Kapaklı Gündem Gazetesi – Kapaklı Son Dakika Haber

Mandalı Şaşırtmadı En Büyük Vaadi Yine Asfalt oldu

Mandalı Şaşırtmadı En Büyük Vaadi Yine Asfalt oldu
551 views
03 Mart 2019 - 0:37

15 Yıldır Kapaklı’da Belediye Başkanlığı yapan CHP Kapaklı Belediye Başkan Adayı İrfan Mandalı’nın 1000 kişilik düğün salonunda düzenlediği Kırklarelililer Gecesindeki sözleri Kapaklı kamuoyunda şaşkınlıkla karşılandı.15 Yıllık Belediye Başkanı olan İrfan Mandalı’nın düzenlenen gecede en büyük vaadi Kapaklı’nın yollarını asfaltlamak oldu.

CHP ve İYİ Parti adayı olarak 2019 Yerel Seçimlerine katılacak olan İrfan Mandalı 1000 kişilik düğün salonunda Kapaklı’da yaklaşık 11 bin nüfüsü olan Kırklarelilere gece düzenledi.Kırklarelili Meclis Üyelerini tanıtan Mandalı yaptığı konuşmada diğer konuşmalarında olduğu gibi yine 2014 yılında söz verdiği 41 projeden hiç bahsetmedi.Mandalı yine genel siyaset yaparak Cumhur İttifakı adayı Mustafa Çetin’e yüklendi.Mandalı yaptığı konuşmada 2019 yılı projelerinde en büyük projenin Kapaklı yollarını asfaltlamak olduğunu belirtti.15 Yıllık Belediye Başkanlığı görevi yapan Mandalı’nın Kömürköy’e güneş enerjisi projesi ile bedava elektrik seçim vaadi Kapaklı Kamuoyunda ve özellikle düzenlenen gece için özel olarak otobüslerle programa getirilen Kapaklı’nın Yanıkağıl,Bahçeağıl,Karlıköy,Pınarca ve Karaağaçlılarda şaşkınlıkla karşılandı.

İŞTE MANDALI’NIN O KONUŞMA METNİ

 

Programın son konuşmacısı ise Millet İttifakı Kapaklı Belediye Başkan Adayı İrfan Mandalı idi. Sloganlar ve alkışlarla kürsüdeki yerini alan Mandalı, ”Bugün al yıldızlı bayrağımızı hep birlikte sallıyoruz. Demek ki ayrımız, gayrımız yok. Yok birbirimizden farkımız, hepimiz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız. Bugün konuşmama başlamadan önce sizlerden bir ricam var. Andımızı hani son zamanlarda söylemiyorlar ya, biz son iki makalesini söyleyelim. Nasıl bir milliyetçi olduğumuzu buradan herkese gösterelim.” dedi.

Kendisine yöneltilen ‘bayrak’ eleştirilerini yanıtlayan Mandalı, ”Duydum ki Türküm demeye korkanlar, Türk bayrağı taşımamızdan rahatsız olanlar varmış. Niye rahatsız oluyorsun sen kardeşim? Türk Bayrağı Allah’ın takdiri ile bu coğrafyaya verilmiş bir şey, bunu sallayacak olan bizleriz. Atatürk ilke ve inkılaplarından ayırmaya kimsenin gücü yetmez. Burada herkes Cumhuriyetçi, vatan sevdalısı. Bu konularla ilgili üzerimize gelmeyin, bizim kırmızı çizgilerimiz var. Bunlar olmazsa olmazlarımız. O yüzden burada siyasetle uğraşan arkadaşlarımız gelsin bu konuda da zaman zaman ders veririm.” sözlerini kaydetti.

Kömürköy’e bir güneş paneli enerji sistemi kurmak istediklerini söyleyen Başkan Mandalı, ”Çok değerli Kömürköy Muhtarımız ve eski muhtarımız aramızda. Geçmişte Kömürköyümüze de bazı hizmetler yaptık. İnşallah önümüzdeki dönemde de Kömürköy’e güneş enerjisinden faydalanabileceğimiz bir güneş paneli yapacağız çünkü Kömürköylü vatandaşlarımız elektrik parasından müzdarip olduklarını söylüyorlar. En geç 1.5 yıl içerisinde size oradan bedava enerji kazanma imkanını sağlayacağız, söz veriyorum.” diye konuştu.

Hoşgörülü bir siyaset izlediklerini belirten Başkan Mandalı, şunları söyledi; ”Biz burada 81 ilden dostlarımızı kucaklıyoruz. AK Partili dostlarımıza da, Milliyetçi Hareket Partili dostlarımıza da ‘gelin burada birlik var’ diyoruz. İYİ Partililer geldi çünkü biz onlarla yol arkadaşlığı yapıyoruz. Belediyenin girişinde 4 tane çok kıymetli siyasetçimizin fotoğrafını astım. Rahmetli Süleyman Demirel, rahmetli Bülent Ecevit, rahmetli Alparslan Türkeş, rahmetli Necmettin Erbakan; bu isimlerin hepsi birbirinden ya 1 yaş küçük, ya bir yaş büyük. Oradaki birlik ve beraberlik bizde var. Bizim adımız Kapaklı, soyadımız Türkiye!”

Mandalı, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü; ”Bizim ruhumuzda Mevlana gibi ‘Ne olursan ol yine gel’ düşüncesi var. Böyle doğduk, böyle devam edeceğiz. Beni rahmetli dedem 1930’dan 1938’e kadar muhtarlık yapmış. Rahmetli amcam Ali İhsan Mandalı da önceden muhtarlık yapmış. Demek ki bizde bir liderlik ruhu var. Bizleri bu görevlere getiren sizlersiniz. İrfan Mandalı’yı, İrfan Mandalı yapan sizlersiniz. Sizlerin oyları olmasa ben bu kürsüden sizler seslenemezdim.”

Kapaklı’ya yeterince devlet yatırımı yapılmadığını iddia eden Mandalı, ”Kapaklımız 5 yıldır ilçe konumunda, Vergi Dairemiz yeni açıldı. Hastanemiz, adliyemiz yok ve vatandaşlarımız bu tip işleri için Çerkezköy’e gidiyor. Devlet yatırımları yok, 5 yıldır gelmedi. Şimdi de çıkmış ‘Ben devlet yatırımlarını getireceğim’ diyor. Yahu sen 5 yıldır belediye meclis üyesisin, neden getirmedin? Şimdi ben buradan değerli kardeşimize soruyorum, buraya Bakan geldi ve Çevre Yolu için 40 milyon bütçe ayırdı. 2018 yılında yatırım gerçekleşecekti. Fakat yapılmadı ve o 40 milyon para buharlaştı gitti. Ne zaman buharlaştı? 24 Haziran 2018’de. Bakan da gitti, para da gitti. Şimdi soruyoruz ‘Ne zaman yapacaksınız?’ diye 2019 programına aldıklarını söylüyorlar. Fakat devletin kasası boş, vay benim vatandaşımın haline.”

 

Cumhur İttifakı Kapaklı Belediye Başkan Adayı Mustafa Çetin’i eleştiren Başkan Mandalı, ”Biz Tekirdağ olarak vergi verirken 8. ama yatırımı alırken 59.’yuz. Şimdi sizlere gelmiş ‘Şentop Hocam TBMM Başkanı oldu’ diye caka satıyorlar. Gitmiş arabasının yanında fotoğraf çektiriyor. Arabayla fotoğraf çektirerek hizmet getirilmez. Hizmet çalışarak getirilir. Şimdi meydanlarda ‘Bize yatırım için fazladan para gelecek’ diyebilir, fakat öyle bir şey yok. İller Bankası’ndan gelen paralar nüfusa göredir, partiye göre değil. Geçtiğimiz dönem iktidar partisinden olan Çerkezköy’ü de gördük, Vahap’ı boğaza kadar borca batırdılar. Öyle bir getiri yok, bütçe zaten tek kişinin elinde. Sen hiç endişe etme, Kapaklı’yı 15 yıldır yönetiyoruz ve bu ilçe kendi kendine yetiyor. 15 yıldır tek bir kuruş faiz ödemiyoruz. Kendisi çok iyi biliyor ki kimse ona oy vermeyecek. O da çıkıp ‘Ben şu Bakanla çok samimiyim, şu Bakanla aram çok iyi’ diyerek oy istiyor. Yenilince abisini çağıran çocuk gibi. 2 seçimdir yeniliyor bu yüzden şimdi meydanlarda kendisine değil, ağababalarına oy istiyor. Buradaki kalabalıktan da rahatsız olmuş. Halkın adamı olmak basit değil. Aranızda buraya zorla gelmiş olan var mı? Buraya herkes gönül birliği içinde gelmiş, bunu duy be kardeşim!” dedi.

Çetin’in toplumda karşılığı olmadığını söyleyen Mandalı, ”Bak güzel kardeşim; siyaset düğün gibidir, cenaze gibidir. Ben başkasının düğününe, cenazesine gidersem onlar da benim düğünüme, cenazeme gelir. Fakat sen bugüne kadar kimsenin ne mutlu gününde ne acı gününde yanında olmadın. Tabiki insanlar benim yanımda olacak, senin yanında değil. Bundan neden gocunuyorsun? Bak ben de bir dönem mağlup oldum, fakat yılmadım. Vatandaşımız ile beraber oldum ve beni yüzde 1’lik partiden Başkan yaptılar. Çünkü halk, kendisiyle beraber gülen, beraber ağlayan birini istiyor. Ben de böyle liderlik etmeye çalışıyorum, onlar gibi olmaya çalışıyorum. Milletin adamı olmak bu, gel gör.”

Termik Santral hakkında da rakibine eleştiriler sıralayan Mandalı, ”Önemli konulardan bir tanesi de Termik Santral. Buradan Pınarçalı vatandaşlarımıza özellikle kadınlara ayrıca bir alkış istiyorum. Kendileri yağmur, çamur demeden devletin ilgili kurumlarına ulaşmaya çalıştılar. Onların ve sizlerin çabası sayesinde Termik Santral konusu durduruldu. Fakat ne kadar süre böyle kalır bilinmez, tekrar start verilirse şaşmayın. Ben evellallah size güveniyorum. O mücele zamanında arkadaşa ‘Sen neden gelmiyorsun?’ dedik, siyasi geleceğinin üzerine kırmızı çizgi atılır diye gelmedi. Siyasi geleceğin mi önemli, vatandaşın sağlığı mı önemli?Kapaklı’daki yolların da yeni dönemde asfaltla kaplanacağını söyleyen Mandalı, ”Yollarımızın durumunu biliyorum. Fakat biz bunu yapmak için davrandığımızda onlar yerel seçim endişesiyle Asfalt Plentimizi durdurdular. Fakat yılmadık ve Fen İşleri Müdürlüğümüz tekrar ihaleye çıktı. İnşallah 2019 yılı içerisinde yapılmadık yolumuz kalmayacak, rahat olun. Biraz geç oldu ama güç olmayacak.” Konuşmasının ardından katılımcılara teşekkür eden Mandalı, hatıra fotoğrafı çektirerek programı noktaladı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P