Kapaklı Gündem

Özel ÇOSB Lisesi Rol Model Olmaya Devam Ediyor

Özel ÇOSB Lisesi Rol Model Olmaya Devam Ediyor
16 Eylül 2019 - 7:34

Liseye Geçiş Sınavları (LGS) sonuçlarında en çok tercih edilen okullar arasında yer alan ve yüzde 100 bursla öğrenci yetiştiren Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, yurtdışında kurulmak istenen birçok okula da örnek olmaya devam ediyor.

AZERBAYCANLI VE BULGARİSTANLI HEYET ZİYARET ETTİ

Bulgaristan Dobruca Tarım Meslek Lisesi Müdürü Plamen Slavov ve Okul Müdür Yardımcısı Mithat Osman, Azerbaycan Bakü Neft Energetika Koleji Müdürü  Mehman Abdulezizov ve Bakü Sosyal İktisadi Koleji Müdürü Vidadi Orucov, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Yönetim Kurulu’nu ziyaret etti.  Azerbaycanlı ve Bulgaristanlı heyet, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan ve Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Caner Baysal tarafından karşılandı.

OKUL HAKKINDA BİLGİ ALDILAR

Okul hakkında bilgi alan Azerbaycanlı ve Bulgaristanlı heyet, Kendi bölgelerinde kurmak istedikleri meslek liselerine örnek proje olarak Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni seçtiklerini ifade ederek,  ikili işbirliği protokolü hazırlıklarına başladıklarını kaydetti.

“HER ÖĞRENCİYE SANAYİMİZİN İHTİYACI VAR”

Kendilerine gösterilen ilgiden oldukça memnun olduklarını dile getiren ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, “Örnek gösterilecek bir okul kurmak kararı ile yola çıktık. Bunu da başarmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kalifiye eleman yetiştirmek ve ara eleman sorununu çözmek için seyirci kalmadık elimizi taşın altına koyduk. En modern binada en iyi kadroyu kurmaya çalıştık. Okulumuzda mezun olan öğrencilerin de istihdamını görev bildik onlara yardımcı oluyoruz. Öğrencilerimiz akademik anlamda başarının yanı sıra sportif alanlarda da başarılara imza atıyor. Okulumuzda çıta her geçen gün yükseliyor. Bu okuldan mezun olan her öğrenciye sanayimizin ihtiyacı var” şeklinde konuştu.

Haber: Z. Kader ÇOBAN