Kapaklı Gündem

BAŞAKŞEHİR OKULLARINDAN CORONA VİRÜS AÇIKLAMASI

BAŞAKŞEHİR OKULLARINDAN CORONA VİRÜS AÇIKLAMASI
20 Mart 2020 - 10:54

Corona virüsü sebebi ile okulların tatil olması sonrasında Başakşehir Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kozuva öğrenciler ve velilere açıklamada bulundu.

Okulların tatil olduğu süreçte uzaktan eğitim sisteminden bahseden Başakşehir Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kozuva; “Kıymetli Öğrenciler Değerli Veliler,
Ülkemiz ve dünya çapında ortaya çıkan Corona Virüs salgınını önlemek amacı ile ülkemizde eğitim-öğretime ara verilmiştir. Bu ara, bir tatil olmayıp sosyal mesafelendirme sürecidir. Çocuklarımızı paniğe sürüklemeden korumak, eğitim sürecindeki değişikliklere uyum sağlayıp gelişimlerini desteklemek hepimizin görevidir. Hepimiz için ezberin, rutinin bozulduğu günlerde öğrencilerimizin eğitim öğretim çalışmalarına aksamadan devam edebilmeleri için gerekli tüm önlemler alınmış ve altyapımız hazır hale getirilmiştir.
Başakşehir Okulları olarak ‘Okul sadece dört yanı duvarla çevrili, tepesinde dam olan yer değildir. Okul her yerdir. Öğrenmenin, bilginin var olduğu her yer okuldur.’ anlayışı ile öğrenmenin ve bilginin önemini mekan sınırlaması olmadan devam ettirmek, çocuklarımıza ulaşmak temel gayemizdir. Bilgi Teknolojisi çağı olan 21. yüzyılda gerek iş hayatı, gerekse eğitim süreçlerinde sürekli bir yenilenme ve öğrenme ihtiyacı ile karşı karşıya kalmaktayız. Başakşehir Okulları olarak, bizler bu yeniliklerin takipçisi olacağız ve ülkemizin geçtiği bu zorlu süreçte eğitim öğretim adına gerekli çalışmaları sürdüreceğiz.
Başakşehir Okulları bu süreçte “öğrenmeye devam” diyor, sanal sınıflar ve canlı gerçekleştirilecek video konferans görüşmeleri ile LGS hazırlık sürecindeki öğrencilerimiz için 18 Mart 2020 Çarşamba günü itibariyle uzaktan eğitim çalışmalarımıza başladık.
23-27 Mart haftasında “ilk adımdan geleceğe” mottomuz ile birlikte tüm öğrencilerimizle zengin içerikli online eğitim platformunda buluşmaya hazırız. Uzaktan eğitim sürecinin uzaması ihtimaliyle; nisan ayı içerisinde branş etkinlik videolarımız ve öğretmen anlatımı içeriklerimizle öğrencilerimizin evlerine misafir olmaya devam edeceğiz.
Bu zaman zarfında öğrencilerimizin eğitimden geri kalmayacaklarına ve gerekli çalışmaların kurumumuz tarafından hiçbir aksaklığa mahal vermeden yürütüleceğine gönül rahatlığıyla güvenebilirsiniz.
Her şeyden önce çocuklarımızın bu süreyi dinlenerek, sağlık ve hijyen koşullarına dikkat ederek geçirmelerini öneriyoruz. Bizler de öğrencilerimizin bu süreci eğitimden uzak kalmadan geçirmeleri için hassasiyetle çalışmalarımızı sürdüreceğiz.
Eğitime ara verilen bu dönemde okulumuzun detaylı dezenfeksiyon çalışmaları düzenli periyotlarla devam edecektir.
Başakşehir Okulları olarak çocuklarımıza tavsiyelerimizden biri de günlük en az 40 dakika kitap okumalarıdır. Siz değerli anne babaların bu konudaki desteği çok önemlidir.
Bu süreci en sağlıklı şekilde geçirmenizi temenni ediyor öğrencilerimizin okula döneceği günü sabırsızlıkla bekliyoruz. Saygılarımla…”dedi.