Kapaklı Gündem

ÇORLU BELEDİYESİ DENETİMLERİ SÜRDÜRÜYOR

ÇORLU BELEDİYESİ DENETİMLERİ SÜRDÜRÜYOR
21 Ağustos 2019 - 9:33

Çorlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, vatandaşlardan gelen şikâyetler doğrultusundaki denetimlerini sürdürüyor.

Çorlu Belediyesi zabıta ekiplerince Çorlu’nun muhtelif noktalarındaki tespit edilen cadde ve sokaklardaki yaya yoğunluğunun fazla olduğu bölgelerde kaldırım ve yol işgaline sebep olan esnaf ile izinsiz satış yapan seyyar satıcılara uyarıda bulunularak kaldırım işgaline sebep olan tüm eşyalara el konulması işlemlerine devam ediliyor.

KANUNLAR GEREGİNCE İŞLEM YAPILDI

Denetimler kapsamında; 5393 Sayılı Belediye Kanunu ve 5326 Sayılı Kabahatler Kanununun ilgili maddeleri gereği  Çorlu Belediyesi  yetki ve sorumluluk alanında bulunan cadde, sokak ve yaya kaldırımları üzerinde yaya geçişini engelleyecek şekilde seyyar olarak satış yapan şahısların, satışa sunmuş olduğu ürünler müsadere edilerek işlem yapmak üzere muhafaza altına alındı. Ayrıca ışıklı kavşaklar ile halkın yoğun olarak kullandığı yerlerde, vatandaşların duygularını istismar ederek dilenen şahıslara da gerekli işlemler yapıldı.

Çorlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri bu doğrultuda Çorlu halkının  sağlık, huzur ve sükunu için uygulama ve denetimlere devam edecek.