Pazartesi, Aralık 6, 2021
8.2 C
Kapaklı
Ana Sayfa Kapaklı Kapaklı Belediyesi Muhtarlar İle Yemekte Buluştu

Kapaklı Belediyesi Muhtarlar İle Yemekte Buluştu

Kapaklı Belediyesi, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla 14 mahalle muhtarı ve ailelerini Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen akşam yemeğinde ağırladı. Muhtarlar için düzenlenen yemekte konuşan Kapaklı Kaymakamı Bayram Sağır, “İdareci olarak muhtarlarımız bizim elimiz, ayağımız” diye konuştu. Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Semih Sönmez ise Kapaklı Belediyesi olarak her zaman muhtarların yanında olmaya devam edeceklerini ifade ederek, muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutladı.

19 Ekim Muhtarlar günü etkinliği kapsamında düzenlenen Yemeğe Kapaklı Kaymakamı Bayram Sağır, Kapaklı Belediye Başkanvekili Mustafa Sandıkçı, Kapaklı Belediye başkan yardımcıları, kamu kurum müdürleri, mahalle muhtarları ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından programın açılış konuşmasını gerçekleştirenMuhtarlar Derneği Kapaklı Temsilcisi Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Seçkin Dilsiz, “Geçmişi 1829 yılına, 2. Mahmut dönemine dayanan köklü bir kurumda görev yapmaktan diğer muhtar arkadaşlarım gibi onur ve gurur duyuyorum. Bu makamlara bizleri seçen mahalle sakinlerimize teşekkür ediyorum. Muhtarlık seçimi en demokratik yöntem olup hiçbir siyasi parti arkamızda olmadan tamamen ismimizle halkın karşısına çıkıyoruz. Halkın teveccühüyle bu makama getiriliyoruz. İlçemizde görev yapan 14 muhtarımıza özverili ve gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Muhtarlar devlet ve vatandaş arasında köprü görevi görür. Halk nezdinde devleti devlet nezdinde halkı temsil ederler. Çalışmalarımızda hep yanımızda olan, bizleri yalnız bırakmayan Kaymakamımız Bayram Sağır’a, Belediye Başkanımız Mustafa Çetin’e teşekkür ediyorum. Rabbim birliğimizi bozmasın. Tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyorum” diye konuştu.

MUHTARLARIN GÜNÜNÜ KUTLADI

Dilsiz’in ardından konuşan Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Semih Sönmez, Kapaklı Belediyesi olarak her zaman muhtarların yanında olmaya devam edeceklerini ifade ederek, muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutladı.

“MUHTARLARIMIZ BİZİM ELİMİZ, AYAĞIMIZ”

Muhtarlık müessesesinin kökeninin Osmanlı dönemine dayandığını ve muhtarların doğrudan demokrasinin en bariz örneklerinden biri olduğuna vurgu yapan Kaymakam Sağır, “İdareci olarak muhtarlarımız bizim elimiz, ayağımız. Birçok üzerimizdeki yükü de kendi üzerlerine aldılar. Bizi her noktada da çok rahatlatıyorlar. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Görev sürelerinde başarılar diliyorum. Tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü tebrik ediyorum” dedi.

HEDİYELER VERİLDİ

Konuşmaların ardından Kapaklı Belediyesi tanıtım ve faaliyet video gösterimi gerçekleştirildi. Yemeğin ardından Kapaklı Kaymakamı Bayram Sağır ve Kapaklı Belediye Başkanvekili Mustafa Sandıkçı tarafından muhtarlara hediye seti takdim edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eski Dernek Başkanı İntihar Etti

Kapaklı Beşiktaşlılar Derneği Kurucu Başkanlığı yapan ve Kapaklı Beşiktaşlılar Derneğini kuran iki çocuk babası Selahattin Pekmez (50) Kazak gölü piknik alanında intihar...

Tekirdağ’daki Cinsel İstismar Olayı Ülke Gündemine Oturdu

Tekirdağ'daki İRFAN PULLUKÇU isimli iş adamının 15 yaşında ki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiası ülke gündemine oturdu.

Karşıdan Karşıya Geçmek İsterken Feci Şekilde Hayatını kaybetti

Kapaklı-Çerkezköy Kara yolu üzerinde bulunan Trakya İplik kavşağında Recep Çetin(36) yoğun trafikte karşıdan karşıya geçmek isterken N.Ç'nin kullandığı 59 DD 439 plakalı...

21 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı Geliyor

Koronavirüs vakalarındaki artış hızı endişe yaratırken Ramazan'da ülke genelinde tam kapanmaya gidileceği iddiası bir anda gündem yarattı. Ülke'de ...

SON YORUMLAR