Kapaklı Gündem

Şubat Ayı Meclis Toplantısının İlk Oturumu Yapıldı

Şubat Ayı Meclis Toplantısının İlk Oturumu Yapıldı
35 views
01 Şubat 2022 - 14:45

Kapaklı Belediye Meclisinin Şubat ayı olağan toplantısının ilk oturumu Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin başkanlığında Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlandığı ve ilgili komisyonlara havale edildiği toplantıda alınan kararların hayırlı olmasını dileyen Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, ikinci oturumun 7 Şubat Pazartesi günü saat 14.00’da yapılacağını belirtti.

“HAMDOLSUN ARKADAŞLARIMIZ GAYRET İÇERİSİNDE KAPAKLI HALKINA HİZMET EDİYORLAR”

Gündem maddelerinin görüşülmesi öncesinde bir konuşma gerçekleştiren Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Göreve geldiğimiz günden bu yana belediye personelimizde birlikte birçok konuda kurumsallaşma sürecini yönetmeye çalışıyoruz. Bu yıl ilkini gerçekleştirerek birim müdürlerimiz ve iştirak şirketlerimiz 2021 yılı faaliyetlerinin ve 2022 yılı hedeflerinin sunumlarını yaptılar. 4 gün süren ve 24 sunumun yapıldığı bu toplantı ile kurum içerisinde yaptığımız çalışmaları daha detaylı bir şekilde gördük. Bu hem birimler arasında koordinasyonu güçlendiriyor hem de kurumun ölçülebirliğini sağlıyor. Hedeflerle yönetimi kültür haline getirmek adına önemli girişimlerde bulunduk, olumlu adımlar attık. Elinizde veri varsa ve bu veriyle ölçebiliyorsanız hedefler belirliyorsunuz. Hamdolsun arkadaşlarımız gayret içerisinde Kapaklı halkına hizmet ediyorlar.” dedi.

“KAPAKLI’DA YAŞAM MEMNUNİYETİNİ ARTIRMAK İÇİN GAYRETLERİMİZ DEVAM EDECEK”

Kapaklı’nın sosyolojik röntgeninin çekilmesi ile ilgili çalışma yaptıklarını belirten Başkan Çetin, “Çalışma neticesinde iki kitabımız çıktı. “Benim Şehrim Benim Geleceğim” kitabı gençlerimizin ilçemizdeki beklentilerini raporluyor. Diğeri de “Aynı Mahallede Başkalaşan Hayatlar” adı altında mahalleler arasında kültürel farklılıklardan kaynaklanan tabloyu içeriyor. Araştırmalar neticesinde birim müdürlerimizle beraber ilçemizin gelecek vizyonunu ve toplumun beklentileri ile ilgili neler yapmamız gerektiğini konuşuyor, planlıyoruz. Kapaklı’da yaşam memnuniyetini artırmak için gayretlerimiz devam edecek.” diye konuştu.

GÜNDEM MADDELERİNİN GÖRÜŞÜLMESİNE GEÇİLDİ

Başkan Çetin, konuşmasını Kapaklı İletişim Merkezi verileri, sosyal hizmetler, kültür sanat ve sportif etkinlikler hakkında bilgi vererek tamamladı. Ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşımız okundu. Yoklama sonrasında gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Meclise ek olarak sunulan maddeler oylanarak meclis gündemine dahil edildi.

OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Mali Hizmetler Müdürlüğünün 10.01.2022 tarih 20825 sayılı Kapaklı Belediyesinin üyesi olduğu Trakya Belediyeler Birliğinden ayrılma konulu yazısının görüşülmesini içeren gündem maddesi oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından sunulan 21/01/2022 tarih 21665 sayılı Boş Kadro değişikliği konulu yazısının görüşülmesini içeren gündem maddesi oy birliğiyle kabul edildi.

Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün 25.01.2022 tarih 21835 sayılı  Cumhuriyet Mahallesi 981 ada 22 parselde bulunan 81,40 m² belediye hissesinin hissedarlarına satışı konulu yazısının görüşülmesini içeren gündemin üçüncü maddesi de oy birliğiyle kabul edildi.

KOMİSYONA HAVALE EDİLDİ

Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün 27.01.2022 tarih 21919 sayılı ilçemiz Karaağaç Mahallesi 224-225-670-668 adalar ile Uğur Mumcu Caddesi arasında kalan 13.850,00 m² park ve oyun alanı ile 7396,12 m² park alanının Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine tahsis edilmesine ilişkin belediye meclisinin almış olduğu 06.10.2015 tarih 220 sayılı kararın iptal edilerek Cumhuriyet Mahallesi 801 ada ile 1354 ada arasında kalan 4.300,00 m² Park alanının Çocuk Trafik Eğitim Parkı yapmak üzere Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine kullanım hakkının tahsisi konulu yazısının görüşülmesine geçildi. Söz konusu madde oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündeme ek olarak sunulan maddelerin görüşülmesine geçildi.  Mimar Sinan Mahallesi 571 ada 6 parselde bulunan 52,50 m²’ lik Belediye hissesinin hisseleri oranında satışının yapılması hususunun görüşülmesini içeren ve gündeme beşinci madde olarak eklenen gündem maddesi oy birliğiyle kabul edildi.

Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından sunulan kredi kullanılması talebini içeren gündemin altıncı maddesi oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Cumhuriyet Mahallesi Şahin Sokak’ın isminin Sinop Sokak olarak değiştirilmesini içeren gündem maddesi oy birliğiyle İmar Komisyonuna havale edildi.

2004-2009 yılları arasında Karaağaç Belediyesi meclis üyeliği görevi yapan ve trafik kazasında hayatını kaybeden Korkmaz Çaylı’nın adının bir cadde veya sokağa verilmesini içeren gündem maddesi oy birliğiyle İmar Komisyonuna havale edildi.

Kapaklı Belediyesi iştirak şirketi Kent Tarımsal Ürünler Üretim Anonim Şirketinin işletmekte olduğu sosyal tesis sayılarını çoğaltarak ve diğer projelerini hayata geçirebilmesi için yapılan incelemeler doğrulusunda 10 milyon lira sermaye artırımını içeren gündem maddesi oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Belirlenecek kriterlere sahip olan tüm çocuklu ailelere süt desteği verilmesi projesini içeren gündem maddesi oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

İKİNCİ OTURUM PAZARTESİ GÜNÜ YAPILACAK

Gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlandığı ve ilgili komisyonlara havale edildiği ilk oturumda alınan kararların hayırlı olmasını dileyen Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin,  ikinci oturumun 7 Şubat Pazartesi günü saat 14.00’da yapılacağını belirtti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.