Kapaklı Gündem

Kaçak Hafriyat Döken Kişi Ve Firmalara 180 Bin TL’lik Ceza

Kaçak Hafriyat Döken Kişi Ve Firmalara 180 Bin TL’lik Ceza
12 Eylül 2019 - 14:28

Süleymanpaşa Belediyesi Eylül ayı belediye meclis toplantısında alınan karara göre kaçak hafriyat döken kişi ve firmalara 180 bin 200 TL’lik ceza kesilecek. Alınan kararın ardından ilçe genelinde denetimler hızlandırıldı.

Yaptığı açıklamada ilçede devam eden kaçak hafriyat dökümlerine önlem olarak yeni yaptırım kararları aldıklarını söyleyen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel,  Süleymanpaşa ilçe sınırları içinde kaçak hafriyat dökümü yapanlara ağır para cezaları verilmesine ilişkin karar alındığını kaydetti.

“VATANDAŞLARIMIZDAN CİDDİ ŞİKAYETLER ALDIK”

Göreve geldikleri günden bu yana üzerinde titizlikle durdukları konuların başında ‘kaçak hafriyat dökümüyle mücadelenin geldiğini ifade eden Yüksel, “Hafriyat işi yapan firmalara ait çok sayıda kamyon, yasak dinlemeden tonlarca hafriyatı gelişi güzel döküyor. Bunların tespitiyle ilgili yapılan çalışmalara bizzat katıldım. Şehrimizin yoğun nüfusa sahip mahallelerinin arka kısımları dahi hafriyat sahasına dönmüş durumda. Bu güne kadar da kaçak dökümleri yapanlara kimse dur dememiş. Vatandaşlarımızdan da bu konuda ciddi şikayetler aldık. Yaptığımız denetim ve tespitlerin ardından konuyu meclise taşıyarak, kaçak döküm yapan kişi ve firmalara ağır yaptırım kararı aldık” ifadelerini kullandı.

“UYARI TABELALARIMIZI KOYUYORUZ”

Kaçak döküm yapılan sahaları 7/24 izlemek üzere kamera sistemlerini kurduklarını ifade eden Yüksel, “Bunlarla ilgili sahaların giriş ve çıkışlarına da uyarı tabelalarımızı koyuyoruz. Vatandaşlarımızdan da bu konuya duyarlı olmalarını istirham ediyorum. Kaçak döküm yapanları gördüklerinde derhal belediyemiz Zabıta’sına ihbarda bulunsunlar. Belediyemizin hafriyat döküm sahası olarak belirlediği alanlar dışında döküme müsaade etmeyeceğiz. Tüm uyarılarımıza rağmen ısrarla kaçak döküm yapanlara da 180 bin 200 TL’ye kadar para cezaları keseceğiz” ifadelerini kullandı.

Haber: Z. Kader ÇOBAN