Kapaklı Gündem

GERİ DÖNÜŞÜM FABRİKASINDA KORKUTAN YANGIN

GERİ DÖNÜŞÜM FABRİKASINDA KORKUTAN YANGIN
22 Ağustos 2019 - 8:59

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde Karatepe mevkiinde bulunan bir geri dönüşüm fabrikasında  henüz belirlenemeyen  bir sebepten dolayı  yangın çıktı. Çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından 3 saatlik süren çalışma ile kontrol altına alındı.

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde Karatepe mevkiinde faaliyet göstermekte olan geri dönüşüm fabrikasında gece saat 22.45 sularında çıkan yangını fark eden  çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine polis itfaiye ve sağlık ekipleri olay yerine geldi. Yangını söndürmek üzere olay yerine gelen Çorlu itfaiye ekipleri yangını söndürmek için yetersiz kalınca çevre ilçelerden destek ekip istendi. Tekirdağ merkez ve çevre ilçelerden itfaiye ekipleri geldi. İtfaiye ekipleri çıkan yangını kontrol altına almak için 3 saatlik yoğun bir çalışma yaptı 3 saatlik süren çalışma sonunda yangın kontrol altına alındı. Çıkan yangında ölen ya da yaralanan olmadı maddi hasar meydana geldi.

“YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI “

Tekirdağ valisi Aziz Yıldırım konu ile ilgili açıklama yaptı vali Aziz açıklamasında “Yangın kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları devam ediyor. Başka bir yere yangının sıçramaması için tedbir alınmıştı. İnşallah birkaç saate kadar soğutma çalışmaları da biter ve bunu ucuz bir şekilde atlatmış oluruz” dedi.