Kapaklı Gündem

TEKİRDAĞ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ TKA’DAN TEKNİK DESTEK ALMAYA HAK KAZANDI

TEKİRDAĞ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ TKA’DAN TEKNİK DESTEK ALMAYA HAK KAZANDI
09 Ekim 2019 - 12:20

Tekirdağ halkına bilimsel bilgi ve veriler ile daha kaliteli hizmet sunabilmek için İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Sağlık Hizmetleri Başkanlığı ve Tekirdağ Ağız Diş Sağlığı Hastanesi tarafından hazırlanan projeler  Trakya Kalkınma Ajansından Teknik Destek almaya hak kazanmıştır.

Sağlık Hizmetleri Başkanlığı tarafından hazırlanan “Sağlıklı Gelecekler İçin Ebe Eğitici Eğitimi”, Tekirdağ Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi tarafından hazırlanan “Tekirdağ’ın İncisinde Eğitimcilerin Mesleki Gelişimi İçin Eğiticinin Eğitimi isimli projelerinin sözleşmeleri 08.10.2019 tarihinde Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın Mahmut ŞAHİN ,İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr Cengiz BECERİR ve Dt.Halim DOĞRUSÖZ’ün katılımlarıyla imzalanmıştır.

“Sağlıklı Gelecekler İçin Ebe Eğitici Eğitimi” adlı proje Anne dostu ve Gebe okullarının gelişimi için Ebelerin  becerilerin geliştirilmesi yeni tekniklerin öğrenilmesi amacıyla uzman eğitimcilerden toplam 70 saatlik iki gruptan oluşacak şekilde eğitim alınması planlanmıştır. Eğitime sağlık tesislerinden 26 ebe katılacaktır.

“Tekirdağ’ın İncisinde Eğitimcilerin Mesleki Gelişimi İçin Eğiticinin Eğitimi” adlı proje Personelin Mesleki gelişimleri, yetişkin eğitimine ilişkin teorik ve uygulamalı eğitici eğitimi olması sebebiyle hastanede eğitim veren Diş Hekimleri ve Sağlık çalışanı personellerine toplam 42 saatlik iki gruptan oluşacak şekilde altı günlük eğitim alınması planlanmıştır.