Salı, Mayıs 11, 2021
15 C
Kapaklı
Ana Sayfa Malkara MALKARA’DA DOĞAL GAZ ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR

MALKARA’DA DOĞAL GAZ ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR

Malkara için kalıcı projelere imza atan Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, GAZDAŞ ile yaptığı görüşmeler soncu Kurban Bayramı sonrası doğal gaz çalışmalarının başlayacağı müjdesini verdi.

GAZDAŞ yetkilileri ile yaptığı görüşmeler hakkında açıklama yapan Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “Sevdamız Malkara, derdimiz hizmet diyerek çıkmış olduğumuz yolda ilçemizde yaşayan hemşehrilerimizin birçok sorununa çözüm bulduk. Yaptığımız çalışmalara bir yenisini daha ekliyoruz. Güzel ilçemiz Malkara’mızı doğal gaz ile buluşturmak için GAZDAŞ yetkilileri ile yaptığımız yoğun girişimler sonucu doğal gaz çalışmalarının Kurban Bayramı sonrasında başlayacak olmasının sevincini hemşehrilerimle paylaşıyorum.

KURBAN BAYRAMI SONRASI ÇALIŞMALAR BAŞLAYACAK

Doğal gaz çalışmaları için GAZDAŞ ile yapılan görüşmeler sonucu ihale süreci başladığını belirtmek istiyorum. Doğal gaz ile birlikte Malkara’mızda özellikle kışın yaşanan hava kirliliğinin büyük oranda azalmasını sağlamayı amaçlıyoruz. Bir aksilik çıkmazsa inşallah Kurban Bayramı sonrası Camiatik Mahallemizde çalışmalarımıza başlayacağız.

2021 YILININ OCAK AYINDA MALKARA’DA İLK DOĞAL GAZ ATEŞİ YANACAK

2021 yılı Ocak ayında Camiatik Mahallemizdeki hemşehrilerimiz bireysel abone işlemleri tamamlandıktan sonra doğal gazı gönül rahatlığı ile evlerinde ve iş yerlerinde kullanmaya başlayacaklar. 2021 – 2022 yıllarında da çalışmalarımız kademeli olarak devam edecek olup en geç 2023 yılında ilçemiz merkezinde yer alan mahallelerimiz doğal gaza kavuşacak.

İlk etapta 16 km doğal gaz boru hattı döşenecek. Bu ilk etapta Şehit Temizer Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Bülent Ecevit Caddesi, Hasan Gürkan Caddesi, Belediye Evleri Caddesi, Çavuş Çeşme Caddesi, Şehit İsmet Yiğit Sokak, Karaağaç Sokak, Filiz Sokak, Kırlangıç Sokak, Sümbül Sokak, Zümrüt Sokak, Çınar Sokak, Hasan Tütüncü Sokak, Niyazi Ekeriz Sokak, Şehitlik Caddesi ve Hürriyet Caddesi yer alacak. Buradaki cadde ve sokaklardaki çalışmaların akabinde kademeli olarak diğer merkez mahallelerimizde çalışmalarımız devam edecek.

Doğal gaz çalışmaları esnasında belediye hizmetlerimizin kesintisiz şekilde sürmesi için ne gerekirse yapacağız. Belediye olarak çalışmaların yapılacağı cadde ve sokaklarımızı yol düzenleme programımıza alarak vatandaşlarımıza en kısa zamanda sorunsuz yollarla ulaşım imkânı sağlamak için üst yapı çalışmalarımıza da hızlı bir şekilde devam edeceğiz.

Kış döneminde yaşanan zorlukları hep birlikte atlattık. Pandemi sürecini en az etkiyle atlatabilmek için hemşehrilerimizle birlikte el ele vererek birlikte başaramayacağımız şeyin olmadığını bir kez daha görmüş olduk.

Çok sevdiğimiz hemşehrilerimizi mutlu etmek, onları modern şehrin imkânlarıyla buluşturmak, ilçemize en güzel hizmetleri sunabilmek için ekiplerimizle birlikte daha güzel bir Malkara için tüm gücümüzle canla başla çalışmalarımıza devam edeceğiz.” Dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eski Dernek Başkanı İntihar Etti

Kapaklı Beşiktaşlılar Derneği Kurucu Başkanlığı yapan ve Kapaklı Beşiktaşlılar Derneğini kuran iki çocuk babası Selahattin Pekmez (50) Kazak gölü piknik alanında intihar...

Tekirdağ’daki Cinsel İstismar Olayı Ülke Gündemine Oturdu

Tekirdağ'daki İRFAN PULLUKÇU isimli iş adamının 15 yaşında ki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiası ülke gündemine oturdu.

Karşıdan Karşıya Geçmek İsterken Feci Şekilde Hayatını kaybetti

Kapaklı-Çerkezköy Kara yolu üzerinde bulunan Trakya İplik kavşağında Recep Çetin(36) yoğun trafikte karşıdan karşıya geçmek isterken N.Ç'nin kullandığı 59 DD 439 plakalı...

21 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı Geliyor

Koronavirüs vakalarındaki artış hızı endişe yaratırken Ramazan'da ülke genelinde tam kapanmaya gidileceği iddiası bir anda gündem yarattı. Ülke'de ...

SON YORUMLAR