Kapaklı Gündem

“O koltukta uzun oturmanın vermiş olduğu özgüven ile insanlardan uzaklaşıldı”

“O koltukta uzun oturmanın vermiş olduğu özgüven ile insanlardan uzaklaşıldı”
83 views
22 Aralık 2023 - 13:03

Cumhuriyet Halk Partisi Kapaklı Belediye Başkan Aday Adayı İsmail Çelebi, “Talip Öztürk ile Özgür Yorum” Programına katılarak Gazeteci Talip Öztürk ve seyirciler tarafından kendisine sorulan soruları yanıtladı. Öztürk’ün “Sizce eski başkanlar nerede hata yaptı? “Sorusuna yanıt veren Çelebi, “O koltukta uzun oturmanın vermiş olduğu özgüven ile insanlardan uzaklaşıldı bazı kişiler ile ters düşüldü “dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Kapaklı Belediye Başkan Aday Adayı İsmail çelebi, “Talip Öztürk ile Özgür Yorum” programına katılarak Gazeteci Talip Öztürk ve seyirciler tarafından kendisine sorulan soruları yanıtladı. Öztürk’ün “Sizce eski başkanlar nerede hata yaptı? “Sorusuna yanıt veren Çelebi, “Ben 2015 yılından bu zamana kadar aktif bir fiil siyasetin içindeyim ve sahadayım. Hem 2018 yılı milletvekilleri seçimlerinde hem de 2019 yılı yerel seçimlerinde bölgede çalıştım, partimin içindeydim. Nerede hata yapıldı? Kendilerine özgüvenleri çok fazla oldu. O koltukta uzun oturmanın vermiş olduğu özgüven ile insanlardan uzaklaşıldı bazı kişiler ile ters düşüldü. Zaten ben kazanıyorum, zaten halk beni tanıyor, zaten halk beni biliyor, zaten birçok insana faydam oldu, birçok kişiyi işe aldım, birçok kişinin sorunlarını çözdüm derken Kapaklı büyüdü ama Kapaklı büyürken biz parti olarak küçüldük. Hem partimizin içinden arkadaşlarımızı küstürdük hem de dışarıdan alabileceğimiz oylarla da samimiyet oluşturmadık.” Dedi.

“Halkın temel sorunlarının hepsini çözemeyebilirsin ama samimi olacaksın”

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’in de koltuğuna çekildiğini belirten İsmail Çelebi,” Vatandaşa sorduğumda son 1 yıldır çalışma gösterildiğini birçok projelerin vaatte kaldığını ve bunun içinde Mustafa Başkan’ında koltuğuna çekildiğini, dışarıda vatandaşla çok fazla iletişimde olmadığını gördüm. Mustafa Abi’yi severim, değerli bir insandır. Son günlerde sosyal medya hesaplarından da görüyorum bu günlerde ev ziyaretlerine başlamış, ailelere gidiyor, çocukları seviyor ama bunu 5 yıla yayacaksın. Bunu son 1 aya son 3 aya yaymayacaksın. O yüzden 5 yıl seçildiğin günden itibaren vatandaşın içinde olacaksın, halkın içinde olacaksın. Halkın temel sorunlarının hepsini çözemeyebilirsin ama samimi olacaksın, onlara yol göstereceksin.” İfadelerine yer verdi.

HABER : ZELİHA KADER ÇOBAN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.