Salı, Mayıs 11, 2021
15 C
Kapaklı
Ana Sayfa Manset Deva Partisi Tekirdağ'da Türkiye İçin Bir İlk'i Gerçekleştirdi

Deva Partisi Tekirdağ’da Türkiye İçin Bir İlk’i Gerçekleştirdi

Türkiye’nin Engelli ilk ilçe başkanı ŞERİFE TÜRÜDÜ

Demokrasi ve Atılım Partisi Tekirdağ Merkez Süleymanpaşa İlçesi Birinci Olağan Genel Kurul Toplantısı geniş bir katılım ile gerçekleştirildi. İlçe Başkanlığına seçilen Şerife Türüdü Türkiye’nin ilk engelli siyasi parti ilçe başkanı olarak tarihe geçti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından divan heyeti oluşturuldu.Genel Başkan Ali Babacan’ın mesajının okunmasının ardından Kurucu İlçe Başkanı Şerife Türüdü engelli, bekar ve bir kadın olarak, ülkenin ilk engelli kadın İlçe Başkanı olmasından dolayı yaşadığı mutluluğu dile getirdi ve salon alkış yağmuruna tutuldu. Kurucu İl Başkanı Hasan Berk Çebi’de yaptığı konuşmada her geçen gün partilerine talebin arttığını ve bundan mutlu olduklarını dile getirerek “doğru yolda olduğumuzun kanıtıdır” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Elif Esen “geleceğin çiçekleri bugünün tohumlarında saklıdır” Çin atasözünü örnek göstererek, “yeni bir Türkiye için damlalar birleşecek, tohumlar çiçek açacak, güven ve huzurun rengi mavi ile huzura kavuşacağız. İktidara geldiğimizde gençlere mülakatı kaldıracağız” dedi.

Daha sonra, yapılan seçimde Şerife Türüdü Kurucu İlçe Başkanı olarak çıktığı yolda 1.olağan Genel Kurul’da tek aday olarak seçimle iş başına gelmiş oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eski Dernek Başkanı İntihar Etti

Kapaklı Beşiktaşlılar Derneği Kurucu Başkanlığı yapan ve Kapaklı Beşiktaşlılar Derneğini kuran iki çocuk babası Selahattin Pekmez (50) Kazak gölü piknik alanında intihar...

Tekirdağ’daki Cinsel İstismar Olayı Ülke Gündemine Oturdu

Tekirdağ'daki İRFAN PULLUKÇU isimli iş adamının 15 yaşında ki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiası ülke gündemine oturdu.

Karşıdan Karşıya Geçmek İsterken Feci Şekilde Hayatını kaybetti

Kapaklı-Çerkezköy Kara yolu üzerinde bulunan Trakya İplik kavşağında Recep Çetin(36) yoğun trafikte karşıdan karşıya geçmek isterken N.Ç'nin kullandığı 59 DD 439 plakalı...

21 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı Geliyor

Koronavirüs vakalarındaki artış hızı endişe yaratırken Ramazan'da ülke genelinde tam kapanmaya gidileceği iddiası bir anda gündem yarattı. Ülke'de ...

SON YORUMLAR