Kapaklı Gündem

Hasan Acar CHP Kapaklı Belediye Başkan Aday Adayı…

Hasan Acar CHP Kapaklı Belediye Başkan Aday Adayı…
296 views
27 Kasım 2023 - 12:10

Trakya Tekirdağ Samsun Dernekleri Federasyonu (TESDEF) Genel Başkanı ve iş dünyasının tanınmış isimlerinden Hasan Acar, Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) belediye başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

ş insanı Hasan Acar’ın Cumartesi günü saat 17.00’de parti binası önünde gerçekleştirdiği basın açıklamasına çok sayıda partili ile vatandaş katıldı. Acar’ın aday adaylığının hayırlı olmasını dileyen CHP Kapaklı İlçe Başkanı Emir Tarcan, tüm adaylara başarılar diledi. Seçimleri kazanacaklarını belirten Tarcan, aday adaylığı açıklamasına katılan herkese teşekkür etti. 

KENDİSİNİ TANITTI 

Kendisini tanıtarak konuşmasına başlayan Hasan Acar, “ 1968 yılında Samsun Bafra’da doğdum. 1989 yılında Kapaklı’ya yerleştim. İş hayatıma bir tekstil firmasında yönetici olarak başladım, daha sonra inşaat ve emlak sektörüne yönelerek aktif ticarete geçtim. 2004 yılında Acar İnşaat’ı, 2007 yılında ise Hasacarlar İnşaat firmasını kurdum. Aktif iş hayatıma devam etmekteyim. 2010 yılına kadar yaklaşık 2.000 konut inşa ettikten sonra vizyonumuzu geliştirdik. Emlak konutlarında organize rezidans projesini yaparak Kapaklı’ya Migros, Tekzen gibi kurumsal firmaları kazandırdık. 2014 yılında Kapaklı’nın en güzide ve ilk site projesi olan Bengü Evleri’ni inşa ettik. 2016 yılında Çerkezköy Ambardere mevkiinde Acar Park Villaları’nı, 2018 yılında AcarTower projesini tamamladık. 2021 yılında yaptığımız Kapaklı Hasan Acar Küçük Sanayi Sitesi’ni büyük zorluklarla Türkiye’de resen onaylatarak Kapaklı’ya kazandırdık. Son olarak, Bafra OSB’de 500 kişiye istihdam sağlayacak projemizi bu günlerde hayata geçirdik” dedi.

DOĞRULUKTAN VE DÜRÜSTLÜKTEN TAVİZ VERMEDİM 

2022 yılında Kapaklı Samsunlular Derneğinin kurucu üyesi olduğunu ifade eden Acar, “ 2007-2010 yılları arasında Kapaklı Samsunlular Derneği’ne başkanlık yaptım. Başkanlık döneminde üyelerimizle birlikte 700 metrekarelik  lokalimizi derneğimize kazandırdık. 2003 yılında Samsun Dernekler Federasyonu kurucu üyesi ve genel başkan yardımcılığı yaptım. 2012 yıllarında SAMKON Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu Trakya Bölge Başkanlığı görevini aktif olarak yapmaktayım. 2019 yılında merkezi Ankara’da bulunan ASİAD Federasyonu kurucu üyesi ve Trakya Bölge Başkanlığı görevime aktif devam etmekteyim. 1994 yılında siyasi hayatıma aktif olarak başladım. 2009-2014 yılları arasında Kapaklı Belediye Meclis üyeliği yaptım. Cumhuriyet Halk Partimizin değişim dediği bu noktada, yeni bir heyecan, yeni bir bakış açısıyla Kapaklı halkına samimi bir şekilde hizmet etmek amacıyla aday adayı olarak karşınızdayım. Partimizin üyeleri, delegeleri, çeşitli kademeleri, Hasan Acar bugün neden Cumhuriyet Halk Partisi’ndesin diye soracaksınız. Ben hiçbir zaman doğruluktan ve dürüstlükten taviz vermedim. Ben farklı bir siyasi partideyken, farklı bir görevdeyken 2009 yılında dönemin başkanı görevinden alındığında, ben tercihimi o günün doğrusu olan Cumhuriyet Halk Partisi’nden yana kullanarak Kapaklı’da hizmetin devam etmesini sağladım. Bugün yine aynısı olsun yine aynısını yaparım. Benim verdiğim 1 oyla CHP 10 yıl daha Kapaklı’da kaldı” dedi.

BU GÖREVE TALİBİM 

Acar, “ Şimdi ise aklın yolu bir; 2019 yılında kaybedilen belediye seçimlerindeki yaklaşık 8 bin 700 oy farkını, gerek Samsunlu, gerek Anadolu’dan gelen, gerek ise bize her daim kucak açan Kapaklı halkının gücü ve desteğinin yanı sıra, 34 yıllık iş hayatımdaki başarılarım, Kapaklı’ya kattığım değer, sivil toplum kuruluşlarına vermiş olduğum destek ile bu farkı kapatacağımıza inancım tamdır. Bu görev bana verildiği takdirde, çok ciddi bir oy farkıyla Cumhuriyet Halk Partisi ile beraber seçimi kazanacağımıza inancım tamdır. Tek bir amacım var; işçi olarak geldiğim Kapaklı’mızda hayatın her türlü süzgecinden geçtim. Var olmak, yok olmak gibi her türlü acıları tattım. Şimdi ise ekonomimi yendim. Güzel Kapaklımızın bana vermiş olduğu diyetleri, nimet olarak Kapaklı’da yaşayan, Türkiye’nin her yerinden ekmek için gelen siz değerli Kapaklı halkına hizmet etmenin ibadet kadar kutsal olduğuna inandığım için bu göreve talibim” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.