Pazartesi, Ağustos 2, 2021
19.2 C
Kapaklı
Ana Sayfa Kapaklı KAPAKLI’DA DÖRT DUVARDAN BAŞKA HER ŞEYİ ÇALDILAR

KAPAKLI’DA DÖRT DUVARDAN BAŞKA HER ŞEYİ ÇALDILAR

Kapaklı’da görenleri hayrete düşüren bir hırsızlık olayı yaşandı. Atatürk Mahallesi’nde Cemalettin Güntay’ın bodrum ve çatı katı dahil 5 katlı binası dört duvar kalana dek yağmalandı. 

İstanbul’da ikamet eden Cemalettin Güntay’ın, Kapaklı’nın Atatürk Mahallesi’nde ailesiyle birlikte yazlık olarak kullandığı bodrum ve çatı katı dahil olmak üzere 5 katlı binası soyuldu. Koronavirüs sürecinde kısıtlamalar ve sağlık tedbirleri kapsamında 3 ay boyunca evlerine gelemeyen Güntay ailesi, 2 Temmuz 2020 günü evlerine tekrar geldiklerinde hayatlarının şokunu yaşadı. 

Eşyalarla kalmayıp tüm elektrik-su tesisatını yağmaladılar 

Binaya giren hırsızlar, binanın dışından başlayarak para edebilecek her şeyi alıp götürdüler. Sayacak olursak, ilk olarak dışarıdaki bahçe kapısından; bina içerisindeki demir korkuluklara, en ucuz kablolara dek tüm elektrik ve su tesisatını, neredeyse tüm mobilyaları ve dairelerin çelik kapılarından, daire içlerindeki kapı kolları, ampuller, beyaz eşyalar, en basit mutfak malzemeleri dahil olmak üzere ne var ne yoksa alıp götürdüler. 

Çalamadıklarını yaktılar, beğenmediklerini attılar 

Taşınabilecek her türlü malzeme ve eşyayı alıp götüren hırsızlar bazı eşyaları evin içerisinde yakarak; bazılarınıysa cam ve balkonlardan dışarı atarak binanın tümünün kullanılmaz hale getirdiler. 

Aynı bina 2’nci kez soyuldu 

Cemalettin Güntay isyan etti “Burası 2’nci kez soyuldu, ilki küçük çaplı bir hırsızlık olayıydı, bataryaları çaldılar, daha az zararımız vardı. İlk hırsızlıktan sonra biz bataryaları falan kendi imkanlarımızla temin ettik.” dedi. 

“150 bin TL zararım var” 

“Biz bu bölgeyi bilmiyoruz. Ben emekli polis memuruyum, yatırım yapmak istedik, zamanında nöbet tutarak kazandığım 2-3 bin TL parayla aldık. Nerden bilelim başımıza böyle bir şey geleceğini, zararım büyük, hiçbir şey kalmamış ve bina metruk duruma gelmiş.”

HABER: FATMA ASLAN- ZELİHA KADER ÇOBAN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eski Dernek Başkanı İntihar Etti

Kapaklı Beşiktaşlılar Derneği Kurucu Başkanlığı yapan ve Kapaklı Beşiktaşlılar Derneğini kuran iki çocuk babası Selahattin Pekmez (50) Kazak gölü piknik alanında intihar...

Tekirdağ’daki Cinsel İstismar Olayı Ülke Gündemine Oturdu

Tekirdağ'daki İRFAN PULLUKÇU isimli iş adamının 15 yaşında ki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiası ülke gündemine oturdu.

Karşıdan Karşıya Geçmek İsterken Feci Şekilde Hayatını kaybetti

Kapaklı-Çerkezköy Kara yolu üzerinde bulunan Trakya İplik kavşağında Recep Çetin(36) yoğun trafikte karşıdan karşıya geçmek isterken N.Ç'nin kullandığı 59 DD 439 plakalı...

21 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı Geliyor

Koronavirüs vakalarındaki artış hızı endişe yaratırken Ramazan'da ülke genelinde tam kapanmaya gidileceği iddiası bir anda gündem yarattı. Ülke'de ...

SON YORUMLAR