Salı, Nisan 13, 2021
11.7 C
Kapaklı
Ana Sayfa Manset Tekirdağ'da Ali Babacan Rüzgarı

Tekirdağ’da Ali Babacan Rüzgarı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin 1. Olağan Tekirdağ İl Kongresi’nde katıldı.Çoşkulu bır kalabalık ile karşılanan Genel Başkan Babacan yaptığı açıklamalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştırdi.

Öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayan Babacan “Öğretmenlik, tek tek bireyleri yetiştirerek toplumu geliştirme kudretine sahip çok değerli bir meslek. Her birimizin yetişmesinde ailemizin olduğu gibi öğretmenlerimizin de çok önemli bir yeri var. Bugün de öğretmenlerimiz pandemi dönemimde bu ülkenin yarınları etkilenmesin, çocuklarımız eğitimsiz kalmasın diye canla başla çalışıyorlar” dedi.

“ÜLKEMİZİN YEGANE SERMAYESİ İNSAN GÜCÜ…”

Babacan, öğretmenlerin emeklerinin karşılığının asla ödenemeyeceğini anlatarak, şunları kaydetti: “Biz öğretmenlerimizin ve eğitimcilerimizin itibarını artırmak için hep beraber çok çalışacağız. Öğretmenlerin de hayat boyu öğrenmesini merkeze alan bir eğitim politikası sürdüreceğiz. Meslek içi eğitimlerle gelişme ve zamanın ruhuna uyum sağlamalarını gerçekleştireceğiz.Ülkemizin bugününü ve yarınlarını belirleyecek yegane araç eğitimdir. Ülkemizin doğal kaynakları, yer altı zenginlikleri özellikle enerji açısından maalesef kısıtlı. Ülkemizin yegane sermayesi insan gücümüz, gençlerimiz. İşte bu gençlerimizin yetişmesi eğitimcilerimizin emekleriyle mümkün.”

“DEMEK Kİ GÖLGELERİ BİLE…”

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifasının ardından piyasadaki iyileşme sinyallerini hatırlatan Babacan “İlgili bakan ortadan kayboldu. Koltuk bir süre boş kaldı. Birden ekonomik göstergeler düzelmeye başladı. Demek ki gölgeleri bile ekonomiyi bu hale düşürmeye yetiyor” ifadesini kullandı.Babacan, hükümetin hem geçmişteki hem de şimdiki ekonomi politikalarını da eleştirdi, “2008-2009 krizinden sonra Türkiye’ye mali kuralı getirmeye çalıştık ama o günün Başbakanı’ndan gelen telefonla engellediler” dedi.Sağlık çalışanlarına da seslenen Babacan “Canları pahasına çalışan sağlık çalışanlarımız için sesleniyorum. Koronavirüsün sağlık çalışanlarımız için meslek hastalığı olarak yasalaştırılması geciktirilmemelidir. Çalışma koşulları iyileştirilmeli, ek istihdamla insanileştirilmelidir” diye konuştu.

Babacan’ın açıklamaları şöyle:

“Ülkeyi koca bir laboratuvar, bu ülkenin vatandaşlarını da kobay haline  getirdiniz. Kusura bakmayın, Türkiye sizin deney laboratuvarınız değildir. Bu ülkenin vatandaşları da kobay değildir. Deneyleriniz insanları yoksullaştırdı.

“DOĞMAMIŞ ÇOCUKLARIMIZ BİLE BORCA GİRİYOR”

Bu ülkenin çocuklarının geleceğine mâl oluyor. Deneyleriniz yüzünden işsizlik artıyor. Sizin deneyip yanılmalarınız, hem ekonomimizi hem de halkımızı bunalıma sokuyor. Yahu, sizin şu deneyleriniz yüzünden doğmamış çocuklarımız bile borca giriyor.Sayın Erdoğan, fakirleşmesine sebep olduğunuz milletimize de bir açıklama yapmak zorundasınız. Bizi, doğmamış çocuklarımıza kadar neden fakirleştirdiniz, açıklamak zorundasınız.Adeta kibrit çakılıp yakılan 130 milyar dolarlık döviz rezervini, hazinenin 1 trilyon 935 milyar liraya çıkan borcunu, yaşanan tüm kayıpları, mağduriyetleri açıklamak zorundasınız. Bu halkı hatırlamıyor, bilmiyor, görmüyor mu sanıyorsunuz? Yanılıyorsunuz.

“SİZ BU HALKI UNUTTUNUZ…”

Hatırlamayan birileri varsa, o da sizlersiniz. Siz bu halkı unuttunuz. Bir zamanlar hizmetkârı olacağınızı söylediğiniz halkımıza efendi olmaya kalkışıyorsunuz. Bugün sokaktaki hayatla, insanların şikayetiyle, ekonominin gerçekliğiyle aranızdaki bağ kopmuş. Ama halkımız hatırlıyor. Çünkü hatalarınızın bedelini halkımız ödüyor.Bir şeyi daha hatırlıyor halkımız. Ben ve arkadaşlarımın işin başında olduğumuz dönemdeki refahı, satın alma gücünü, gençlerimizin kurduğu hayalleri hatırlıyor.Bizim dönemimizdeki politika faizinin neredeyse iki katını uyguladığınızı halkımız görüyor. Gerçeklerin üstünü örtebileceğinizi, halkın gözünü boyayabileceğinizi mi sanıyorsunuz? Yapamazsınız. Türkiye, TÜİK’in makyajlama odasından yönetilemez.”DEVA Partisi lideri Ali Babacan, Tekirdağ’da esnafla da bir araya geldi, vatandaşların sıkıntılarını dinledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eski Dernek Başkanı İntihar Etti

Kapaklı Beşiktaşlılar Derneği Kurucu Başkanlığı yapan ve Kapaklı Beşiktaşlılar Derneğini kuran iki çocuk babası Selahattin Pekmez (50) Kazak gölü piknik alanında intihar...

Tekirdağ’daki Cinsel İstismar Olayı Ülke Gündemine Oturdu

Tekirdağ'daki İRFAN PULLUKÇU isimli iş adamının 15 yaşında ki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiası ülke gündemine oturdu.

Karşıdan Karşıya Geçmek İsterken Feci Şekilde Hayatını kaybetti

Kapaklı-Çerkezköy Kara yolu üzerinde bulunan Trakya İplik kavşağında Recep Çetin(36) yoğun trafikte karşıdan karşıya geçmek isterken N.Ç'nin kullandığı 59 DD 439 plakalı...

21 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı Geliyor

Koronavirüs vakalarındaki artış hızı endişe yaratırken Ramazan'da ülke genelinde tam kapanmaya gidileceği iddiası bir anda gündem yarattı. Ülke'de ...

SON YORUMLAR