Salı, Mayıs 11, 2021
15 C
Kapaklı
Ana Sayfa Tekirdağ Vali Yıldırım: Tekirdağ'ın dünyanın cazibe merkezlerinden biri haline gelmesi için başlatılan çalışmalar...

Vali Yıldırım: Tekirdağ’ın dünyanın cazibe merkezlerinden biri haline gelmesi için başlatılan çalışmalar devam edecek”

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım,yeni yıl dolayısıyla bir  kutlama mesaj yayımladı.Vali Yıldırım yayımladığı mesajında her yeni yılın, yeni hedeflere ve mutlu, huzur dolu ve müreffeh yarınlara ulaşabilmemiz için bizlere taze başlangıçlar ve yepyeni fırsatlar sunmaka olduğunu belirterek, 2020 yılı içerisinde Tekirdağ’ın sahip olduğu eşsiz potansiyeli harekete geçirerek şehrin kalkınması, büyümesi, markalaşması, tanıtılması, dünyanın en önemli cazibe merkezlerinden birisi haline gelmesi için başlatılan çalışmaların, 2021 yılında da artarak devam edeceğini kaydetti.

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Yıldırım yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi.

Değerli vatandaşlarımız, son dönemde alınan tedbirlere uyumda gösterilen özveri sonucunda salgının yayılımında yeniden düşüş eğilimine girilmiştir. Pandemi sürecinde elde edilen bu kazanımları kaybetmememiz için sokağa çıkma sınırlaması, 31 Aralık Perşembe saat 21.00’den, 4 Ocak saat 05.00’e kadar kesintisiz uygulanacaktır.

Yılbaşında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamalarında otel ve konaklama tesislerinin yılbaşı kutlama programı yapmasına, eğlence ve balo düzenlenmesine izin verilmeyecektir.

Salgınla mücadeleyi akamete uğratmamak adına kalabalıkların kontrolsüz bir şekilde bir araya gelmesine neden olabilecek kiralık villa ve benzeri yerler dahil olmak üzere hiçbir mekanda yılbaşı partisi/kutlama organizasyonu yapılmamasına yönelik gerekli planlama, koordinasyon ve denetim faaliyetleri eksiksiz şekilde yerine getirilecektir.

Bu yılbaşını evlerimizde geçirelim, koronavirüsün yayılımın artmasını engelleyelim. Maske, sosyal mesafe, el hijyeni kurallarına uymaya devam edelim ve koronavirüsü hep birlikte yenelim.

2020 yılı, Covid-19 pandemisinin tüm dünyayı etkisi altına aldığı, pandemi ve Elazığ ve İzmir’de yaşanan deprem sebebiyle pek çok vatandaşımızı kaybettiğimiz bir yıl oldu. Bu yaşanan üzücü hadiselerin yanında ilimiz ve ülkemiz için güzel gelişmelerin de yaşandığı bir yılı geride bıraktık.

Bu vesileyle, 2020 yılında pandemi ve Elazığ ile İzmir’de yaşanan deprem nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. 2021 yılının ülkemizde, bölgemizde ve ilimizde acıların yaşanmadığı, huzur ve esenliğin hâkim olduğu bir yıl olmasını diliyorum. 2021 yılının ülkemize, milletimize, çalışma arkadaşlarıma, vatandaşlarımıza sağlık, huzur, mutluluk ve iyilikler getirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eski Dernek Başkanı İntihar Etti

Kapaklı Beşiktaşlılar Derneği Kurucu Başkanlığı yapan ve Kapaklı Beşiktaşlılar Derneğini kuran iki çocuk babası Selahattin Pekmez (50) Kazak gölü piknik alanında intihar...

Tekirdağ’daki Cinsel İstismar Olayı Ülke Gündemine Oturdu

Tekirdağ'daki İRFAN PULLUKÇU isimli iş adamının 15 yaşında ki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiası ülke gündemine oturdu.

Karşıdan Karşıya Geçmek İsterken Feci Şekilde Hayatını kaybetti

Kapaklı-Çerkezköy Kara yolu üzerinde bulunan Trakya İplik kavşağında Recep Çetin(36) yoğun trafikte karşıdan karşıya geçmek isterken N.Ç'nin kullandığı 59 DD 439 plakalı...

21 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı Geliyor

Koronavirüs vakalarındaki artış hızı endişe yaratırken Ramazan'da ülke genelinde tam kapanmaya gidileceği iddiası bir anda gündem yarattı. Ülke'de ...

SON YORUMLAR