareler seçim süreci ilçemiz Kapaklı için artık bitmiştir.

Bu süre zarfında Kapaklı ilçemizde şunun daha net farkına vardık; partimizde bazı siyasi erklerin mücadeleleri parti adına değil daha çok kendi şahsi çıkarları adınaydı.

 

Tüm uyarılarımıza rağmen başkan adayımız ve ilçe yönetimi gerekli önlemleri almamış, söylemlerimizi kulak ardı ederek kibirli bir hava içerisinde ve yetersiz seviyede seçim çalışmalarını sürdürmüştür.

Sonuç olarak Cumhuriyet Halk Partisi Kapaklı ilçe örgütü, belediye başkan adayı ve kişisel hesaplarla çıkarmış oldukları meclis listesi başarısız olmuş 8500 oy kadar fark ile seçimi kaybetmiştir.

Yaşanan bu başarısızlığın sonucunun kendi hata ve eksikleri yüzünden olduğunu kabullenmek gibi erdemli bir davranış sergilemeyenler durumun tam aksine çıkan sonuçlar karşısında hala suçlu aramaktadır.

 

Diyeceğim o ki; Yaşanacak olan kongrede Cumhuriyet Halk Partisi Kapaklı ilçe yönetiminde artık DEĞİŞİM’in ve genç yüzlerin önünün açılması gerekmektedir.Bizler bu süreçte bu değişimin mücadelesini verip geçmişte yaşanan hatalardan da ders çıkarıp yola devam edeceğiz ve etmeliyiz..”dedi

 

 

LİSTEDEKİ AK PARTİLİLER VARDI

S.Ç,”Yazıya başlamadan önce tanımayanlar için kendimi tekrardan tanıtayım. Ben Selahattin 5 Mayıs 2017’de başladığım Cumhuriyet Halk Partisi Halkçı Liseliler Kapaklı Örgütü başkanlık görevimi 12 Mayıs 2019’da bizimle birlikte yol alan Berke Karhan kardeşimize devrettim. Yaklaşık iki sene boyunca bu partide gerek seçim çalışmaları olsun, gerek özel günler olsun hiçbirisini ayırt etmeden, hiçbir menfaat gütmeden buraya hizmet ettik. Yeri geldi referandum çalışmalarında mart soğuklarında kapaklının sokaklarında broşür dağıttık yeri geldi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuklarımızın bayramını kutladık onlara birer balon hediye ettik. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayram’ında Ankara’da büyük halk lis korteji ile Anıtkabir e yürüdük ve dahası. Şunu dile getirmeliyim ki liseliler bunların hepsini yaparken yanlarında ilçe başkanı olsun gençlik kolları başkanı olsun veya ilçe yönetiminden herhangi bir kişi dahi yoktu (halk lis kapaklı örgütü kuruluşundan bu yana maddi manevi desteğini esirgemeyen Değer Koc, İlker Mutlu , Doğan Altıntaş haricinde) . 19 Mayıs a çorlu örgütümüz ile birlikte, 1 Mayıs’a ise kendi tuttuğumuz araç ile gittik. Yeri geldi partide toplantı yapmak istedik,sırf içeride yakın olduklarımız var diye başkanı olduğum örgüt ile partiden içeri alınmadık. Liseliler ile birlikte tüm arkadaşlarımız kaynaşsın diye bir piknik düzenledik ilçe yöneticileri, beld başkanından yardım istedik adamlar gırtlağına fiske vurarak bizde metelik kalmadı dediler. Ama biz hiçbir zaman partiye küskün olmadık. Kimse kusura bakmasın kardeşim parti içerisindeki halkçı liseliler burada meclis üyesi listesinde olanlardan da, o koltuklarda oturanlardan da daha çok çalışıyor çalışmaya da devam edecek. Eğer çok eleştirmek istiyorsanız her zaman, her seçimde çalışan liselilerle bir tutmaya çalışın kendinizi. Listelere isminizi yazdırarak sağda solda fotoğraf çekip paylaşarak partili olmuyorsunuz maalesef. 23 Mart seçimlerinde göremedik diyecek olursanız da şunu söylemek istiyorum. Tekrardan söylüyorum kendi menfaatleri için listeye yazılan ak parti taraftarı olan, profilinde Erdoğan ile alakalı paylaşımları olan ak partili isimlerin olduğu listeye çalışmaktansa hiç sahaya inmemeyi daha doğru bulduk. Söyleyeceklerim bu kadar. Umarım önümüzdeki seçimlerde gerçekten Cumhuriyet Halk Partili olanlar bu koltuklara yerleşir ve orada layığı ile çalışırlar. Okuduğunuz için teşekkür ediyorum. “dedi

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P