Kapaklı Gündem

Kardeşlik Köprüsü Kurdu

Kardeşlik Köprüsü Kurdu
13 Eylül 2019 - 8:08

Fotoğraf Sanatçısı ve Gazeteci Adnan Avuka tarafından Tekirdağ ve Mardin arasında bir kardeşlik köprüsü kurmak ve turizm alanında Tekirdağ ve Mardin’in hak ettiği yere gelmesi amacıyla düzenlenen Mardin ve Tekirdağ Kardeşlik Köprüsü adlı sergisi düzenlenen törenle açıldı.

KATILIM OĞUN OLDU                                   

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’ında katıldığı sergi açılışına Tekirdağ Vali Yardımcısı Asalet Karabulut, İl Emniyet Müdür V. Metin İlter, Kültür ve Turizm Müdür V. Abdullah Barut, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Erdim Noyan, Mardinli Sanatçı Mahmut Mardinli ve Mardinli iş adamları katıldı.

“İNSANLARIN BİRBİRLERİYLE TANIŞMASI LAZIM”

 Sergi açılışında kısa bir konuşma yapan Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım; “Mardin ve Tekirdağ’ın çok büyük bir kültür birikimi var ve bu kültürün ve bu kültürleri yaşatmaya gayret eden insanların birbirleriyle tanışması lazımdır. İşte burada bir adım atılıyor. İnşallah bunun devamı da Mardin’de olur. Hayırlı, uğurlu olsun.” dedi. Açılış, kurdele kesiminin ardından Vali Yıldırım ve beraberindekilerin fotoğraf sergisini gezmesiyle son buldu.

Haber: Z. Kader ÇOBAN