Pazartesi, Eylül 27, 2021
13.2 C
Kapaklı
Ana Sayfa Çerkezköy Başakşehir Okulu İstiklal Marşı’nın Kabulunün 100. Yılını Coşkuyla Kutladı

Başakşehir Okulu İstiklal Marşı’nın Kabulunün 100. Yılını Coşkuyla Kutladı

12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü, 100. yılında Başakşehir Okullarında günün anlam ve önemine uygun etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

Özgürlük Bağımsızlık ve Milli Mücadelenin en önemli simgelerinden biri olan İstiklal Marşı, kabulünün 100. Yıl dönümünde pandemi koşulları sebebiyle online olarak kutlandı. Kutlama programına okulun tüm öğretmen ve öğrencileri katılım sağladı ve 100. yıla yakışır bir program tüm coşkusuyla yapıldı.

Program sunuculuğunu  Türkçe Öğretmenleri Mural Bal ve Berkant Gülşen üstlendi. Saygı duruşunun ardından 3. Ve 4. Sınıf öğrencilerden oluşan koro eşliğinde İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı okulumuz Sınıf Öğretmeni Işık Işıkalp gerçekleştirdi. Konuşmanın ardından öğrencilerimiz tarafından hazırlanan  “İstiklal Marşı Senin İçin Nedir? ” konulu video çalışması hep birlikte izlendi. Videonun ardından 8/B sınıfı öğrencisi Abdülhadi Toğal “İstiklal’i Hissetmek” adlı şiiri seslendirdi.

Demirbaş,’Başakşehir Okulları Olarak Çok Önemli Bir Programa İmza Attık’

Program sonunda Başakşehir Okulları Genel Müdürü Mehmet Demirbaş günün anlam ve önemini vurgulayan konuşmasını gerçekleştirerek şu sözlerine yer verdi; “Bugün Başakşehir Okulları çok önemli bir programa daha imza attı, İstiklal Marşımızın 100. Yıl dönümünü kutluyoruz. Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize şimdiden tek tek teşekkür ederim.  Korkma diye başlıyor İstiklal Marşımız, ne yaptığını biliyorsan kokmamalısın. Çatma diyor bir sonraki kıtasında özgüvenli ol, motivasyonlu ol diyor. Neden özgüvenli olacağız çünkü biz ezelden beri hür bir milletiz. Ama hür olmanın da bedelleri var. Sevgili öğrencilerimiz sürekli çalışmalı ve hep birlikte tek yürek olarak, inanarak yolumuza devam etmeliyiz. Bizler öğretmenleriniz olarak sürekli sizler için çalışıyor ve sizlere daha iyi bir eğitim verebilmek adına çabalıyoruz.” diyerek İstiklal Marşımızın her kıtasına yorumlarını katarak öğrencilerine öğütlerde bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eski Dernek Başkanı İntihar Etti

Kapaklı Beşiktaşlılar Derneği Kurucu Başkanlığı yapan ve Kapaklı Beşiktaşlılar Derneğini kuran iki çocuk babası Selahattin Pekmez (50) Kazak gölü piknik alanında intihar...

Tekirdağ’daki Cinsel İstismar Olayı Ülke Gündemine Oturdu

Tekirdağ'daki İRFAN PULLUKÇU isimli iş adamının 15 yaşında ki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiası ülke gündemine oturdu.

Karşıdan Karşıya Geçmek İsterken Feci Şekilde Hayatını kaybetti

Kapaklı-Çerkezköy Kara yolu üzerinde bulunan Trakya İplik kavşağında Recep Çetin(36) yoğun trafikte karşıdan karşıya geçmek isterken N.Ç'nin kullandığı 59 DD 439 plakalı...

21 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı Geliyor

Koronavirüs vakalarındaki artış hızı endişe yaratırken Ramazan'da ülke genelinde tam kapanmaya gidileceği iddiası bir anda gündem yarattı. Ülke'de ...

SON YORUMLAR