Perşembe, Ocak 21, 2021
2.9 C
Kapaklı
Ana Sayfa Saray Yoksa sizin gelenek dediğiniz şey, “karım değil mi, döverim de, severim de”...

Yoksa sizin gelenek dediğiniz şey, “karım değil mi, döverim de, severim de” zihniyetinde mi gizli?

İstanbul Sözleşmesinin ülke gündeminde olduğu son günlerde Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Başkanlığı tarafından 81 il ve ilçelerde tüm CHP Kadın Kolları teşkilatlarında basın açıklaması düzenlendi.

 Cumhuriyet Halk Partisi Saray Kadın Kolları’da konu ile alakalı bir açıklamada bulundu.

“ÖLMEK İSTEMİYORUZ“

“Ölmek istemiyoruz!” 2011 yılında bizzat Adalet ve Kalkınma Partisi öncülüğünde hayata geçirilmiş olan “İstanbul Sözleşmesi” hepimizin bildiği gibi yine bu siyasal parti içerisindeki bir grup akıl tutulması yaşayan gerici ve kadın düşmanı güruh tarafından rafa kaldırılmak isteniyor.
Bu akıl almayan güruh, özellikle AK Parti hükümetleri zamanında tırmanan, kadınlara ve çocuklara yönelik her türlü şiddetin hem nedeni hem de sonucudur. Her türlü baskının kabul ettirilmeye çalışıldığı günümüz Türkiye’sinde, böylesi bir dayatmayı asla kabul etmeyeceğimizi açıkça deklare ediyoruz.

Kadınların güpegündüz sokak ortasında kurşunlanmaları hangi geleneklerde yer alıyor?
“Geleneklerimize aykırı” denilerek ortadan kaldırılmaya çalışılan güvencelerimiz kimi, neden rahatsız ediyor? Bu sorunun cevabını arıyoruz. Kadınların güpegündüz sokak ortasında kurşunlanmaları hangi geleneklerde yer alıyor? Çocukların rezil mekânlarda tacize uğraması, “İstanbul Sözleşmesi”ni reddeden zihniyetin hangi geleneğinde yer almaktadır? Bize bu sorunun yanıtını verebilir misiniz?

“Dünyada bir canımız var, onu da zıvanadan çıkmış bu rezil güruhun ellerine bırakmayacağız”

Bir insanın güvence altına alınması gereken en büyük özgürlük alanı, yaşam hakkıdır. Kadınları, çocukları ve yaşam hakkı kısıtlanmak ve yok edilmek istenen herkesi şiddete karşı korumayı amaçlayan bir düzenlemeyi neden ortadan kaldırmak istiyorsunuz? Yoksa gerici zihniyetin “özgürlük alanı” tüm bunlardan daha mı önemli? Yoksa sizin gelenek dediğiniz şey, “karım değil mi, döverim de, severim de” zihniyetinde mi gizli? Yoksa sizin gelenek dediğiniz şey, çocukken kendisi de aynı rezil tezgâhtan geçmiş olan ve şu anda bu ülkenin evlatlarına aynı kâbusu yaşatan sözde şeyhlerden, uyduruk şıhlardan, onlara aklını teslim etmiş müritlerden ve sonu gelmeyen dipsiz bir karanlıktan mı ibaret?

Bu süreçte hiçbir taviz vermeden, siyasal parti ayrımı gözetmeden, toplumun tüm kesimleriyle birlikte bu karabasana dur demek için elimizden geleni yapacağız. Şu fani dünyada bir canımız var, onu da zıvanadan çıkmış bu rezil güruhun ellerine bırakmayacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eski Dernek Başkanı İntihar Etti

Kapaklı Beşiktaşlılar Derneği Kurucu Başkanlığı yapan ve Kapaklı Beşiktaşlılar Derneğini kuran iki çocuk babası Selahattin Pekmez (50) Kazak gölü piknik alanında intihar...

Karşıdan Karşıya Geçmek İsterken Feci Şekilde Hayatını kaybetti

Kapaklı-Çerkezköy Kara yolu üzerinde bulunan Trakya İplik kavşağında Recep Çetin(36) yoğun trafikte karşıdan karşıya geçmek isterken N.Ç'nin kullandığı 59 DD 439 plakalı...

Gençlerin Hız Tutkusu Faciaya Neden Oluyordu

Kapaklı Bahçelievler Mahallesi ,Pınar Bulvarı üzerinde Kapaklı'dan Çerkezköy'e giden halk minibüsü hakimiyetini kaybederek önündeki otomobile çarptı.Çarpmanın etkisiyle yolcu minibüsünün içinde korku...

Kapaklı’da 3000 Pozitif Vaka 100 Üzeri Kayıp

Kapaklı'da korkunc tablo.Kasım ayı verileri Kapaklı'daki korkunc tabloyu acı gerceği ortaya koydu

SON YORUMLAR