Kapaklı Gündem

“Türk milletinin kaderi çizilmiştir”

“Türk milletinin kaderi çizilmiştir”
19 Mayıs 2020 - 21:58

Kapaklı Küçükyaylalılar Dernek Başkanı Selami Tetik “19 Mayıs, vatanın işgalci güçler tarafından taksim edildiği bir dönemde; 1919’da Samsun’dan başlatılan bağımsızlık mücadelesi Türk tarihinde bir dönüm noktasıdır.”dedi.

Kapaklı Küçükyaylalılar Dernek Başkanı Selami Tetik 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olması Münasebeti ile bir mesaj yayımladı. Tetik yayımladığı mesajda;

“Yurdumuzun dört bir yandan işgal altına alındığı ve vatanın işgalci güçler tarafından taksim edildiği bir dönemde; 1919 yılında Samsun’dan başlatılan bağımsızlık mücadelesi Türk tarihinde bir dönüm noktasıdır. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da yaktığı bu kurtuluş ateşi ile milletimizin var olma mücadelesi başlatılmış ve bağımsızlığa giden yolda adeta Türk milletinin kaderi çizilmiştir.”

“Böyle bir günün gençliğe atfedilmesi ve milli bayram olarak kutlanması ise oldukça anlamlıdır”

Vatanın kurtuluşu için başlatılan mücadelede Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk; ‘Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır’ diyerek bu yolda azim ve kararla ilerlemenin önemini vurgulamış, nihai kurtuluşun ancak bu şekilde sağlanacağını belirtmiştir. Böyle bir günün gençliğe atfedilmesi ve milli bayram olarak kutlanması ise oldukça anlamlıdır.

Bu duygularla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, vatan uğruna can veren aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını içtenlikle kutluyor, sevgilerimi sunuyorum.”ifadelerine yer verdi.