Salı, Mayıs 11, 2021
15 C
Kapaklı
Ana Sayfa Süleymanpaşa Süleymanpaşa'da Engelleri Ortadan Kaldıran Park Hizmeti

Süleymanpaşa’da Engelleri Ortadan Kaldıran Park Hizmeti

Süleymanpaşa Belediyesi, engelli çocukların da yaşıtları ile bir arada eğlenceli vakit geçirip oyun oynayabilecekleri Engelsiz Park projesini Çınarlı Mahallesi Köprübaşı Caddesi üzerinde hizmete sunmaya hazırlanıyor. Engelsiz Park için 26 Ağustos Çarşamba günü saat 18.00’da açılış töreni düzenlenecek.

ENGELSİZ PARKTA HANGİ OLANAKLAR VAR?

Kauçukla kaplanmış zemine sahip olan Engelsiz Park projesi, engelli çocuklara uygun oyun gruplarının da bulunacağı çocuk oyun alanı, yine engelli vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verebilecek çay bahçesi ve dinlenme alanlarını da içeriyor. Mahalle sakinleri için de rahat bir nefes alma imkânı sunan proje, çalışmalar tamamlanarak hizmete hazır hale getirildi.

ENGELSİZ KENT SÜLEYMANPAŞA İÇİN ÖNEMLİ BİR ADIM

Süleymanpaşa’nın engelsiz bir kent haline gelmesi için kararlılıkla yürütülen çalışmalardan biri olan Engelsiz Park projesi ile; doğuştan ya da çeşitli sebeplerle sonradan yürüme, görme, işitme gibi yetilerini kaybeden çocukların akranları ile bir arada eğlenebilmelerine, yetişkin bireylerin de toplum içinde kendilerine daha rahat yer bulmaları ve günlük hayattan kopmadan yaşayabilmelerine katkı sunmayı hedefliyor.

YÜKSEL: “BURADA ÇOCUKLAR ARALARINDA FARK OLMADIĞINI ANLAYACAKLAR”

Süleymanpaşa’nın engelli vatandaşların ihtiyaçlarına öncelik veren engelli dostu bir kent haline gelmesi için ciddi çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Başkan Yüksel, engelli çocukların kendi akranları ile aynı imkânlara sahip olmalarının önemine değinerek, şehrin birçok noktasında engelsiz parklar inşa edeceklerini belirtti. Yüksel, “Engelsiz Park çalışmalarımıza Çınarlı Mahallemizden başladık. Engelli-engelsiz tüm çocuklarımız burada bir arada oyun oynayabilecek, birbirleriyle daha çok iletişim kuracak ve aralarında hiçbir fark olmadığını daha iyi anlayacaklar. Sadece çocuklarımız değil, dinlenme alanlarından çay bahçesine kadar tüm engelleri ortadan kaldırdığımız ve tüm ihtiyaçlara yönelik olarak düzenlediğimiz Engelsiz Parkımızı, 26 Ağustos Çarşamba günü düzenleyeceğimiz törenle kıymetli çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Tüm hemşehrilerimizi açılışımızda bizlerle birlikte olmaya davet ediyor, parkımızın şehrimize hayırlı olmasını diliyorum,” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eski Dernek Başkanı İntihar Etti

Kapaklı Beşiktaşlılar Derneği Kurucu Başkanlığı yapan ve Kapaklı Beşiktaşlılar Derneğini kuran iki çocuk babası Selahattin Pekmez (50) Kazak gölü piknik alanında intihar...

Tekirdağ’daki Cinsel İstismar Olayı Ülke Gündemine Oturdu

Tekirdağ'daki İRFAN PULLUKÇU isimli iş adamının 15 yaşında ki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiası ülke gündemine oturdu.

Karşıdan Karşıya Geçmek İsterken Feci Şekilde Hayatını kaybetti

Kapaklı-Çerkezköy Kara yolu üzerinde bulunan Trakya İplik kavşağında Recep Çetin(36) yoğun trafikte karşıdan karşıya geçmek isterken N.Ç'nin kullandığı 59 DD 439 plakalı...

21 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı Geliyor

Koronavirüs vakalarındaki artış hızı endişe yaratırken Ramazan'da ülke genelinde tam kapanmaya gidileceği iddiası bir anda gündem yarattı. Ülke'de ...

SON YORUMLAR