Salı, Mayıs 11, 2021
10.7 C
Kapaklı
Ana Sayfa Malkara MALKARA BELEDİYESİ ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MALKARA BELEDİYESİ ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Malkara Belediye Meclisi 5393 Sayılı Yasanın 20. Maddesine göre 4 Şubat 2020 Salı günü saat 15.00’te Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısının gündem maddelerini görüşmek üzere Belediye binasındaki Meclis Odasında Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’un Başkanlığında toplandı.

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, 4 Şubat Dünya Kanser Günü olması sebebiyle küresel salgına karşı mücadeleye ve Dünya Kanser Günü’ne farkındalık yaratmak amacıyla Belediye Meclis Üyelerine pembe kurdele takdiminde bulunarak kanserle mücadelede erken teşhisin hayat kurtarabileceğinin önemine dikkat çekti.

Kurdele takdiminin ardından Şubat Ayı Meclis Toplantısı; Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz adına saygı duruşunda bulunulmasının ardından açılış konuşması, yoklama ve meclis gündem maddelerinin okunması ile başladı.

Gündemin 1. maddesinde yer alan Yazı İşleri Müdürlüğünün Meclisin tatil edilecek ayın belirlenmesi hakkındaki yazısı görüşülerek Ağustos ayının tatil olması oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 2. maddesinde yer alan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün Yönetmelik değişikliği hakkındaki yazısı görüşülerek İç İşleri Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Gündemin 3. maddesinde yer alan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün Ödüller hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Gündemin 4. Maddesinde yer alan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün Boş-Dolu Kadro Derece Değişikliği hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Gündemin 5. maddesinde yer alan Destek Hizmetleri Müdürlüğünün Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığına ait otobüsün Belediyemize şartsız ve bedelsiz olarak devir edilmesi hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Yapılan ara komisyonunun ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığına ait otobüsün

şartsız ve bedelsiz olarak devir alınması için Destek Hizmetleri Müdürü Saim Ünal’a oy birliği ile yetki verildi.

Gündemin 6. maddesinde yer alan Destek Hizmetleri Müdürlüğünün İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası bakım ve onarım talebi hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Gündemin 7. maddesinde yer alan Strateji Geliştirme Müdürlüğünün Yönetmelik değişikliği hakkındaki yazısı görüşülerek İç İşleri Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Gündemin 8. maddesinde yer alan Strateji Geliştirme Müdürlüğünün Ödenek aktarması hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Yapılan ara komisyonun ardından Strateji Geliştirme Müdürlüğünün Ödenek aktarması hakkındaki yazısı oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 9. maddesinde yer alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün Gözsüz Mahallesinde bulunan okulun sosyal tesis yapılması için Milli Eğitim Bakanlığıyla Protokol Yetkisi verilmesi hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Gündem Dışı 1. maddesinde yer alan Zabıta Müdürlüğünün Hacıevhat Mahallesi Değirmen Sokak No: 23/B adresinde bulunan iş yerini içkili yer bölgesi kapsamına alınma talebi hakkındaki yazısı görüşülerek İçkili Yer Bölgesi Tespit Komisyonu oy birliği ile havale edildi.

Gündem Dışı 2. maddesinde yer alan Temizlik İşleri Müdürlüğünün çevre kirliliğinin giderilmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığından nakdi yardım talebi hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Yapılan ara komisyonun ardından Temizlik İşleri Müdürlüğünün çevre kirliliğinin giderilmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığından nakdi yardım talebi oy birliği ile kabul edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eski Dernek Başkanı İntihar Etti

Kapaklı Beşiktaşlılar Derneği Kurucu Başkanlığı yapan ve Kapaklı Beşiktaşlılar Derneğini kuran iki çocuk babası Selahattin Pekmez (50) Kazak gölü piknik alanında intihar...

Tekirdağ’daki Cinsel İstismar Olayı Ülke Gündemine Oturdu

Tekirdağ'daki İRFAN PULLUKÇU isimli iş adamının 15 yaşında ki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiası ülke gündemine oturdu.

Karşıdan Karşıya Geçmek İsterken Feci Şekilde Hayatını kaybetti

Kapaklı-Çerkezköy Kara yolu üzerinde bulunan Trakya İplik kavşağında Recep Çetin(36) yoğun trafikte karşıdan karşıya geçmek isterken N.Ç'nin kullandığı 59 DD 439 plakalı...

21 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı Geliyor

Koronavirüs vakalarındaki artış hızı endişe yaratırken Ramazan'da ülke genelinde tam kapanmaya gidileceği iddiası bir anda gündem yarattı. Ülke'de ...

SON YORUMLAR