Perşembe, Ağustos 6, 2020
34 C
Kapaklı
Ana Sayfa Kapaklı KAPAKLI AK PARTİ İLÇE BAŞKANI RECEP BİYİK MAZBATASINI ALDI

KAPAKLI AK PARTİ İLÇE BAŞKANI RECEP BİYİK MAZBATASINI ALDI

AK Parti Kapaklı İlçe Başkanlığı Görevine atanan Recep Biyik bugün saat 17.00’da Kapaklı Kazak Gölünde düzenlenen devir teslim töreni ile mazbatasını aldı.

Gerçekleştirilen Devir Teslim Törenine,Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, AK Parti Kapaklı eski ilçe başkanlarından Salih Bezgin, Ercan Üçel, Ali Osman Orhan ve çok sayıda davetli katıldı.

“Herkes müsterih olsun. Yeni dönemde yeni ilçe başkanımız daha hızlı koşarak bayrağı daha yukarı taşıyacaktır.”

Programda ilk olarak ilçe başkan vekilliği görevini sürdüren Mehmet Aymak söz aldı. Aymak, “Herkes müsterih olsun. Yeni dönemde yeni ilçe başkanımız daha hızlı koşarak bayrağı daha yukarı taşıyacaktır. 6,5 aydır vekaleten başkanlığı yürütüyorum benden önce başkanlık yapan Ercan Üçel’e teşekkür ediyorum. Önümüzde bir yerel seçim vardır genel merkezimizin verdiği kararlar kritiktir. Önemli ve kritik bir karar verildi ve önce ilçe başkanımız belirlendi. Daha sonra Mustafa Çetin başkanımız aday olarak açıklandı. Güçlü teşkilat ve güçlü aday ile zafer kaçınılmazdı ve zafer bizlerin oldu. O günden bugüne daha verimli çalışarak bundan sonra neler yaparız, Kapaklı halkı bunu görecek. Bu bir veda değil yeni bir başlangıçtır.” Dedi.

“Bir kardeşiniz olarak her zaman yanınızdayım.”

İlçe başkan vekilliği görevini sürdüren Aymak’ın ardından söz alan isim eski İlçe başkanlarından Ercan Üçel oldu. Üçel, Recep Biyik ile ilgili kısa bir anısını anlatarak konuşmasına başladı. Konuşmasına Recep Biyik ile anısını anlatarak başlayan Üçel “İyi bir dava adamı olmak istifa dilekçesini cebinde taşımaktır. Bir kardeşiniz olarak her zaman yanınızdayım.” diyerek sözünü tamamladı.

“siyaset insanın hep kendisinden vermektir.”

Ercan Üçel’in akabinde söz alan isim Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin oldu.Çetin ” Bugün böyle kutsal ve anlamlı günde görev teslimi yapmaktan gurur duyuyorum. Değerli dostlar, bir çok anımız var 1994 yılında 25 yaşında meclis üyesi olarak Kapaklı’da siyasi arenaya girmiş biri olarak söyleyebilirim ki, siyaset insanın hep kendisinden vermektir. İçinizde vatan, millet aşkı varsa, aşk ile çalışan yorulmaz şiarı varsa hiçbir sıkıntının ehemmiyeti kalmıyor. Eski belediye meydanındaki mahşeri kalabalığı ve insanların gözyaşlarını unutamıyorum. Başarımızda herkesin hakkı var. Halkımıza başarılı olacağımızı inandırdılar ve Trakya’da en iyi oyu aldık. 15 aydır görevdeyim, bu sürede gerçekten geceme gündüzümü katmaya çalışıyorum.

Ankara’da dosya takibi yapmazsak istediğimizi alamayız.

Gelen her vatandaşı kendim karşılamak için özen gösteriyorum. Sayın İlçe Başkanım Zor bir göreve talip oldunuz. 11 ilçe arasında Kapaklı’nın farklı özelliği var. Bir kere yeni ilçe olması hasabi ile çok eksik var. Devlet Hastanesi, emniyetimiz, eğitim sorunu velhasılıkelam kalabalığı fazla olan alt yapı üst yapı eksiği olan ilçeyiz. Hal böyle olunca sıkça Ankara’ya gideceğiz. Benim de bayağı bir Ankara programım olmuştu. Meclis başkanımız, kıymetli hocamız ve vekillerimiz bize yardım etmek için elinden geleni yapıyorlar. Ama Ankara’da dosya takibi yapmazsak istediğimizi alamayız.

Kapaklı’ya pozitif ayrımcılık beklemekten doğal hakkımız yok.

Ben her yerde söylüyorum, Kapaklı’ya pozitif ayrımcılık beklemekten doğal hakkımız yok. 125 bin nüfuslu ilçenin sorunlarını çözmek için Ankara yollarını aşındırmak gerekiyor. Hastane konusunda Ankara’da her bürokrasiyi aşmaya çalıştık. Sonunda hastane işi bitti ve bir an önce temelini atacağız. Akabinde yıldızkent kavşağı ile ilgili önemli mesai harcadım. Emniyet binası ile ilgili de 60 gün içinde proje ihalesi yapılacak ve uygulama projesi tamamlanınca temel atımı ve ihale aşaması bitecek. Millet bahçesi ile ilgili önemli bir yol aldık. Yerel anlamda en sıkıntılı olan şey yollarımızdı bunlarla ilgili de ihalemizin yasal prosedürü bitince 2 yılda Kapaklı’da asfalt şikayeti olmayacak. Kaldırım çalışmaları ve kilit taşı çalışmaları, Pınar bulvarı çalışması devam ediyor. Sosyal anlamda projeler inşallah bitecek ve temellerini atacağız. Kapaklı’da termal su araması yaptık ve MTA il görüşme sonucu kazı işlemleri yapılacak. Sıcak su bulursak bölgemize katkısı olacaktır.

2024’e geldiğimizde halkın karşısında başımız dik olsun. Meclis üyelerimizle beraber sosyal belediyeciliğin gereklerini yapmaya çalışıyoruz. Makamımızı giriş kata taşıdık yetmedi vatandaşlarımızın evlerine gitmeye başladık.

Hükümet olarak Kapaklı’nın adını Ankara’da daha çok söyleyelim Saray’a ve Çerkezköy’e ayna olalım. Hayrabolu, Süleymanpaşa önemli ilçelerimiz ancak buradaki AK Partili seçmeni küstürmemek için, onları mahcup etmemek için farkımızı ortaya koymalıyız. Bunu bir rica olarak iletmek istiyorum. Kapaklı için pozitif ayrımcılık istiyorum.

“Yeni başlangıçlar heyecan uyandırır ve bu heyecanı hissediyorum.”

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’in akabinde söz alan isim Recep Biyik oldu.Biyik” Yeni başlangıçlar heyecan uyandırır ve bu heyecanı hissediyorum. Kapaklı’da Ak Parti’de 2014 yılında, İstanbul teşkilatlarından sonra doğduğum bu topraklara hizmet etmek için Tekirdağ siyasetinde devam etme kararı almıştım. Buraya geldiğimde dost edindiğim teşkilat mensupları, sıcak kanlılıkları bizim bu saatten sonra başka yerde siyaset yapmamızı engelledi.

Çok farklı alanlarda çalışan, aynı zamanda siyasette yer edinmiş ortaklığımız oldu. Siyasetteki arkadaşlarımızla hemhal olduk. Bu bir aşk ve bu görev bize nasip oldu. Belediye Başkanımız Kapaklı’nın beklentilerini, hükümetten istediklerini ve kaybedilen 15 yıldan sonra yapılması gerekenleri sıraladı. Bu bir zor görev, bu görevin bizde ayrı bir ulviyeti var. Siyasetin her zaman zoru vardır. Siyasetin bu yükünü omuzlarımıza aldık. Bayrak yarışında daha önceki görev yapan arkadaşlarımızın gayretini daha ileriye kardeşlik hukuku ile ileriye götüreceğiz. Bu meselelerin başlangıcında, AK parti’nin belde dönemindeki görev yapanlara, ilçe olduktan sonra görev yapan Ali Osman başkanıma, Salih başkanıma ve Ercan Üçel başkanıma, kadın kollarımıza ve diğer teşkilat mensuplarıma teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun emeklerini zayi etmesin.

Az laf çok iş felsefesi ile bir yola çıktık, Allah’ın izniyle İl Başkanımızın bize yüklediği her görevi yapacağımızı belirtmek isterim. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın koymuş olduğu 2023, 2053 ve 2071 vizyonları  çerçevesinde çalışmalarımızı sürdüreceğimizi bildiriyoruz.Herkese çok teşekkür ediyorum”Dedi.

Kapaklı Ak Parti İlçe Başkanı Recep Biyik’ın ardından söz alan isim Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan oldu. Özcan “AK Parti iktidarı öncesi milletin kendisi için neyin iyi olduğunu tarif edemeyen bir merkezin olduğunu biliyoruz. Bu merkezde, askeri müdahaleler, komplolar planladığını gördük. Çevreden gelenlerin Türkiye’de ağır bedeller ödediğini de biliyoruz. Düne nispetle çok daha sıkı ve, et ve kemik misali yol yürümemiz gerektiğini biliyoruz. Çok şey yaptık ama yaptıklarımızı yazmak lazım. Bir parti olarak değil aydın yarınları inşaa etmek için bu durumda olmak zorundayız.

Bu bir haykırış, kurtuluş mücadelesinin devamıdır.

Bugün fethin simgesi ve ecdadın emaneti Ayasofya, recep Tayyip Erdoğan ile prangalarından kurtuldu. Bu bir haykırış, kurtuluş mücadelesinin devamıdır. Bugün kapaklı ilçemiz içinde hayırlı bir gündeyiz. İlçe başkanlık görevine gelen Recep Biyik’a hayırlı olsun diyorum. Eski ilçe başkanlarımıza da teşekkür ediyorum. Değerli dava arakdaşlarımız yeni bir süreç başlıyor, bu süreci taçlandırmak lazım. Kapaklı ilçe özel bir kongre gerçekleştireceğiz. Genel merkezi Ağustos ve Ekim ayı ilk haftası ile kongre süreçlerimizi tamamlamış olacağız. Kapaklı için tarih veremeyeceğim ama ilçe başkanımız daha sonra açıklayacaktır.

“Tekirdağ’da bu süreçte en iyi 5 ilden biri”

Pandemi süreci ile kongreler ertelendi. Cumhurbaşkanımız ve Sağlık Bakanımızın yoğun çalışmaları ile bu süreci başarılı şekilde yönetiyoruz. Tekirdağ’da bu süreçte en iyi 5 ilden biri, ülkemizde en iyi 5 ülkeleri arasında. Gönül seferberliği başlatıyoruz, bunu sosyal medyada değil sahaya inerek geçirmeye çalışacağız. Burada inşallah yeni ilçe başkanımıza ilk vazifemizi verelim, Tekirdağ üye sayımızı 150 bine çıkarmayı hedefliyoruz. İlçe başkanımızdan bir rakam elbetteki isteyeceğiz.

Belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Canla başla çalışıyor

Belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Canla başla çalışıyor. Kapaklı ilçesi pozitif ayrıcalık istemesini takdirle karşılıyoruz. Örnek 3 belediye içerisinde Kapaklı pozitif ayrıcalığı hak eden bir ilçemiz. Ankara’da gelişmeleri takip ediyoruz. İstenilen projelerin takibini sürekli yapacağız. İlçemizin daha ferah bir ilçede yaşamaları için canla başla mücadele edeceğiz. Bugün Kapaklı için önemli bir gün , geçen hafta TBMM başkanlık seçimleri yapıldı ve Prof.Dr. Mustafa Şentop tekrardan TBMM makamına oturdu. Bu bir onur meselesi bizim için. Ayrıca bizim için iyi bir fırsat. Bir işin başarıya ulaşması için sürdürülebilir olması lazım. Tüm teşkilatımız önümüzdeki 3 yılı kaliteli değerlendirecektir. Ben bu heyecanı Recep Biyik’ta görüyorum. İyi bir ekiple, görevini yapacaktır. 2023 genel seçimleri ve yerel seçimlere müthiş bir hazırlık yapacaklardır. Seçime 50-60 gün kala inelim demeye ihtiyaç olmayacaktır. Bu minvalde çalışma ortaya koyacağız. Herkese teşekkür ediyorum. Kapaklı’nın müstesna köşesinde sizlerle beraber olmaktan mutluyuz. Yarından itibaren düğmeye basacağız. Teşkilatta da bir istişare olacak ve güzel bir itibar yönetimi kuracağız.”ifadelerine yer verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzman Cavus Kıyıkoy’de Dalgalara Teslim Oldu

Tatil amaçlı Kırklareli'nin Kıyıkoy beldesın de bulunan Çorlu'da Uzman Çavuş olarak gören yapan N.K serinlemek için girdiği denizde dalgalara kapılarak hayatını kaybetti

Kapaklı’da Kahreden Ölüm

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren ilaç fabrikasında çalışan 26 yaşındaki İsmail Müsellimli fabrika makine ile duvar arasına sıkışarak feci şekilde can verdi. Kapaklı'da ikamet...

COVID-19 TRAKYA’NIN SAKLI CENNETİNDE ÇIKTI

Trakya'nın tatil cenneti olarak bilinen Kıyıköy'de Covid-19 virüsü taşıyan bir vatandaş tespit edildi. Trakya'nın tatil cenneti Kıyıköy'de yaşan bir...

Tekirdağ’a Giriş Çıkış Kısıtlaması

Tekirdağ Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha kararı ile Tekirdağ’a gösteri amaçlı girişler 3 gün süre ile sınırlandırıldı. Tekirdağ Valiliği’nden yapılan açıklamada; HDP’nin Edirne’de...

SON YORUMLAR