Çarşamba, Ağustos 5, 2020
33 C
Kapaklı
Ana Sayfa Kapaklı DÜNDEN BUGÜNE KAPAKLI İLÇE DEVLET HASTANESİ

DÜNDEN BUGÜNE KAPAKLI İLÇE DEVLET HASTANESİ

Kapaklı’nın ilçe olmasının ardından Kapaklı’ya ilk gelen devlet kurumlarından olan Kapaklı İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Levent ALPER,İdari Mali Hizmetler Müdürü Fatih Can MERT,Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Halime Yıkar ÇOPAN ile Kapaklı Devlet Hastanesinin gelişimini ve merak edilen konuları,yaptıgımız röpörtajda bulabilirsiniz.

Kuruluşundan bu yana yeterli mi ? değil mi ? diye,Kapaklı kamuoyunda sürekli konuşulan Kapaklı İlçe Devlet Hastanesi’nin bugünkü durumunu ve gelişimini Op. Dr. Levent ALPER ve ekibi ile konuştuk. Op. Dr. Levent ALPER ,”27.03.2017 tarihinde ilk hasta kabulüne başlayan hastanemiz Acil Servis Hizmeti ile işlemlerine başlamış ancak zaman içinde dahili ve cerrahi branşlarda hekim sayımız ve hizmet ağımız artmış , bu süreçte evde sağlık hizmetleri, kan merkezi, tomografi ,ameliyathane,doğumhane gibi birimlerimiz halkımızın hizmetine açılmıştır.” dedi.

08.03.2019 tarihinden itibaren Başhekimlik görevine geldiğiniz Kapaklı İlçe Devlet Hastanesi’nde öncelikle hedefleriniz, projeleriniz ve düşüncelerinizden kısaca bahseder misiniz?

Sağlığa bütüncül bir yaklaşımla koruyucu ve toplum sağlığını ön planda düşünen, üst düzey Bilgi birikimi olan ,doğru tanı koyabilen, iyi iletişim kurabilen ,özgüveni yüksek sağlık çalışanları ile çağdaş ,kaliteli, sağlık hizmeti sunmak ve sağlık konusunda devletimize ve milletimize katkıda bulunmak. Kapaklı devlet hastanesini araştırma ve sağlık hizmeti sunumunda Lider konuma getirmek Tekirdağ ve Trakya’nın önde gelen hastaneleri arasında yer almasını sağlamak Sağlık politikalarında söz sahibi olmak.

Çalışan personellerinizin motivasyonunu arttırmak amaçlı çalışmalarınız var mı ?,Varsa nelerdir ?

Çalışan personellerimizin motivasyonu için her ay birim sorumluları ile toplanarak 12 maddelik kriterlerin ışığında ayın çalışanı seçilerek belgeleri takdim edilmekte ve bu şekilde motive edilmeye çalışılmaktadır.

Pandemi sürecinde hastanenizin bu kapsamdaki rolü ne oldu ?

Pandemi sürecinde hastalarımızın ilk tanı ve ilk doz tedavileri hastanemizde yapılarak en yakın pandemi hastanelerine nakilleri yapılmak suretiyle bir işleyişimiz bulunmakta.

Hastane poliklinik ve acil toplamda kaç hastaya hizmet vermekte ?

Pandemi öncesinde aylık hasta sayımız toplamda 21000 iken pandemi sonrasındaki normalleşme sürecinde aylık 12000 kadar hasta kabulü yapmaktayız.


Evde sağlık hizmetleri noktasında kaç aktif hastaya hizmet veriyorsunuz ?


evde sağlık hizmetleri kapsamında toplamda aktif 349 hastaya hizmet vermekteyiz,evde sağlık hizmetleri kapsamında hastalarımızın tanıları tedavileri tetkik ve pansumanları gerektiğinde ise hastanemize yatışları yapılmakta.


Hastaneniniz dünden bugüne gelişimi ve hizmet ağı hakkında neler söylersiniz ?


27.03.2017 tarihinde ilk hasta kabulüne başlayan hastanemiz Acil Servis Hizmeti ile işlemlerine başlamış ancak zaman içinde dahili ve cerrahi branşlarda hekim sayımız ve hizmet ağımız artmış , bu süreçte evde sağlık hizmetleri, kan merkezi, tomografi ,ameliyathane,doğumhane gibi birimlerimiz halkımızın hizmetine açılmıştır.

HABER: ZELİHA KADER ÇOBAN – FATMA ASLAN

1 YORUM

  1. Mehmet Öğütcü talip bey Biz aydır kapaklı devlet hastanesine doktor kazandırmak için mücadele ederken bugün üç tane birbirinden değerli hocamıza veda yemeği düzenledik kapaklı Devlet hastanesinin başarısından kastınız nedir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzman Cavus Kıyıkoy’de Dalgalara Teslim Oldu

Tatil amaçlı Kırklareli'nin Kıyıkoy beldesın de bulunan Çorlu'da Uzman Çavuş olarak gören yapan N.K serinlemek için girdiği denizde dalgalara kapılarak hayatını kaybetti

Kapaklı’da Kahreden Ölüm

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren ilaç fabrikasında çalışan 26 yaşındaki İsmail Müsellimli fabrika makine ile duvar arasına sıkışarak feci şekilde can verdi. Kapaklı'da ikamet...

COVID-19 TRAKYA’NIN SAKLI CENNETİNDE ÇIKTI

Trakya'nın tatil cenneti olarak bilinen Kıyıköy'de Covid-19 virüsü taşıyan bir vatandaş tespit edildi. Trakya'nın tatil cenneti Kıyıköy'de yaşan bir...

Tekirdağ’a Giriş Çıkış Kısıtlaması

Tekirdağ Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha kararı ile Tekirdağ’a gösteri amaçlı girişler 3 gün süre ile sınırlandırıldı. Tekirdağ Valiliği’nden yapılan açıklamada; HDP’nin Edirne’de...

SON YORUMLAR