Pazartesi, Eylül 27, 2021
20.2 C
Kapaklı
Ana Sayfa Kapaklı Kapaklı’dan Kastamonu ve Marmaris’e 2 Tır Yardım Yola Çıktı

Kapaklı’dan Kastamonu ve Marmaris’e 2 Tır Yardım Yola Çıktı

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Güney Kore fabrikası Hysoung İstanbul Tekstil Marmaris ve Kastamonu’da yaşanan sel ve yangın afetlerinden dolayı 2 tır yardım gönderdi.

Kapaklı’da bulunan Güney Kore fabrikası Hysoung İstanbul Tekstil, Marmaris’te yaşanan yangın ve Kastamonu’da yaşanan sel felaketinin ardından bu iki bölgeye 2 yardım tırı gönderdi. Fabrikada düzenlenen programda Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Hysoung Fabrikası Cheon Gyu Le’ye yardım tırına destek oldukları için teşekkür ederek plaket takdim etti.

“KATKILARDAN DOLAYI ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM”

Programda konuşma yapan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin şunları kaydetti: Son zamanlarda yaşanan doğal afetler ile birlikte, hepimiz büyük bir sınavdan geçmekteyiz. Ancak ülke ve millet olarak bizler daha büyük sınavları, daha büyük zorlukları el ele omuz omuza atlatmış bir milletiz. Bu günler elbette geçecek, güneş öncesinde hiç doğmadığı kadar parlak şekilde üzerimize tekrardan doğacaktır. Hyosung İstanbul Tekstil firması, yüzde yüz Güney Kore menşeli bir firma olarak bölgemizde elastan iplik üretimi yapan bir firma olarak faaliyet göstermektedir. Belediyemiz istatistiklerine göre, bölgede yerel ve ulusal olaylara en hızlı ve en fazla sosyal sorumluluk projeleri ile cevap veren lider firmalar arasında birinci sıradadır. Her geminin bir kaptanı vardır, bu geminin kaptanı olan Genel Müdürümüz Sayın Cheon Gyu Le beyi, geminin rotasının bölgemiz ve ülkemizden farklı bir noktaya çevirmeden, büyük bir özveri ile yaptığı katkılardan dolayı şükranlarımı sunuyorum.

“YÜREKLİ MİLLİ, GÖNÜLLERİ MİLLİ”

Belediye Başkanı Çetin, “Sermaye Kore sermayesi, ancak yürekleri milli, gönülleri milli ve adımları milli bir fabrika Hyosung İstanbul Tekstil. Bu birlikteliğin temellerini 1950’li yıllarda Kore Savaşına Türkiye’den katılan ve canlarını, Kore halkının özgürlüğü için feda eden, atalarımıza, o gün ki Türk askerlerimize borçluyuz. O zaman ki şehitlerimizin de ruhları şad olsun. O gün attıkları tohumların, bugün Belediye Başkanlığı yaptığım ilçede filizlendiğini görmek beni hem duygulandırıyor hem de gururlandırıyor. Bizler bölgemizde sürdürülebilir çevre politikalarına bağlı kalarak, yeni yerli ve yabancı yatırımcıların bölgeye gelmesi adına şahsım ve ekibim ile birlikte büyük özveri ile çalışmaktayız. Hedefimiz yeni gelen yatırımların yüzde 70-80 oranında istihdam talebini Kapaklı bölgesi üzerinden arz etmek ve Kapaklı’daki işsizlik rakamlarını en minimum seviyelere indirmektir. Bu nedenle belediyemiz bünyesinde, yerli-yabancı yatırımcılarımızın da içinde bulunduğu bir komisyon oluşturmayı en kısa zamanda hedefliyoruz. Son olarak, az sonra yola çıkacak yardımların, en kısa zamanda ihtiyaç sahiplerine erişmesini temenni ediyor, bölgemizdeki diğer tüm firmalarımızdan da aynı kararlılığı göstermelerini beklediğimizi buradan paylaşmak istiyoruz.” ifadelerine yer verdi.

TIRLAR YOLA ÇIKTI

Hysoung İstanbul Tekstil fabrikası Genel Müdürü Cehon Gyu Lee’de Türkiye’de yaşanan felaketlere çok üzüldüklerini ifade ederek, afet bölgelerine destek göndererek bir nebze olsun acıları hafifletmek istediklerini söyledi. Konuşmaların ardından içerisinde pirinç, makarna, toz şeker, un, barbunya pilaki, ayçiçek yağı, içme suyu, mum, jeneratör, mama, battaniye ve gaz maskesi bulunan 2 tır, Kastamonu ve Marmaris’e uğurlandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eski Dernek Başkanı İntihar Etti

Kapaklı Beşiktaşlılar Derneği Kurucu Başkanlığı yapan ve Kapaklı Beşiktaşlılar Derneğini kuran iki çocuk babası Selahattin Pekmez (50) Kazak gölü piknik alanında intihar...

Tekirdağ’daki Cinsel İstismar Olayı Ülke Gündemine Oturdu

Tekirdağ'daki İRFAN PULLUKÇU isimli iş adamının 15 yaşında ki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiası ülke gündemine oturdu.

Karşıdan Karşıya Geçmek İsterken Feci Şekilde Hayatını kaybetti

Kapaklı-Çerkezköy Kara yolu üzerinde bulunan Trakya İplik kavşağında Recep Çetin(36) yoğun trafikte karşıdan karşıya geçmek isterken N.Ç'nin kullandığı 59 DD 439 plakalı...

21 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı Geliyor

Koronavirüs vakalarındaki artış hızı endişe yaratırken Ramazan'da ülke genelinde tam kapanmaya gidileceği iddiası bir anda gündem yarattı. Ülke'de ...

SON YORUMLAR