Pazartesi, Eylül 27, 2021
20.2 C
Kapaklı
Ana Sayfa Çerkezköy Fetö Terör Örgütü Merkeziydi 6 Bin Kitap İle Kütüphaneye Dönüştürüldü

Fetö Terör Örgütü Merkeziydi 6 Bin Kitap İle Kütüphaneye Dönüştürüldü

Çerkezköy Belediyesi tarafından Atatürk Gönüllüleri Kütüphane Oluşumu Platformu’nun da katkılarıyla Kızılpınar Kültür ve Sanat Merkezi bünyesinde oluşturulan Çerkezköy Belediyesi Kızılpınar Halk Kütüphanesi, düzenlenen tören ile hizmete açıldı.Açılışta konuşma yapan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ,” 2014 yılından önce Kızılpınar Kültür ve Sanat Merkezi Binası’nın FETÖ Terör Örgütü’nün bağlantılarına bırakıldığını belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Biz göreve geldiğimiz 2015 yılında bu binayı onlardan arındırdık ve Belediyemiz bünyesine kattık. Daha sonra burada bulunan 5 katlı binayı Kızılpınar’da bulunan çocuklarımıza, gençlerimize, kadınlarımıza tahsis ettik”dedi

Çerkezköy Belediyesi Kızılpınar Kültür ve Sanat Merkezi Halk Kütüphanesi’nin açılış törenine Belediye Başkanı Vahap Akay,  Belediye Başkan Yardımcılarımız Enver Bayram ve Nedim Yılancı, Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Necmi Akman, Atatürk Gönüllüleri Kütüphane Oluşumu Platformu Onursal Başkanı Sedat Kaplan ve platform üyeleri, Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ümit Zengin ve davetliler katıldı.

İLİMİZDE KÜTÜPHANE AÇILIŞLARI YAPMAK ÜZERE YOLA KOYULDUK

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından programın açılış konuşmasını Atatürk Gönüllüleri Kütüphane Oluşumu Platformu Onursal Başkanı Sedat Kaplan yaptı. 2 yıl önce öğrencisi Şerif Dursun’un önerisi üzerine Tekirdağ’da Atatürk Gönüllüleri Kütüphane Oluşumu Platformu’nu oluşturduklarını belirten Kaplan, “Çalışmalarımızı yerinde görmek amacıyla Ergene ilçemizin İğneler Mahallesi’ne gittik. Orada Atatürk Çocukları Kütüphanesi’nin açıldığını gördüm, etkilendim. Bir eğitimci olarak ilimizde kütüphane açılışına katkıda bulunmak üzere arkadaşlarımız ile sadece gönül birliği ederek, hiçbir makam, mevki, maddi imkan istemeden ve düşünmeden yola koyulduk. İğneler Mahallemizdeki Kütüphanemizden sonra 24 Eylül 2019’da Hayrabolu’da Sait Esircan öğretmenimin ismini verdiğimiz Atatürk Gönüllüleri Sait Esircan Kütüphanemizi açtık.

BAŞKANIMIZ BİZİM ELİMİZİ TUTTU

Daha önce oraya gittiğimizde Kültür Merkezi Müdürümüze sordum. Kütüphaneye gelen, giden var mı diye sordum. ‘Hocam çok az oluyor’ dediler. Biz kütüphaneyi oluşturup, raflarını koyduktan sonra gittik ziyarete. ‘Şimdi nasıl?’ diye sordum. ‘Hocam o hareketten sonra aileler, anneler çocuklarını alıp kütüphaneye geliyorlar. Anneler kütüphanede okurken veya kurslara katılırken çocuklar da gelip kitap okuyorlar, hem de burada annelerinin yanında onlara yardım ediyorlar” dedi. Çerkezköy Belediye Başkanımız Vahap Akay’ı 2 yıl önce ziyaret ettiklerini kaydeden Sedat Kaplan, kendilerine bu oluşumdan bahsettiklerini belirterek, “Eksik olmasın o gün kendisi bizim elimizi tuttu ve bugün bu hizmeti gerçekleştiriyoruz. Hayrabolu’da aynı şeyi yaptık, sonra Ergene’de Zübeyde Hanım Kütüphanesi’ni de hizmete açtık. Geçen yıl Mart ayında pandemi denen bu salgın araya girdi. Bizim hizmetlerimizi biraz engelledi ve gecikmeler oldu” diye konuştu.

6 BİNİ AŞKIN ESERİ BİR ARAYA GETİRDİK

Babaeski Müsellim Köyü’nde bir Kütüphane daha açtıklarını ifade eden Kaplan, amaçlarının her yerde kütüphaneler açmak olduğunu belirterek, “Bu ortamları oluşturmak için Belediye Başkanlarımıza gidiyoruz. Onlar bizi anlıyorlar ise bugün olduğu gibi Kütüphanemizi oluşturuyoruz. Kütüphanemize çıktığınız zaman bu hizmetin buraya gelmesinde ne kadar emek olduğunu göreceksiniz. Okumak istediğiniz her türlü kitabı burada bulabileceksiniz. Çevreye uygun bir Kütüphane oluşturmaya çalıştık. Anne sağlığı, çocuk sağlığı, Atatürk kitapları, yerli ve yabancı romanlar, mutfak kitapları, yemek kitapları, el işi kitapları gibi 6 bini aşkın eseri bir araya getirdik. Kütüphane bundan sonra Vahap Başkana, Kültür Müdürlüğümüze ve burada çalışan personelimize emanet. Onlara da başarılar diliyorum” dedi.

BUGÜN ÖNEMLİ VE KIYMETLİ BİR GÜN

Atatürk Gönüllüleri Kütüphane Oluşumu Platformu Onursal Başkanı Sedat Kaplan’ın ardından kürsüye gelen Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Tekirdağ Atatürk Gönüllüleri Kütüphane Oluşumu Platformu yöneticileri, hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Çerkezköy’ümüze hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Bugün önemli ve kıymetli bir gün. Önce burasının geçmişinden ve tarihinden bahsedeyim. Sonra bugünkü noktasını ifade edeyim. Daha sonra buradaki kütüphanede oluşan birlik ve beraberlik duygusunun ne kadar önemli, kıymetli olduğunun altını çizmek adına birkaç cümle ifade etmek istiyorum” dedi.

KÜTÜPHANE VE BİLGİSAYAR ODALARINI GENÇLERİMİZİN HİZMETİNE SUNDUK

2014 yılından önce Kızılpınar Kültür ve Sanat Merkezi Binası’nın FETÖ Terör Örgütü’nün bağlantılarına bırakıldığını belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Biz göreve geldiğimiz 2015 yılında bu binayı onlardan arındırdık ve Belediyemiz bünyesine kattık. Daha sonra burada bulunan 5 katlı binayı Kızılpınar’da bulunan çocuklarımıza, gençlerimize, kadınlarımıza tahsis ettik. Kadınlarımızı, gençlerimizi bir araya getirecek, onların eğitimlerine katkı sağlayacak bir yuva haline getirdik. Bütün Kızılpınarlı hemşerilerimizin hizmetine sunduk. Buradaki kadınlarımızı bir araya getirdiğimiz, kurslar ile eğitimlerine katkı sağladığımız, bu kursların sonunda onların eğitimlerine katkı sağladığımız bir yuva haline getirdiğimiz Kızılpınar Kültür Sanat ve Eğitim Merkezimizin en uygun alanlarında Kütüphane ve Bilgisayar Odaları oluşturarak burasını çocuklarımızın, gençlerimizin hizmetine sunduk” ifadelerini kullandı.

MEMLEKETİMİZE HAYIRLI EVLATLAR YETİŞTİRMEYE KATKI SAĞLAYACAĞIZ

İşin maddi kısmının bugün çok fazla öneminin olmadığını vurgulayan Belediye Başkanı Vahap Akay, “6 bini aşkın kitap ile Kızılpınar’daki çocuklarımıza, gençlerimize, onların aydınlık geleceğine bu kütüphane ile bir adım da olsa katkı sağlıyoruz. Emeği geçen, katkı sağlayan herkese, bu birlikteliğe ben bir kere daha teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Bizler Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, onun devrimlerinde yürüyen, büyüyen gençler olarak bu gibi kütüphaneler ile bilim yuvaları ile geliştirerek ilçemize, ilimize, memleketimize hayırlı evlatlar yetiştirmeye inşallah katkı sağlayacağız” açıklamalarında bulundu.

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN İZİNDE YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Vahap Akay, “Bugünlerde maalesef istemediğimiz, üzüntü duyduğumuz bazı kararları duysak da biz Reşit Talip’in mısralarında bahsettiği gibi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde yürümeye devam edeceğiz. Onun açtığı yolda, gösterdiği hedefe durmadan yürüyeceğine ant içen gençlerimizle birlikte yan yana, omuz omuza inşallah geleceğe umutla bakacağız. Güzel günlerde buluşacağız. Ben bir kere daha katkı sağlayan, bugün buraya gelen bu birlikteliğe ortak olan herkese teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

PLAKET VE TEŞEKKÜR BELGELERİ TAKDİM EDİLDİ

Konuşmaların ardından Belediye BaşkanıVahap Akay tarafından kütüphanemizin açılışına katkı sağlayan Atatürk Gönüllüleri Kütüphane Oluşumu Platformu Onursal Başkanı Sedat Kaplan ve platform üyelerine plaket ve teşekkür belgeleri takdim edildi. Törende ayrıca kütüphanede bulunması için İzmir Suluboya Ressamları Derneği Başkanı Nimet Topkaç tarafından gönderilen Suluboya Atatürk Tablosu ile Ahşap Yakma Resim Sanatçısı Asım Demirbaş tarafından gönderilen Ahşap Yakma Atatürk Tablosu da Başkanımız Vahap Akay’a takdim edildi. Program, açılış kurdelesinin kesimi, kütüphanenin gezilmesi ve hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eski Dernek Başkanı İntihar Etti

Kapaklı Beşiktaşlılar Derneği Kurucu Başkanlığı yapan ve Kapaklı Beşiktaşlılar Derneğini kuran iki çocuk babası Selahattin Pekmez (50) Kazak gölü piknik alanında intihar...

Tekirdağ’daki Cinsel İstismar Olayı Ülke Gündemine Oturdu

Tekirdağ'daki İRFAN PULLUKÇU isimli iş adamının 15 yaşında ki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiası ülke gündemine oturdu.

Karşıdan Karşıya Geçmek İsterken Feci Şekilde Hayatını kaybetti

Kapaklı-Çerkezköy Kara yolu üzerinde bulunan Trakya İplik kavşağında Recep Çetin(36) yoğun trafikte karşıdan karşıya geçmek isterken N.Ç'nin kullandığı 59 DD 439 plakalı...

21 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı Geliyor

Koronavirüs vakalarındaki artış hızı endişe yaratırken Ramazan'da ülke genelinde tam kapanmaya gidileceği iddiası bir anda gündem yarattı. Ülke'de ...

SON YORUMLAR