Kapaklı Gündem

Vali Aziz Yıldırım’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Vali Aziz Yıldırım’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı
19 Mayıs 2020 - 22:22

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım 19 Mayıs Atatürk’ü Anma,Gençlik ve Spor Bayramı olması münasebeti ile bir mesaj yayımladı.

Yıldırım Yayınladığı Mesajda “Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkışı, milletimizin makûs talihini değiştiren, tarihi ve stratejik bir girişim olduğu gibi, Cumhuriyet tarihimizin başlangıcı ve aynı zamanda Milletimiz ve ülkemiz için, büyük bir geleceğe doğru atılan ilk adımdır.

Tarihten silinmek istenen Yüce Milletimizin, büyük kahramanlıklar göstererek gerçekleştirdiği İstiklal Savaşı’nın, Aziz Milletimiz ve dünya tarihi açısından en önemli sonucu, bağımsızlığın sağlanması ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması olmuştur.

101 yıl önce Samsun’da ateşlenen Milli Mücadele ruhu, bizlere yol göstermeye ve mücadele azmi vermeye devam etmektedir. Milletimiz, muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için aynı şuur ve kararlılıkla mücadelesini sürdürmektedir.

Hangi ülke genç kuşakların yetişmesine büyük önem vermişse daima ileriye gitmiş ve kalkınmıştır. Bu nedenle; gençlerimizi kendine güvenen, donanımlı, bilgili, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, demokrasiye inanan, çalışkan ve üretken insanlar olarak yetiştirmek en önemli görevimizdir. Devlet olarak, tüm imkânlarımızla gençlerimizin yanında olacağımızı, bu zorlu yolculuklarında kendilerine her türlü desteği vereceğimizi ifade ediyorum.

Milletimiz, bundan bir asır önce kendisine bağlanmak istenen esaret zincirini kırarak zillete boyun eğmemiştir. Bizler de, tüm dünyanın ve Türkiye’nin sınandığı koronavirüs pandemisiyle mücadele ettiğimiz bu günlerde bilimin yol göstermesiyle, bu süreci inşallah en az hasarla atlatacağız. Yeter ki, koronavirüsü kontrol altına aldığımız bu günlerde gevşemeyelim, koronavirüs tedbirlerine uymaya devam edelim.

Sevgili Gençler; binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuzdur. Güçlü ve saygın Türkiye sizlerin omuzlarında yükselecektir. Bu vesileyle devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm şehitlerimizi rahmetle,  gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyorum.” İfadelerine yer verdi.