Kapaklı Gündem

Sabır Bela Makam İle…

Sabır Bela Makam İle…
30 Mayıs 2019 - 16:52

Günden güne daralır mı zincirimiz azizler:

O dedikodu etmiş, falana filansın demiş ,o yalancı imiş. Beriki makama tayin olmuş, ötekisi ticarete atılmış vakti yok imiş. Eeee herkesin imtihanı var girecek tabi. Çalışmayı terk etsinler de senin boş lafını mı dinlesinler daim. Değil mi? Eeee ne yapalım o vakit; gelenin yeri hazır gidenin yolu.

Ahaliye mi kızalım o vakit. Düşünene belaya maruz kalan kim?

Bir başkasının sınavı, bir başkasına da sınav mıdır o vakit. Sınavdır eee sınav var ise uygun yanıtı vermek icap eder. Demek bülbül değil, kargadır öten. Hakikatten şakımaz, kötülükleri haber eder çığlık çığlık demek. Millet imtihana hazırlanır sende bir düşün senin imtihanın nedir o vakit. İmtihan ne iledir? Bela ile. Bela nedir o vakit: sualdir. Maksat nedir sual den cevap almaktır. O da yetmez doğru cevap almaktır sorudan maksat.

Kimisi mal ile mülk ile tarla ile bağ ile, kimisi para ile pul ile, kimisi makam ile mevki ile, kimisi dert ile kimisi derman ile. Bülbül’de karga ile.

Neden kimse toplaşmaz benim sesime? Ne olacak bülbülün belası dinlenen karganın sadası ama ne demiş atalar; ”Sabır ile dut yaprağı Atlas’tan kumaşa döner ”Hele sabır, hele dur Mevlam ne eyler eylerse güzel eyler.Şimdiden hayırlı kandiller