Cumartesi, Ocak 23, 2021
4.6 C
Kapaklı
Ana Sayfa Kapaklı SMA Hastası Minik Ebrar'ın zamanı Tükeniyor Tedavi Bekleyen Ebrar Bebek Yoğun Bakıma...

SMA Hastası Minik Ebrar’ın zamanı Tükeniyor Tedavi Bekleyen Ebrar Bebek Yoğun Bakıma Kaldırıldı

SMA TIP 1 hastası Ebrar bebek zamanla yarışıyor. Kapaklı ’da yaşayan 2 yaşındaki SMA TIP 1 hastası Ebrar Toktaş’ın tedavisi için gereken 2.5 milyon dolar toplanamadı. Minik Ebrar’ın hayata tutunmak için zamana karşı verdiği zorlu savaşı sürerken, aniden ateşlenerek hastaneye kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan minik Ebrar yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor.

Kapaklı ‘da yaşayan Hilal (34) ve Rahmi Toktaş (37) Çiftinin en küçük çocukları olan ve SMA TIP 1 hastalığı sebebi ile yatağa bağımlı halde yaşam mücadelesi veren 2 yaşındaki minik Ebrar’ın her geçen gün hayati tehlikesi artıyor. SMA TIP 1 hastası Ebrar bebek cumartesi günü yüksek ateş şikâyeti nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Ancak sağlık durumu iyiye gitmediği için Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi’nde yoğun bakıma alındı.

GEREKEN PARA HENÜZ TOPLANAMADI

Ebrar’ın yurt dışında tedavi görebilmesi için 2.5 milyon dolar gerekiyor. SMA hastası Ebrar’ın tedavisine gereken paranın bulunması için “Ebrar’a Umut Olalım ”adı altında yardım kampanya başlatıldı. Ancak başlatılan kampanyanın üzerinden 1 aydan fazla zaman geçmesine rağmen şuana kadar yaklaşık 450 bin TL toplanabildi. Minik Ebrar’ın biran önce tedavi olabilmesi için 19 milyon TL daha ihtiyaç var.

“Evladıma değil, bu kapıya bakıyorum”

Minik Ebrar’a destek için oluşturulan @ebrara.umut.ol  adlı instağram hesabından bir paylaşım yapan Anne Hilal Toktaş, “Ebrar’ım 4 aylıkken yoğun bakıma alındı, 1.5 sene yoğun bakımda kaldı. Meleğime 30 Kasım’da kavuştum 1 ay kokladım, sevdim, kucağıma almak nasip oldu. Yine aynı sahne… Evladıma değil, bu kapıya bakıyorum. Nasıl, ne yapıyordur, uyuyor mu, ateşi var mı, ağlıyor mu, sesi çıkmıyor, ağladığı yüz ifadesiyle anlaşılıyor görürler mi? Dayanması çok zor ben yavrumu istiyorum. Allah rızası için dualarını ve destekleriniz bekliyoruz.” dedi.

“Kızım için gereken tedavi parasını bulamazsak elimizden kayıp gidecek.”

Kızı Ebrar için zamanın hızla tükendiğini belirten baba Rahmi Toktaş, “Tedavi için bütün imkânlarımızı seferber ettik ancak yaklaşık 20 milyon TL olan tedavi ücretini henüz toplayamadık. Başlattığımız yardım kampanyası devam ediyor. Lütfen kızım için hayırseverler destek olsun. Kızım için gereken tedavi parasını bulamazsak elimizden kayıp gidecek. Aniden ateşi çıkınca hastaneye kaldırdık kızımı. Ateş düşmeyince yoğun bakıma alındı. Lütfen herkes kızım için dua etsin.” dedi.

EbrarToktaş adına Vakıfbak’tan açılan TR410001500158007312440525 iban numarası ile destek olarak sizde minik Ebrar’a umut olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eski Dernek Başkanı İntihar Etti

Kapaklı Beşiktaşlılar Derneği Kurucu Başkanlığı yapan ve Kapaklı Beşiktaşlılar Derneğini kuran iki çocuk babası Selahattin Pekmez (50) Kazak gölü piknik alanında intihar...

Karşıdan Karşıya Geçmek İsterken Feci Şekilde Hayatını kaybetti

Kapaklı-Çerkezköy Kara yolu üzerinde bulunan Trakya İplik kavşağında Recep Çetin(36) yoğun trafikte karşıdan karşıya geçmek isterken N.Ç'nin kullandığı 59 DD 439 plakalı...

Gençlerin Hız Tutkusu Faciaya Neden Oluyordu

Kapaklı Bahçelievler Mahallesi ,Pınar Bulvarı üzerinde Kapaklı'dan Çerkezköy'e giden halk minibüsü hakimiyetini kaybederek önündeki otomobile çarptı.Çarpmanın etkisiyle yolcu minibüsünün içinde korku...

Kapaklı’da 3000 Pozitif Vaka 100 Üzeri Kayıp

Kapaklı'da korkunc tablo.Kasım ayı verileri Kapaklı'daki korkunc tabloyu acı gerceği ortaya koydu

SON YORUMLAR