Kapaklı Gündem

İftar Yemeğinde Bir Araya Geldiler

İftar Yemeğinde Bir Araya Geldiler
12 Eylül 2019 - 15:24

Çerkezköy Belediyesi tarafından muharrem ayı dolayısıyla Çerkezköy Ehli Beyt Dergahı’nda bir iftar yemeği verildi. Yoğun katılımın olduğu iftar yemeğine Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Belediye Başkan Yardımcıları Enver Bayram ve Nedim Yılancı ile  meclis üyeleri, Çerkezköy Ehli Beyt Dergahı Dedesi Seyyid Sinan Boztepe ile vatandaşlar katılım sağladı.

“TUTTUĞUNUZ ORUÇLAR KABUL OLSUN”

Yaptığı konuşmada tüm Alevi ve Bektaşi vatandaşların Muharrem ayının, bir başka deyişle Matem Ayı’nın kabul olması temennisinde bulunan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Tuttuğunuz oruçlar kabul olsun. Birlik, beraberlik, hoş örünün hakim olduğu günlerde buluşulduğu, paylaşıldığı; birlik ve beraberliğimizin arttığı günleri önemsediğimi ifade etmek istiyorum. Lafı çok fazla uzatmak istemiyorum Bir kere daha oruçlarınızın kabul olması dileğiyle hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Çerkezköy Ehli Beyt Dergahı Dedesi Seyyid Sinan Boztepe de iftar yemeği için Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ve Çerkezköy Belediyesi’ne teşekkür etti.