Kapaklı Gündem

VATANDAŞIN GÖZÜNDE MUSTAFA ÇETİN

VATANDAŞIN GÖZÜNDE MUSTAFA ÇETİN
66 views
06 Eylül 2019 - 11:16

31 Mart yerel seçimlerinde Kapaklı belediye başkanı olan seçimlerini kazanan Belediye Başkanı Musatafa Çetin’i 5 aylık Belediye başkanlığı performansını halka sorduk. Kapaklı Gündem Gazetesi olarak Kapaklıda yaşayan vatandaşlara Yeni Belediye Başkanı olan Mustafa Çetin’den “Beklentilerini “ ve “150 günlük performansı hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorularımıza cevap aradık.

Yapılan yerel belediye başkanı seçimi sonucunda Mustafa Çetin yeni belediye başkanı seçilmişti. Halk tarafından yeni belediye başkanı seçilen Çetin başkanlık koltuğunu devraldığı zaman ilk olarak halk ile iç içe olarak vatandaşlardan takdir toplamıştı. Biz de bu durumu değerlendirerek halka “Beklentilerini “ ve “160 günlük performansı hakkında ne düşünüyorsunuz?” diye sorduk. Halka yöneltilen sorulara yanıtlar aldık. İşte o cevaplar;

“60 TRİLYON BORÇ KALDI”

“Eski Belediye Başkanı İrfan Mandalı tarafından belediyemize kalan 60 trilyon borcu geçen günlerde Başkan Çetin açıklamıştı. Bu bırakılan borç bitmeden hizmet veremeyiz demesine rağmen buna karışlık bazı adımlar atmaya başladı. Gençler için üniversite buraya geliyor. Yeni adliyenin inşaat durumu neredeyse bitti. Başkan seçildiği günden bu yana yaptığı hizmetlerden oldukça memnunum.” Dedi.

“BİSİKLET YOLU İSTİYORUZ”

Gençler tarafından özellikle dile getirilen istek bisiklet yolu ve kafeler oldu.”Biz gençler olarak gideceğimiz bizlere ait yerler yok. Buna yönelik özelliklere gençlere hitap eden yerler yapılabilir. Bisiklet ve koşu yoluna ihtiyacımız var. Bisiklet sürmekte oldukça zorluklar yaşıyoruz. Bisiklet sürücülerine ait bir yol yapılabilir.”dedi.

“HASTANE GÜZERGÂHI DEĞİŞMEDİ”

Halk minibüsü şoförleri bu konuda oldukça şikâyetçi.”Bize seçim zamanı hastane güzergâhı değişecek denildi. Fakat Bu konu da hala bir gelişme yok. Halk hastaneye ve fabrikalara gitmek için 2 vasıta değiştirmek zorunda kalıyor. Halk ve bizler bu durumdan rahatsızlık duyuyoruz. Bu yüzden yapılan hizmetten memnun değiliz .”denildi.

“YAYA GEÇİTİNE ARABA PARK EDİLİYOR”

Engelli bir vatandaş tarafından dile getirilen” Yaya geçidine araç park ediliyor. Bu durumdan dolayı karşıdan karşıya geçerken oldukça zorlanıyorum. Bu nedenle denetimler artarsa rahat edebilirim. Ayrıca yollar için bir düzenleme yapılabilir. Yapılan hizmetlerden oldukça memnunum”dedi.

“FUTBOL SAHASI ELİMİZDEN ALINDI”

Yanıkağıl mahallesinde yapılan kazılardan rahatsızlık duyan çocuklar  “Yapılan kazalardan dolayı futbol sahamızı elimizden aldılar. Derelerde bakımlar yapılmalı. Yapılan kazı alanları kapatılmalı ve futbol sahamızın tekrar yapılmasını istiyoruz.”dedi.

“PARK İSTİYORUZ”

Aileler ve çocuklar tarafından çoğunlukla istenen istekler arasında yer alan konu park oldu.”Çocuklarımız parkta oynarken şüphe duyuyoruz. Acaba bir şey olur mu? diye. Parklarımıza güvenlik kameraları koyulursa biz anne babalar olarak rahat edeceğiz”denildi. Aynı soruyu çocuklara da yönelttik “Biz parkta oynarken güvende olduğumuzu bilmek istiyoruz. Rahat rahat parklara gelip arkadaşlarımız ile oyun oynayarak zaman geçirmek istiyoruz.”denildi.

“KURSLAR YETERSİZ”

Kapaklı Belediyesi tarafından her yaz düzenlenen yaz okulu kurslarının yetersiz kalındığı dile getirildi.”Yaz aylarında düzenlenen kurslar kontenjan ve kurs çeşitleri olarak az kalıyor. Bu durum artırılabilirse çocuklar ve aileler tarafından ilgi artabilir. Geçen süre zarfında yapılan hizmetlerden memnunum.”dedi.

“SEYYAR SATICILARIN SAATİ YOK”

Seyyar satıcıların anons yaparak mahallesi arasında gezmelerinden rahatsız olan vatandaş “ Gececi işten geldiğimiz zaman da seyyar satıcılardan dolayı uyumakta zorluk çekiyoruz. Gün içinde çocuklarımızın uyku saati de bu sebepten dolayı bozuluyor. Bu konu da denetimler artabilir. Yapılan hizmetler beklentimi karşılıyor ve bu durumdan memnunum.”dedi.

“İRFAN MANDALI’NIN YAPTIĞINI YAPMASIN”

Eski belediye başkanı olan İrfan Mandalı’nın hizmetinden memnun kalmayan vatandaş” İrfan Mandalı’nın yaptığı hataları yapmasın halk ile daha çok iç içe olsun. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı gelece kazandırmak için kurum ve kuruluşlar açılabilir. Çocuklarımızı topluma kazandırmalıyız. Geçen süre zarfında yapılan hizmetlerden memnunum.”dedi.

“TAKSİCİ OLARAK YOLLARIN YAPILMASINI İSTİYORUM”

Taksiciler ve halk tarafından en çok istenen konu yolların yapımı oldu.”Ben taksi şoförü olarak Kapaklıda araç kullanırken oldukça zorlanıyorum. Sürekli lastik değiştirmek zorunda kalıyorum. Ama Ak Parti Belediyesi yani Mustafa Çetin’in bu sorunu halledeceğini biliyorum. Yollara rağmen yapılan hizmetlerden memnunum”.dedi.

“YEŞİL ALANLARIMIZ ARTSIN”

Yeşillik alanların az olmasından rahatsızlık duyan vatandaş”Yeşil alanlarımız artabilir. Bu alanları artırmak için fidanlar dikilebilir. Ailemiz ile rahat rahat piknik yapabiliriz. Piknik için başka yerlere gitmek zorunda kalmayız. Ayrıca ana cadde üzerinde yaşanan araç trafiği için ışıklandırmalar yapılabilir. Yapılan hizmetlerden memnunum ve devamını bekliyorum.”dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.