Kapaklı Gündem

Tekirdağ Emniyeti’nden eş zamanlı operasyon

Tekirdağ Emniyeti’nden eş zamanlı operasyon
11 Eylül 2019 - 15:11

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü tarafından il merkezi ve ilçelerde eş zamanlı olarak 170 personel ve 78 ekiple denetim yapıldı. Yapılan denetimlerde 185 Okul Servis Aracı kontrol edilirken, trafik yönünden kusurlu bulunan 16 araca ise toplam 3 bin 165 TL trafik para cezası uygulandı.  

Çocukların ve gençlerin etkilenebileceği her türlü zararlı faktörlerden uzak tutulması ve güvenli bir eğitim-öğretim hayatı sürdürmelerinin sağlanması adına Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü tarafından eş zamanlı olarak “Çocukların ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması” yapıldı. Risk analizine göre belirlenen okul çevreleri, okul çevrelerindeki parklar, bahçeler, metruk binalar, alkol ve tütün mamulleri satışı yapılan yerler, okul servis araçları, içkili yerler, bahis oynatılan işletmeler, kahvehaneler, internet ve oyun salonları vb. yerlerde denetimler yapıldı.

3 BİN 165 TL TRAFİK PARA CEZASI UYGULANDI

İl merkezi ve ilçelerde eş zamanlı olarak 170 personel ve 78 ekiple yapılan denetimlerde; 154 okul çevresi kontrol edilirken, 203 umuma açık yer denetlendi ve 3 işyeri hakkında idari işlem yapıldı. Bin 369 kişinin GBT sorgulaması yapılırken, 1 şahsa uyuşturucu madde bulundurmak suçundan işlem yapıldı. 185 okul servis aracı kontrol edilirken, trafik yönünden kusurlu bulunan 16 araca ise toplam 3 bin 165 TL trafik para cezası uygulandı.

UYGULAMALAR DEVAM EDECEK

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin güvenliğinin sağlanması adına yapılan uygulamalar aralıksız devam edecektir” denildi.

Haber: Talip ÖZTÜRK