Perşembe, Ocak 28, 2021
-0.4 C
Kapaklı
Ana Sayfa Kapaklı Mustafa Çetin; "Rahatsızlığınızı Gözlerinizden Anlıyorum"

Mustafa Çetin; “Rahatsızlığınızı Gözlerinizden Anlıyorum”

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, bugün yapılan Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısında Cumhuriyet Halk Partili meclis üyelerine açtı ağzını yumdu gözünü.

Meclis Üyelerinin Çoğu Kapaklı’da Yaşamıyor; Kapaklı Siyaset Meydanı Onlar İçin

Ben de 5 yıl boyunca meclis üyeliği yaptım Kapaklı’da, bazen gururumuza ters düşerek hiçbir konuda yanlışa evet demedim ya da doğruya hayır demedim. Kapaklı bilincini aşılamaya gayret ediyorum ama sizin meclis üyelerinizin büyük bir çoğunluğu, yüzde ellisi Kapaklı’da yaşamadığı ve Kapaklı’da yalnızca siyaset meydanı bulduğu için haliyle burayı düşünmüyorsunuz. Zaten burayı düşünse adam burada yaşar. Burayı beğenmiyor, burayı beğenmediği için Çerkezköy’de yaşıyor ama Kapaklı adına karar almaya geliyor, normal görüyorum. Halk da görüyor bunları, biz de yeri geldiğinde meydanlarda bağıra bağıra söyleyeceğiz, hiç merak etmeyin.

Albayrak Ankara’da Ne Yapıyor, Fotoğraf Çektiriyor Dedi, Alkışladınız

Bütün teşkilatınızla birlikte Recep Güven Park’ındaydınız. Kadir Albayrak mikrofonu aldı, “Ankara’ya gidiyor, ne yapıyor, ne ediyor, sadece fotoğraf çektiriyor.” dedi, siz de orada onu alkışladınız. Ben bir buçuk yıl içinde yapabileceğimin maksimumunu yapmaya gayet ediyorum. Bu konuda samimi ve gayretliyim, siz görmeseniz de vatandaş bunu görüyor. Ben Ankara’ya da gitmeye devam edeceğim, gerekirse başka yerlere de gideceğim. Bu sorunları çözmek için gayret ediyorum, Teski’ye ben sizden daha fazla gidiyorum, Teski’nin yapması gerektiği şeyler için ben daha fazla mücadele ediyorum.

Bu Gündemlerden Size Mama Çıkmaz; Birdahaki Seçimi Daha Büyük Farkla Alacağız

Çok basit şeyleri büyütüp gündem yaratmaya çalışıyorsunuz, bu gündemlerden size mama çıkmaz. Siz buradan bir dahaki dönemde inanın buna daha büyük bir farkla alacağız seçimi bakın söylüyorum size öyle bir hazırlanıyoruz ki göreceksiniz. Bir kere biz gönül belediyeciliği yapıyoruz . Ben sabahtan akşama kadar yüzlerce kişiyle görüşüyorum sizin geçmiş dönem belediye başkanınız 15 yılda görüşmediği kişilerle ben 6 ay tamamıyla görüşüyorum, her birinin evine gidiyorum,derdini dinliyorum.

“Sizin Maksadınızı Görüyorum İyi Bir Satranç Oyuncusuyum Ben”

Sizin maksadınızı görüyorum, iyi bir satranç oyuncusuyum ben. Sizin 6 ay önce yaptığınızı, bugün yaptığınızı, niyetinizi görüyorum dolayısıyla samimi bulmuyorum sizi. Özür diliyorum, yani şahsınıza değil, partinizin duruşunu, partinizin yaklaşımını, partinizin Kapaklı’ya yaptıklarını samimi bulmuyorum.

“Kapaklı’da Eski Siyaseti Devam Ettirmeyi Arzuluyorsunuz”

Bu konuda ben elimden geleni yapıyorum, elimden gelenin fazlasına gayret ediyorum. Ama aynı gayreti sizden görmüyorum, bu samimiyeti kuramıyoruz. Kapaklı’da eski siyaseti devam ettirme arzunuzu anlayamıyorum, üzülüyorum sadece.

“Rahatsız Oluyorsunuz, Gözlerinizden Okuyorum Ender Dubaz”

Ben konuşmaya başladığımda o kadar çok şey söyleyeceğim ki, söylemek istemiyorum, kırmak istemiyorum sizi. Bu siyaset bize bir şey kazandırmadı, 15 yıl boyunca yapılmayanları yapıyoruz ya nasıl rahatsız oluyorsunuz, gözlerinden okuyorum Ender Dubaz, gözlerinden okuyorum kardeşim.

Vatandaş Artık Gazı Alınıp Gönderilmiyor

Belediyede bir düzen sağlıyoruz, Kapaklı’da vatandaş dinleniyor, artık vatandaşın gazı alınıp gönderilmiyor. Önceden gaz alıp gönderiyordunuz vatandaşı, biz öyle yapmıyoruz. Dertliyle dertleniyoruz biz, bu inançla devam edicez, siz de önergelerinizle bizi yerden yere vurmaya devam edin.

Attığınız Taş Ürküttüğünüz Kuşa Değmiyor

Kapaklı teşkilatı olarak yanlış yoldasınız arkadaşlar size söylüyorum. Yanlışı şöyle ifade ediyorum, size geldiğim günden beri hep birlikte hareket edelim, birlikte gidelim, birlikte çalışalım diye söylemlerde bulunuyorum, davet ediyorum. Bunlara katılmadığınız gibi küçük, basit ama kamuoyunu yanıltıcı önergelerle gündem oluşturmaya çalışıyorsunuz. Bütün sözüm bunun için, bunu doğru bulmuyorum. Attığınız taş ürküttüğünüz kuşa değmiyor. Enerjimizi şurada bir kıl çadırı için harcıyoruz ya buna üzülüyorum ve bunu için sizi eleştiriyorum. Bunlar bu işi yaparsa puan kazanır dediğiniz her şeye hayır diyorsunuz siz Erol kardeşim.

Siz de Alkışlayacaksınız Ama İçinizden

Vatandaş siz zannediyorsunuz ki sadece yola bakıyor sadece banka bakıyor bir tane kıl çadırına bakıyor, yok öyle değil arkadaşlar. Vatandaş evine geliyor mu , derdini dinliyor mu? Ona bakıyor. Biz onların evine gidiyoruz, sorunlarını çözüyoruz, çocuklarıyla dertleniyoruz , hepsiyle ilgileniyoruz hemhal oluyoruz . Hem de öyle bir organizasyonla geliyoruz ki göreceksiniz, siz de alkışlayacaksınız ama içinizden.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eski Dernek Başkanı İntihar Etti

Kapaklı Beşiktaşlılar Derneği Kurucu Başkanlığı yapan ve Kapaklı Beşiktaşlılar Derneğini kuran iki çocuk babası Selahattin Pekmez (50) Kazak gölü piknik alanında intihar...

Karşıdan Karşıya Geçmek İsterken Feci Şekilde Hayatını kaybetti

Kapaklı-Çerkezköy Kara yolu üzerinde bulunan Trakya İplik kavşağında Recep Çetin(36) yoğun trafikte karşıdan karşıya geçmek isterken N.Ç'nin kullandığı 59 DD 439 plakalı...

Gençlerin Hız Tutkusu Faciaya Neden Oluyordu

Kapaklı Bahçelievler Mahallesi ,Pınar Bulvarı üzerinde Kapaklı'dan Çerkezköy'e giden halk minibüsü hakimiyetini kaybederek önündeki otomobile çarptı.Çarpmanın etkisiyle yolcu minibüsünün içinde korku...

Kapaklı Belediyesi’nde 3 Pozitif Vaka

Kapaklı Belediyesi'nde biri ağır üç üst düzey yetkilinin covid-19 test sonuçlarının pozitif olduğu öğrenildi. Kapaklı Belediyesi'nde Belediye Başkan Yardımcısı...

SON YORUMLAR