Pazartesi, Eylül 27, 2021
20.2 C
Kapaklı
Ana Sayfa Kapaklı Hasan Dükanlı Yola Devam Ediyor

Hasan Dükanlı Yola Devam Ediyor

S.S. Kapaklı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurul Toplantısı dün yapıldı. Tek liste ile gidilen seçimlerde mevcut başkan Hasan Dükanlı, güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildi. Dükanlı başkanlığındaki yönetimde Adem Verici, Yılmaz Arat, Gökhan Cantürk ve Nuri Akyay yer alırken, denetim kuruluna ise Şenol Aşık ve Serkan Ürkmez seçildi.
Ali İhsan Mandalı Düğün Salonu’nda dün saat 12.00’de yapılan kongreye; Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, CHP Kapaklı İlçe Başkanı Erdinç Yılmaz, Büyük Birlik Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Fatih Diler, AK Parti Tekirdağ İl Başkan Yardımcısı Akın Yılmaz, Kapaklı Belediye Meclis Üyesi ve Kapaklıspor Kulübü Başkanı Nizamettin Çoban, Tekirdağ Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Mustafa Kahraman, Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As, Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Muzaffer Yaztepe, Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ, Saray Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Özen, Vize Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Hasan Basri Korkmaz, Türk Metal Sendikası Kapaklı Şube Başkanı Günay Özden, dernek başkanları, siyasi parti temsilcileri, esnaflar ve vatandaşlar katıldı.
“HEPİNİZDEN ALLAH RAZI OLSUN”
Kongre Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra divan oluşturuldu. Divan Başkanlığına Saray Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Özen, Divan Başkan Yardımcılığına Vize Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Hasan Basri Korkmaz, Katip Üyeliğe de Caner Çoban ve Ersan Demir seçildi. Divanın oluşturulmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. 2018-2019 ve 2020 yıllarına ait yönetim kurulu çalışma raporları ve denetim kurulu raporları okundu. Gündem maddesi oybirliği ile kabul edildi. Bir sonraki gündem maddesinde yönetim ve denetim kurulunun ibrası görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. Söz alan Kooperatif Başkanı Hasan Dükanlı, “Beni ve yönetimimi ibra ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hepinizden Allah razı olsun” dedi.
“ESNAF VE ÇİFTÇİMİZ BİZİM DİNAMİKLERİMİZ”
Daha sonra söz alan CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, “Esnafımız olmazsa ülke olmaz, çiftçimiz olmazsa ülkemiz olmaz. Esnaf ve çiftçimiz bizim dinamiklerimiz. Sanayimizin dinamikleri olan ve ülkemizin temel taşı olan esnafımızı emeklerinden dolayı kutluyorum. Zor bir süreçten geçiyoruz. Pandemi, ekonomik kriz derken en büyük sıkılan kesim esnaflarımız. Şöyle bir teklifim var; bunu Parti Sözcümüz Faik Öztrak da dillendirecek, kendisi ile paylaştık. Kurumlar vergisini biz şirketlerde yüzde 25’e çıkardık hatırlarsanız yakın zamanda. Dedik ki kurumlar vergisi yüzde 25’e çıktıysa kurumlar vergisini veren o büyük sanayicilere en büyük lojistik desteği sağlayan kim? Sizlersiniz ve sizleri ayakta tutma anlamında da diyoruz ki o kurumlar vergisinden almış olduğumuz o yüzde 25’lik payı sizin hesaplarınıza hibe olarak dağıtalım. Biz muhalefet olarak bunun takipçisi olacağız. Siz esnaflarımızda artık sıkacak kemer de kalmadı, diş de kalmadı ama sabredin sandık gelecek diyoruz. Sandık geldiğinde elinizi vicdanınıza koyun” şeklinde konuştu.
“KAPAKLI’YI TÜRKİYE’DE FARK EDİLİR BİR İLÇE YAPTINIZ”
Milletvekili Aygun’un konuşmasının ardından söz alan Tekirdağ Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Mustafa Kahraman da, “Tekirdağ’ımızın medarı iftiharı olan Kapaklı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’ni ben tebrik etmek istiyorum. Küçücük bir Kapaklı’yı Türkiye’de fark edilir bir ilçe yaptınız çalışmalarınız ile. Kapaklı esnafının en iyi hizmeti alması konusunda bizlere destek olan Kapaklı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Sayın Hasan Dükanlı’ya teşekkür ediyorum. Küçücük bir beldeyken bugün ilçe olup Türkiye’de de her geçen gün büyüyen ve Türkiye’nin çeşitli yerlerinden aldığı göç ile gerçekten de bir mozaik olan Kapaklı’da bundan sonraki çalışmalarınızda da başarılar diliyorum” dedi.
“ESNAFIMIZ HİÇBİR ZAMAN YALNIZ BIRAKMIYOR”
Daha sonra konuşan Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ ise, “İki tane ilçede görev yapıyoruz. Çerkezköy ve Kapaklı’da. İki ilçemizde de Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifimiz var. Her ikisinden de Allah razı olsun. Ben her sabah çayımı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanımız Hasan Bey ve yöneticilerimiz ile birlikte içiyorum. Her sabah saat 08.30’da geliyorum. Sayın başkan ve yönetimi ayriyeten son dönemde yaşamış olduğumuz pandemi sürecinde esnafımızı hiçbir zaman yalnız bırakmıyor. Bizim ufak esnafımız arasında çok fazla çalışanı olmadığı için iş yerini kapatıp gelen var. Ben Hasan başkanımıza esnafımıza yönelik yapmış olduğu çalışmalar sebebiyle teşekkür ediyorum” dedi. Bozdağ, konuşmasının sonunda Dükanlı’ya esnafın ahilik hakkının yer aldığı bir tablo hediye etti.
3 YILDA BİR GENEL KURUL YAPILACAK
Bir sonraki gündem maddesinde 2021-2022 ve 2023 yıllarında olacak olağan genel kurulların birleştirilerek yapılması konusu görüşüldü. Gündem maddesi hakkında bilgi veren Divan Başkanı Ali Özen, “Önceki yıllarda biliyorsunuz her yıl genel kurul yapılıyordu ama son alınan kararlar neticesinde artık 3 yılda bir genel kurul yapılacak. 2021-2022-2023 yılları için yapılacak olağan seçimlerin yönetim kurulu seçimi 3 yıllık, denetim kurulu seçimi 3 yıllık, bölge birliği temsilciği seçimlerinin 3 yıllık olmak üzere bunların birleştirilerek oylanmasını kabul ediyorum” dedi. Gündem maddesi oybirliği ile kabul edildi.
İŞTE YENİ YÖNETİM
Daha sonra seçimlere geçildi. Tek liste ile gidilen seçimlerde mevcut başkan Hasan Dükanlı, güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildi. Dükanlı başkanlığındaki yönetimde Adem Verici, Yılmaz Arat, Gökhan Cantürk ve Nuri Akyay yer alırken, denetim kuruluna ise Şenol Aşık ve Serkan Ürkmez seçildi. Bölge birliği delegelerine ise; Hasan Dükanlı, Adem Verici ve Yılmaz Arat seçildi. Daha sonra 2021-2022 ve 2023 yılları için tahmini gelir-gider görüldü. Gündem maddesinin oybirliği ile kabul edilmesinin ardından söz alan Divan Başkanı Ali Özen, “İnanılmaz bir salgın var. Bu gibi afetlerde kooperatifimiz üyelerine asgari 500 bin TL’ye kadar yardım yapılması yetkisi istiyorum. Bu yetkiyi oylarınıza sunuyorum” dedi. Madde oybirliği ile kabul edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eski Dernek Başkanı İntihar Etti

Kapaklı Beşiktaşlılar Derneği Kurucu Başkanlığı yapan ve Kapaklı Beşiktaşlılar Derneğini kuran iki çocuk babası Selahattin Pekmez (50) Kazak gölü piknik alanında intihar...

Tekirdağ’daki Cinsel İstismar Olayı Ülke Gündemine Oturdu

Tekirdağ'daki İRFAN PULLUKÇU isimli iş adamının 15 yaşında ki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiası ülke gündemine oturdu.

Karşıdan Karşıya Geçmek İsterken Feci Şekilde Hayatını kaybetti

Kapaklı-Çerkezköy Kara yolu üzerinde bulunan Trakya İplik kavşağında Recep Çetin(36) yoğun trafikte karşıdan karşıya geçmek isterken N.Ç'nin kullandığı 59 DD 439 plakalı...

21 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı Geliyor

Koronavirüs vakalarındaki artış hızı endişe yaratırken Ramazan'da ülke genelinde tam kapanmaya gidileceği iddiası bir anda gündem yarattı. Ülke'de ...

SON YORUMLAR