Kapaklı Gündem

HEDEFİMİZ TÜM SINIFLARIMIZI YENİLEMEK

HEDEFİMİZ TÜM SINIFLARIMIZI YENİLEMEK
17 Eylül 2019 - 11:19

Kapaklı Cumhuriyet İlkokulu 2019-2020 eğitim öğretim yılı Cumhuriyet ilkokulunda saat 10.30’da düzenlenen tören ile 14. Sınıfın açılışı gerçekleşti. Sınıf açılışına Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü, siyasi parti üyeleri ve veliler tarafından katılım sağlandı.

“SINIFLARIMIZI YENİLEMEYE DEVAM EDİYORUZ “

Kapaklı Cumhuriyet ilkokulunda düzenlenen tören ile 14. Sınıfın açılışı gerçekleşti. Kurdele kesimi ile başlayan törende yaptığı konuşmada bugün 14. Sınıfın açılışını yaptığını belirten cumhuriyet ilkokul müdürü Havran Kaya Sökmen  ‘’Bu projede sınıfları eğitim ve öğretim açısından fiziksel aktivitelere uygunluğunu nasıl daha iyi bir hale getirebiliriz sorusu ile yola çıkarak bir model oluşturduk. Oluşturulan modelle ilgili çeşitli yöntemler ile sınıflar oluşturmaya başladık. Bu gün ise 14. sınıfımızı açtık. Bazen sponsorlar ile bazen de velilerin katkıları ile sınıflarımızı yenilemeye devam ediyoruz. Okulumuz da bulunan 11 sınıfın eğitim ve öğretime kazandırılması için yenilenmesi gerekiyor. 14. sınıfımızı velilerimiz kendi imkânları ile yeniledi. Hedefimiz 4 sene içinde okulumuzda bulunan tüm sınıfları yenilemek. Fakat bizler 2. senenin başında olmamıza rağmen 14 sınıf yeniledik. “dedi.

Cumhuriyet ilkokul Müdürü Havran Kaya Sökmen’in konuşmasının ardından Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz ve Belediye Meclis üyesi Nizamettin Çoban tarafından öğrenci velisine çiçek taktim edildi.

“MARKA OKULLARA İHTİYACIMIZ VAR”

Okul  müdürü Sökmen’inin ardından açılış törenine katılım sağlayan Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz “Cumhuriyet ilkokulumuz sadece 14 sınıf yenilemesi yapmadı okulu baştan aşağı yeniledi.Okulun 1 sene önceki hali ile şuan ki hali kıyaslandığında net şekilde görünüyor.Kapaklı Cumhuriyet İlkokulu kolej ile eş değer seviyeye ulaştı.Tekli eğitime geçildi ve öğrenciler için sosyal,kültürel ve sportif faaliyetleri gerçekleştirmek için imkânlar oluşturuldu.2018-2019 eğitim ve öğretim yılında Cumhuriyet İlkokulu eğitimdeki iyi örnekleri ile Tekirdağ da birkaç sefer birinci oldu.Başarılarından dolayı Ekim ayı içersinde Ulusal Eğitim Dönüşüm formu ile Hatay’a davet edildiler.Bizim bir sloganımız eğitimde marka kent olmak istiyorsak marka okullara ihtiyacımız var.Biz tüm okullarımız marka okul yapmak için emek vermeye devam edeceğiz.Marka okul olarak yoğunlaştığımız okullardan biri de Cumhuriyet İlkokulu, bunu da şuan için başardığımıza inanıyoruz.Buradan mezun olan öğrencilerimiz ortaokulu ilçemizde okuyacak daha sonra da Anadolu liselerinden mezun olarak onları üniversiteye yolcu edeceğiz. ”dedi

“ELİMİZDEN GELEN YARDIMLARI  YAPACAĞIMIZA EMİN OLABİLİRSİNİZ”

Çiçek taktiminin ardından konuşma yapan Kapaklı Belediyesi Meclis üyesi Nizamettin Çoban‘’Müdürüm öncelikle sizi tebrik ediyorum. Tüm veliler  öğretmenler  ben buranın yerlisi olduğum için biliyorum cumhuriyet ilkokulu buranın eski okullarından biri ama şuan da gördüğümüz gibi yeni bir okul kazandırmışsınız o konuda size yönetiminize velilere öğretmenlerinize çok teşekkürlerimi sunuyorum. Bizim  elimizden gelen yardımları yapacıgımıza emin olabilirsiniz.’’ Dedi