Kapaklı Gündem

Mandalı Adayım dedi Aday Adayı Oldu.

358 views
27 Kasım 2023 - 12:52
Mandalı Adayım dedi Aday Adayı Oldu.

Kapaklı eski Belediye Başkanı İrfan Mandalı geçtiğimiz günlerde Seçim İrtibat Bürosunu acmış ve camlarına Kapaklı Belediye Başkan Adayı olduğunu belirten reklam çalışmaları yaptırtmıştı.Siyasi parti logosu kullanmayan İrfan Mandalı İYİ Parti’ye mi gececek dedikoduları arasında “Ben Aday Adayı olmam Aday olurum”sözleri kamuoyun da cok konusulmustu.Hangı partiden aday olacagı merakla beklenen Mandalı cephesinde flaş bir gelişme yasandı ve CHP ‘den Mandalı CHP Kapaklı Belediye Başkan Aday Adayı oldu..Mandalı CHP İlçe Teşkilatı önünde yaptığı açıklama ile CHP Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.Mandalı ilk açıklamarından yasananlar ile ilgili açıklama yapmadı ancak Mandalı açıklamalarında Belediye Başkanı Çetin’i eleştirdi.

İrfan Mandalı, 2024’te yapılacak olan seçimler için aday adaylığı açıklamasında bulundu. CHP Kapaklı İlçe Teşkilatı önünde gerçekleştirilen aday adaylık açıklamasına partililer ile çok sayıda davetli katıldı. Açıklama öncesi kürsüye gelen CHP Kapaklı İlçe Başkanı Emir Tarcan tüm katılımcılara teşekkür ederek, aday adaylarına başarı dileğinde bulundu. 2024’te yapılacak seçimleri kazanacaklarını ifade eden Tarcan, çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini ifade etti. 

BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’İ ELEŞTİRDİ

Aday adaylık açıklamasında Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’e sert eleştirilerde bulunan Mandalı, “ Kapaklı olarak çok şey kaybettik. Kaybetmeyi istemezdik ama halkımız yanıldı. Bu kardeşimiz 5 yıl burada görev yaptı, yerler satıldı, herhangi bir icraat yok. Usulsüzlükler diz boyu devam ediyor. Kendi içerisinde birbirlerini harcama peşindeler. Yani sen çaldın ben niye çalamadım, sen götürdün ben niye götüremedim diye. Kapaklı’da usulsüzlüklerin devam ettiğini hep birlikte görüyoruz. Bunları görmemek isterdik ama bunlar buraya gelirken ne demişlerdi; “İrfan Mandalı usulsüzlük yaptı” Kendilerinin tüm usulsüzlüklerde adı varken, yapılmamış işleri yapılmış gibi göstererek sizlere aktardılar. Bunları aktarınca vatandaşımız inanmadı fakat bunların baskıcı tavırlarından dolayı oy verdiler. He bir de Soylu’su geldi. Dedi ki “Sayın Kapaklılı hemşerilerim öyle bir belediye başkan adayı size getiriyorum ki ‘Emrindeyim’ ne gerekiyorsa yapacağım”a yaptılar. Ne oldu? 750 milyon liralık yer gitti. Kapaklı’da 750 milyon liralık yer satıldı. Şimdi Kapaklılı hemşerilerime soruyorum. Sizin 75 dönümlük yeriniz gitti. Karaağaç’a ne yapıldı? Hiç. Hatta mevcut sağlık ocakları vardı, onlar bile yıkıldı. Bir arkadaş Karaağaç’a bağış yapayım dedi. Sonra bir baktık ki, çimentolar buharlaştı, belediye araçlarıyla götürüldü. Halbu ki buharlaşır mı çimento. İçine kum karıştırırsın iş yaparsın. Değerli dostlar öyle bir manzarayla karşı karşıya geldikten sonra hani derler ya; Bit Pazarı’na İrfan Mandalı ihtiyacı doğdu” dedi. 

BURADAN HESAP SORACAĞIZ 

Diğer aday adaylarını da başarılar dileyerek konuşmasını sürdüren Mandalı,  “Burada Kapaklı’da inançlıyız. Beraber yürüyeceğiz. Genel merkezimiz nasıl uygun görürse birlikte kazanacağız. Burada hemen önümüzde Recep Güven Parkı vardı, ne oldu? Şu an baliciler geliyor, orada gençler çok kötü bir şekilde. Bizim dönemimizde belediyenin 11’ini katını vatandaşlarımızın hizmetine açmıştık. Bunu da, Recep Güven parkını da kaldırdılar. Bunlar vatandaşımızın hizmet almasını istemiyorlar. Belediyeye ilk geldiklerinde birinci kattan son kata kadar yıkım başladı. Birinci kata makam odası yaptı, yetmedi 3’üncü ve 8’inci kata da yaptırdı. Bir de bizim tarihi fotoğraflarımız vardı. Belediyemizde onları asmış, sergiliyorduk. Bu fotoğrafları çiğneyerek attılar. Bunlar güncel yaşarlar, nostaljiyi sevmezler. Wolksvagen’de çalışırken bu arkadaş firma 2019’da ayrıldı burdan. Bu arkadaştan kurtulalım diye gittiler. Sonra başka bir firmaya girdi, firma iflas etti. Kenan Çetin’le ortak oldu, orada da battı. Sonra kendi işini kurdu, orayı da batırdı. 6-7 milyon borçla batırdı. Bu arkadaş belediyeye geldi, burayı da batırdı. Şu an 650 milyon liralık borç var. Bu borcu yapan arkadaş birilerine kollarını sallarken, seyredecek miyiz? Buradan hesap soracağız” dedi. 

BELEDİYEYİ BATIRDILAR 

Mandalı, “ Benim bıraktığımda belediyede 280 çalışan varken şimdi ise çalışan sayısı 750’yi bulmuştur. Bunların da bazıları da çalışmıyor. Bir çoğu bankamatikçidir. Bunlarda erken giden masa kapıyor. Geç kalan masada kendisine yer bulamıyor, sıkışıyorlar. Verilen maaş aylık 12 milyon lira. Kaybımız 12 milyon. Gazeteci arkadaşlar da biliyorlar. Bir zamanlar kayıp kaşelerimiz vardı. Bu Kent A.Ş. de kaşelerimizi kaybettik. Burada teklifler yazılıyordu, 5 milyon lira da buradan alıyorlar. Etti mi 12 milyon. 300 bin liralık iş yapıyorsunuz. 50 bin lirası sizin oluyor. Giden 250 bin lirayı da buhar ettiler. Ve bunlar diyor ki gönül belediyeciliği yapıyoruz. Vay anasını be, gönül belediyeciliğine bak. Bu belediyecilik değil, resmen batırma kafasıdır. Bir metrekare dahi yer satmayacağız dediledr. 750 milyon liralık yer sattı. 70 milyonluk asfalt yapıyorlar. 30 milyonu İller Bankası veriyor, 40 milyonu arsa karşılığı veriyor. İnşallah kısa sürede bunlardan kurtulup, beklediğimiz belediyeciliğe kavuşmuş oluruz” diye konuştu.

YAPILAN İYİLİKLER SÖYLENMEZ 

Vatandaşların iktidar belediyesine güvenmemesi gerektiğini ifade eden Mandalı, “ Mevcut başkan dünyanın borcunu yaptı. Faizler fahiş şekilde devam etmektedir. O yüzden iktidar partisinden kim çıkarsa çıksın oy atmayın. Yasal yolla yürüse işlerini dürüst yapacaklar. Bunlar nasılsa bize soruşturma açmaz diyerek dürüst çalışmıyorlar. Burada hemen önümüzde park var. Biz gelmiş olsaydık buraya otopark yapacaktık. Fakat bu arkadaş otopark paralarını aldı, şu anda 19 milyonluk otopark yeri görüyor musunuz? Yok çünkü. Şu an birkaç tane park yapmaya çalışıyorlar. Bunların ne kadar para batırdığını sizler de görün. Biz 13 milyona asfalt yapıyorduk. Bunlar 90 milyona yapıyor. Biz rüzgar gülü yaptık, bunlar zarar ettik diyor. Nasıl zarar ediyorsun? Herkes rüzgar gülü kullanıyor. Şu an rüzgar gülünün aylık getirisi 1 milyon 200 bin lira. Bunlar hesap kitap bilmiyor. 5018 sayılı kanuna göre bütçenizi denk bir şekilde yürütüyorsanız hesabınızı yapmanız gerekiyor. Mustafa Çetin göreve başladığında 2019’da yapılan borçları bizim borcumuz gibi gösteriyor. Ama ben 3 ay yönettim. Benim temiz çalışan memurlarım var, arkadaşlarım var, diğer partilerden gönüllülerimiz var. Biz aldığımızda nüfus 20 bindi. Biz teslim ettiğimizde 125 bin oldu. Dediler ki sen 15 yılda ne yaptın? Allah allah, biz aldığımızda burası, şu an bulunduğunuz alan dereydi. Şimdi görüyorsunuz neler var. Benim yaptığım çalışmaları saysam vaktiniz yetmez. 2023 yılında sevgili vatandaşlarım arkamızda olmamış olsaydı ben şu an burada politika yapabiliyor olur muydum? Olmazdım. Çünkü Çerkezköy’ün arka bahçesi olacaktık. Allah razı olsun hepinizden. 2012 yılında öyle güzellikler yaptık ki Kapaklı’ya biz bunları söylemedik. Yapılan iyilikler söylenmez. Kapaklı’da binalar 3 katlıydı, biz 4 katlı yaptık. 450 bin nüfusu karşılayabilecek seviyeye eriştik. Devam etseydik Karaağaç’a yapacaktık. Karaağaç’lı dostlarımıza söz veriyorum. Bu dönem seçilirsek Karaağaç’ın kent vizyonunu değiştireceğiz. Pınarça’da imar planı yapılacaktı ama beş yılda bitmedi. Parmağını bile kıpırdatmıyorlar. Göreve gelir gelmez yapacağımız çalışmalarda Pınarça ve Karaağaç’a imar planı yapmak olacak. Pınarça’daki kapalı spor salonunu da halkımıza düğün salonu olarak kazandıracağız” diye konuştu.

BUNLAR KAPAKLIYA HİZMET ETMEDİ 

Mandalı, “ Mantar fabrikası açtıklarını söylüyorlar. Nerede mantarlar. Aramızda o mantarları alanlar var mı ? Ben yemek yapmayı çok severim. Benden Fatma hanıma jest olsun, getirin mantarı yemek yapayım. 14 milyonu teslim et, bir kilo bile mantar yapama. Pes be kardeşim. Bu yetmiyor bir de 7 buçuk milyon lira ek bütçe yapıyor, bu da yetmiyor. Çerkezköy’de halk ekmek fabrikası açıldı çok da güzel çalışıyor. Kapaklı’da ne var? Fabrika yok, hayali fabrika var. Para kaçırma yeri olarak kullanılıyor. Değerli dostlarım AK Parti’ye oy vermeyin. En az yüzde 25 iktidar partili arkadaşlarımdan oy bekliyorum. Biz yerelde kazanacağız, sonrasında genelde de kazanacağız. İstanbul’u Ankara’yı nasıl aldıysak, bunları genelde de devireceğiz. Hep beraber Cumhuriyet Halk Partili dostlarımıza söylüyorum. Hepiniz bir AK Partili bir kişi getirin partimize. Arada yüzde 20’lik fark var. Hepinizden bir şeyler bekliyorum. Bunlar çevreyolunu yapıyorlar, yaptırıyorlar ama altına kendi logosunu yapıştırıyorlar. Bu yol her türlü yapılacaktı. Biz bunu dalcıkla yapacaktık. Güzel bir projemiz vardı. Ama bu arkadaşlar projeden anlamazlar. Allah razı olsun yapana seviniriz. Ama bu işi asıl üstlenen Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’dür. Ben artık yetiştiremiyorum dedi. Bunu organize de böyle söyleyince iş yapıldı. Bu arkadaş Kapaklı’ya hizmet istemez. Bu arkadaş zaten formaliteden ilk çalıştığında hasta oldu. Kendini acındırmaya çalıştı. Ama bu vatandaş bunları yemez. Hastane yapılıyor ama bunu kim yapıyor biliyor musunuz? Bunu da Organize Sanayi Müdürlüğü yapıyor. Neden yapıyor, eski hastane yerini alacak. Bunun için yapıyor. Tabi konuşacak çok şeyimiz var ama biz buraya kendimizi tanıtmaya geldik. Siz bizi dinlemeye geldiniz. Çok değerli katılımcılarımız güzel bir tanıtım oldu. 15 yıl olunca kendimi tanıtmaya çok vakit bulamadım” dedi. Konuşmasının sonunda  eşi Fatma Mandalı’yı da sahneye davet eden Mandalı, ailesi hakkında katılımcılara bilgi verdi. Sahneye diğer katılımcıların da alınması ve hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından program sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.