Perşembe, Ocak 21, 2021
2.9 C
Kapaklı
Ana Sayfa Kapaklı DÜNDEN BUGÜNE KAPAKLI İLÇE DEVLET HASTANESİ

DÜNDEN BUGÜNE KAPAKLI İLÇE DEVLET HASTANESİ

Kapaklı’nın ilçe olmasının ardından Kapaklı’ya ilk gelen devlet kurumlarından olan Kapaklı İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Levent ALPER,İdari Mali Hizmetler Müdürü Fatih Can MERT,Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Halime Yıkar ÇOPAN ile Kapaklı Devlet Hastanesinin gelişimini ve merak edilen konuları,yaptıgımız röpörtajda bulabilirsiniz.

Kuruluşundan bu yana yeterli mi ? değil mi ? diye,Kapaklı kamuoyunda sürekli konuşulan Kapaklı İlçe Devlet Hastanesi’nin bugünkü durumunu ve gelişimini Op. Dr. Levent ALPER ve ekibi ile konuştuk. Op. Dr. Levent ALPER ,”27.03.2017 tarihinde ilk hasta kabulüne başlayan hastanemiz Acil Servis Hizmeti ile işlemlerine başlamış ancak zaman içinde dahili ve cerrahi branşlarda hekim sayımız ve hizmet ağımız artmış , bu süreçte evde sağlık hizmetleri, kan merkezi, tomografi ,ameliyathane,doğumhane gibi birimlerimiz halkımızın hizmetine açılmıştır.” dedi.

08.03.2019 tarihinden itibaren Başhekimlik görevine geldiğiniz Kapaklı İlçe Devlet Hastanesi’nde öncelikle hedefleriniz, projeleriniz ve düşüncelerinizden kısaca bahseder misiniz?

Sağlığa bütüncül bir yaklaşımla koruyucu ve toplum sağlığını ön planda düşünen, üst düzey Bilgi birikimi olan ,doğru tanı koyabilen, iyi iletişim kurabilen ,özgüveni yüksek sağlık çalışanları ile çağdaş ,kaliteli, sağlık hizmeti sunmak ve sağlık konusunda devletimize ve milletimize katkıda bulunmak. Kapaklı devlet hastanesini araştırma ve sağlık hizmeti sunumunda Lider konuma getirmek Tekirdağ ve Trakya’nın önde gelen hastaneleri arasında yer almasını sağlamak Sağlık politikalarında söz sahibi olmak.

Çalışan personellerinizin motivasyonunu arttırmak amaçlı çalışmalarınız var mı ?,Varsa nelerdir ?

Çalışan personellerimizin motivasyonu için her ay birim sorumluları ile toplanarak 12 maddelik kriterlerin ışığında ayın çalışanı seçilerek belgeleri takdim edilmekte ve bu şekilde motive edilmeye çalışılmaktadır.

Pandemi sürecinde hastanenizin bu kapsamdaki rolü ne oldu ?

Pandemi sürecinde hastalarımızın ilk tanı ve ilk doz tedavileri hastanemizde yapılarak en yakın pandemi hastanelerine nakilleri yapılmak suretiyle bir işleyişimiz bulunmakta.

Hastane poliklinik ve acil toplamda kaç hastaya hizmet vermekte ?

Pandemi öncesinde aylık hasta sayımız toplamda 21000 iken pandemi sonrasındaki normalleşme sürecinde aylık 12000 kadar hasta kabulü yapmaktayız.


Evde sağlık hizmetleri noktasında kaç aktif hastaya hizmet veriyorsunuz ?


evde sağlık hizmetleri kapsamında toplamda aktif 349 hastaya hizmet vermekteyiz,evde sağlık hizmetleri kapsamında hastalarımızın tanıları tedavileri tetkik ve pansumanları gerektiğinde ise hastanemize yatışları yapılmakta.


Hastaneniniz dünden bugüne gelişimi ve hizmet ağı hakkında neler söylersiniz ?


27.03.2017 tarihinde ilk hasta kabulüne başlayan hastanemiz Acil Servis Hizmeti ile işlemlerine başlamış ancak zaman içinde dahili ve cerrahi branşlarda hekim sayımız ve hizmet ağımız artmış , bu süreçte evde sağlık hizmetleri, kan merkezi, tomografi ,ameliyathane,doğumhane gibi birimlerimiz halkımızın hizmetine açılmıştır.

HABER: ZELİHA KADER ÇOBAN – FATMA ASLAN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eski Dernek Başkanı İntihar Etti

Kapaklı Beşiktaşlılar Derneği Kurucu Başkanlığı yapan ve Kapaklı Beşiktaşlılar Derneğini kuran iki çocuk babası Selahattin Pekmez (50) Kazak gölü piknik alanında intihar...

Karşıdan Karşıya Geçmek İsterken Feci Şekilde Hayatını kaybetti

Kapaklı-Çerkezköy Kara yolu üzerinde bulunan Trakya İplik kavşağında Recep Çetin(36) yoğun trafikte karşıdan karşıya geçmek isterken N.Ç'nin kullandığı 59 DD 439 plakalı...

Gençlerin Hız Tutkusu Faciaya Neden Oluyordu

Kapaklı Bahçelievler Mahallesi ,Pınar Bulvarı üzerinde Kapaklı'dan Çerkezköy'e giden halk minibüsü hakimiyetini kaybederek önündeki otomobile çarptı.Çarpmanın etkisiyle yolcu minibüsünün içinde korku...

Kapaklı’da 3000 Pozitif Vaka 100 Üzeri Kayıp

Kapaklı'da korkunc tablo.Kasım ayı verileri Kapaklı'daki korkunc tabloyu acı gerceği ortaya koydu

SON YORUMLAR