Kapaklı Gündem

ÇERKEZKÖY BSH’TA KORKUTUCU COVID-19 ŞÜPHESİ

ÇERKEZKÖY BSH’TA KORKUTUCU COVID-19 ŞÜPHESİ
3.215 views
23 Temmuz 2020 - 17:20

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren BSH’ın soğutucu bölümündeki bir vardiyanın kesin sayı belli olmamakla birlikte 10’a yakın işçinin Covıd-19 testlerinin pozitif çıktığı, 40’a yakın aynı vardiyada çalışan işçinin önlem amaçlı karantinaya alındığı gazetemiz kaynakları tarafından tespit edildi.

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren 4000’e yakın çalışanı  bulunan BSH firmasında soğutucu bölümünde bir vardiyasında bulunan işçilerde Covid-19 testlerinin pozıtıf çıktığı iddia edildi. 10’a yakın işçide Covıd-19 testinin pozitif çıktığı aynı vardiyada bulunan 40 yakın işçinin de karantinaya alındığı iddia edildi.

CEVAP VERMEDİLER

Gazetemizin kaynakları tarafından olayın tespit edilmesinin ardından, gazetemiz yetkililer ile konu hakkında hakkında temasa geçti. Konu hakkında bilgi almak istememize karşın konu ile ilgilenen doktorların ya da bir yetkilinin tarafımıza dönüleceğini söylenmesine karşın gün içerisinde dönüş sağlanmadı.

GEREKLİ TESPİTLER VE DENETLEMELER YAPILDI

BSH Firmasından cevap alamayan gazetemizin yetkilileri, Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü ile temasa geçerek konu hakkında bilgi almak istedi.Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü’nden gazetemize belirtilen bilgiler de Çerkezköy İlçe Sağlık ekiplerinin BSH Fabrikasında gerekli denetimleri yapıldığını  hasta sayısı konusunda bilgi veremeyeceklerini belirttiler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.