Cumartesi, Ocak 23, 2021
4.6 C
Kapaklı
Ana Sayfa Çerkezköy Kadir Albayrak İşçilerin Hakkını Vermiyor!

Kadir Albayrak İşçilerin Hakkını Vermiyor!

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, DİSK Genel-İş Sendikası ile 2 aydır sürdürdükleri toplu sözleşme görüşmelerini, ‘hiçbir şey vermiyorum’ diyerek sonlandırdı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, DİSK Genel-İş Sendikası ile 2 aydır sürdürdükleri toplu sözleşme görüşmelerini ‘hiçbir şey vermiyorum’ diyerek sonlandırdı. Haklarını alamayan işçiler de Belediye Başkanı Albayrak’ı, Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı kurumlarının önünde alkışlarla protesto etmeye başladı.    

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Personel A.Ş. ve TESKİ ile DİSK Genel-İş Sendikası arasında Temmuz ayında başlaması gereken toplu sözleşme görüşmeleri pandemiden dolayı Eylül ayında başladı. Görüşmelerde 12 oturum gerçekleşirken Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak 13. oturumda görüşmeleri sonlandırdı.

HİÇBİR ŞEY VERMİYORUM

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Personel A.Ş. ve TESKİ’de çalışan 2 bin 700 işçi toplu görüşmelerden çıkacak sonucu bekliyordu. 2 aydır gerçekleştirilen toplam 12 oturumda DİSK Genel-İş Sendikası, işçilerin haklarının verilmesini istedi. Fakat 13. oturuma katılan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, ‘2020 ve 2021 yılı için hiçbir şey vermiyorum. Taban ücretler uygulanacak’ diyerek toplu sözleşme masasında işçilerin haklarını vermeyip görüşmeleri sona erdirdi. DİSK Genel-İş Sendikası da, Albayrak’ın bu taleplerini kabul etmediklerini ve yapılacak zamların enflasyonun altında olmasını istemediklerini belirttiği öğrenildi.

ALBAYRAK ALKIŞLARLA PROTESTO EDİLİYOR

DİSK Genel-İş Sendikası’nı işçi çıkarmakla baskı altına almaya çalıştığı öğrenilen Albayrak’ı işçiler alkışlarla protesto etmeye başladı. Tekirdağ’ın ilçelerinde görev alan 2 bin 700 işçi toplu iş sözleşme görüşmelerinden hiçbir sonuç alınamaması üzerine bulundukları kurumların önlerinde alkışlı protesto gerçekleştirdi. İşçiler; “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Personel A.Ş. ve TESKİ ile DİSK Genel-İş Sendikası arasındaki toplu sözleşme gereğince sözleşmemiz 13. oturumda son buldu. Çıkan sonuçta işçilere hiçbir sosyal hak verilemeyeceği ve 2021 yılı içinde sadece taban zammı verileceği söylenmiştir. Biz bunu emekçiler olarak kabul etmiyoruz ve 1 dakikalık alkışla protesto ediyoruz” dedi. 

EYLEMLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ı alkışlarla protesto eylemine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na bağlı Fen İşleri Daire Başkanlığı personeli de katıldı. Albayrak’a eylemler çığ gibi büyürken yönetimin daha önce verdiği 15+15 toplam 30 günlük ikramiye vermekten vazgeçildi. 2021 için istenen enflasyon oranını kabul etmeyip kendilerinin önerdiği yüzde 10 zamdan da vazgeçip bunun yerine ilk 6 ay yüzde 3 ikinci 6 ay için de yüzde 3 verecekleri söylendi.

Devrim olarak gelişmeleri anbean takip ediyoruz ve takipçilerimizi bu konuda bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Kaynak:Devrim Gazetesi (Corlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eski Dernek Başkanı İntihar Etti

Kapaklı Beşiktaşlılar Derneği Kurucu Başkanlığı yapan ve Kapaklı Beşiktaşlılar Derneğini kuran iki çocuk babası Selahattin Pekmez (50) Kazak gölü piknik alanında intihar...

Karşıdan Karşıya Geçmek İsterken Feci Şekilde Hayatını kaybetti

Kapaklı-Çerkezköy Kara yolu üzerinde bulunan Trakya İplik kavşağında Recep Çetin(36) yoğun trafikte karşıdan karşıya geçmek isterken N.Ç'nin kullandığı 59 DD 439 plakalı...

Gençlerin Hız Tutkusu Faciaya Neden Oluyordu

Kapaklı Bahçelievler Mahallesi ,Pınar Bulvarı üzerinde Kapaklı'dan Çerkezköy'e giden halk minibüsü hakimiyetini kaybederek önündeki otomobile çarptı.Çarpmanın etkisiyle yolcu minibüsünün içinde korku...

Kapaklı’da 3000 Pozitif Vaka 100 Üzeri Kayıp

Kapaklı'da korkunc tablo.Kasım ayı verileri Kapaklı'daki korkunc tabloyu acı gerceği ortaya koydu

SON YORUMLAR