Pazartesi, Ağustos 2, 2021
19.2 C
Kapaklı
Ana Sayfa Kapaklı DEĞER KOÇ: HİÇ KİMSE CHP’LİLERİN SEÇİMİ KAZANMASINA ENGEL OLAMAYACAK

DEĞER KOÇ: HİÇ KİMSE CHP’LİLERİN SEÇİMİ KAZANMASINA ENGEL OLAMAYACAK

Cumhuriyet Halk Partisi Kapaklı İlçe Başkan Adayı Değer Koç kendi sosyal medya hesabından şok edici açıklamlarda bulundu. Deger Koç’un bu açıklamaları Kapaklı kamuoyunda ve Kapaklı CHP kulislerinde şok etkisi yarattı.

Kapaklı ilçe Başkanlığı seçimleri öncesi ilçe Başkan Adayı Değer koç’un açıklamaları kapaklı kamu oyuna ve Kapaklı CHP Kulisine damga vurdu. Adaylığının engellenmek istediğini belirten Deger Koç yapılacak olan kapaklı ilçe Başkanlığı seçimleri öncesi anlatmak istediğim bazı olaylar var. Neden anlatmak zorunda olduğum diyorum çünkü bu işleri yapanlar Cumhuriyet Halk Partisi’nde bir dakika bulunmaması gereken, partimizin, ülkemizin geleceğinden çok, kendi istikbalini düşünen kimselerdir. Üzülerek söylüyorum ki anlatacağım işleri yapanların zihniyeti ne yazık ki İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nun kazandığı seçimleri iptal eden zihniyetten farklı değildir” dedi.

İLÇEMİZDE PARTİMİZ AĞIR BİR DARBE ALMIŞTIR

“Ben 20’li yaşlarımda Cumhuriyet Halk Partimizde emek vermeye başlamış, bu partinin tozunu yutmuş, gençliğimizin en güzel yıllarını bağımsız bir Türkiye ideali peşinde CHP içinde geçirmiş ve geçirmeye devam eden, Kapaklı’da seven sevmeyen herkesin parti çalışmalarında hakkını teslim ettiği bir kardeşinizim.Özellikle yerel seçimlerde, ne yazık ki siyasi büyüklerimizin tabana kulak vermeden Kapaklı siyasetini kurgulaması sonucunda Tüm Türkiye’de partimizin gözle görülür bir başarı sağladığı dönemde ilçemizde partimiz ağır bir yenilgi almıştır.

Bunların sorumlusunun kim olduğunu, yapılan yanlışların ne olduğunu her Cumhuriyet Halk Partili gibi bende görüyorum. Ve bu yanlışlardan partimi döndürmek, Kapaklı’da yeniden kendi ekseninde siyaset yapan bir Cumhuriyet Halk Partisi yönetimi oluşturmak adına bu partinin öz evlatları ile bir yola çıktık.

MAVİ LİSTE ALTINDA BULUŞANLARIN BİR ARAYA GELMESİ BİR TAKIM ZÜMRELERİ RAHATSIZ ETMEYE BAŞLADI

İlçemizde 1878 resmi üyesi, binlerce seçmeni olan partimizin, hak ettiği gibi yönetilmesi gerektiğini tüm üyelerimize anlatmaya başladık. Bunun karşılığında da vefalı örgütümüz kendi öz evlatlarının yer aldığı MAVİ listeye sahip çıktı.

MAVİ liste altında buluşanların bir araya gelmesi bir takım zümreleri hemen rahatsız etmeye başladı tabi. Ardından bu partinin öz evlatları üzerinden Karalama kampanyalarına, dedikodulara başvurdular. Baktılar ki insanlar bunlara prim vermiyor, bu gençlere vefa gösteriyor. bu sefer kusura bakmayın ama şeytanın aklına gelmeyecek siyasi ayak oyunlarına başvurdular.

Asılsız, ipe sapa gelmez, kendilerinin bile inanmadığı ama söylemek zorunda oldukları yalanlarla beni tedbirli olarak disipline sevk ettiler. Tedbirli demek ne demek peki? Yani sen disiplinde yargılanıp aklanana kadar mahalle delege seçimlerinde oy kullanma ve seçilme hakkını elinden alıyoruz demek. Ardından hemen İl disiplin kuruluna bu konuda itirazda bulundum ve üyelik haklarım üzerindeki tedbir kaldırıldı. Tabi bunlar boş durmadılar. Yetmedi beni bir kez daha disipline verdiler. Tedbir kararının uygulanması için Ankara’ya itiraz ettiler. Ankara’da savunmam alınmadan, dosya görüşülmeden jet hızında bir kararla tedbir uygulanmasının devamına diye bir yazı gönderildi.

BİZİ SANDIKTA YENEMEYECEK OLANLAR ,SİYASİ AYAK OYUNLARIYLA BİZİ MİNDERİN DIŞINA İTMEYE ÇALIŞIYORLAR

Yani sizin anlayacağınız bizi sandıkta yenemeyecek olanlar, siyasi ayak oyunlarıyla bizi minderin dışına itmeye çalışıyorlar. Ama şunu gözden kaçırıyorlar;

Şimdi tüm Kapaklı’lı hemşerilerime, vefakar örgütüme sesleniyorum. Bizim Ankara’da abimiz, ablamız yok. Böyle olsaydı emin olun bunları yaşamazdım. Belki önümüzdeki süreçte Baskılar daha da artabilir, belki benim adaylığım da engellenebilir ama hiç önemli değil. Çünkü MAVİ liste bir kişinin siyasi geleceğini tayin etmek için bir araya gelen insanlar topluluğu değildir.  MAVİ liste hiçbir milletvekilinin ya da belediye başkanın çıkardığı bir liste değildir.

BU PARTİDE EMEĞİMİZ VAR SÖZÜMÜZ DE OLACAK

MAVİ liste bu örgütün vicdanıdır, bu örgütün emeğidir, bu örgütün öz evlatlarıdır. Geçmişte ne düşünürse düşünsün, bu saatten sonra örgütümüzden tek isteğim haksızlığın karşısında durmaları, ve bu partinin öz evlatlarına sahip çıkmalarıdır.

İnanarak söylüyorum ki, bu partide Emeğimiz Var Sözümüz de olacak”diyerek sözlerine son verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eski Dernek Başkanı İntihar Etti

Kapaklı Beşiktaşlılar Derneği Kurucu Başkanlığı yapan ve Kapaklı Beşiktaşlılar Derneğini kuran iki çocuk babası Selahattin Pekmez (50) Kazak gölü piknik alanında intihar...

Tekirdağ’daki Cinsel İstismar Olayı Ülke Gündemine Oturdu

Tekirdağ'daki İRFAN PULLUKÇU isimli iş adamının 15 yaşında ki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiası ülke gündemine oturdu.

Karşıdan Karşıya Geçmek İsterken Feci Şekilde Hayatını kaybetti

Kapaklı-Çerkezköy Kara yolu üzerinde bulunan Trakya İplik kavşağında Recep Çetin(36) yoğun trafikte karşıdan karşıya geçmek isterken N.Ç'nin kullandığı 59 DD 439 plakalı...

21 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı Geliyor

Koronavirüs vakalarındaki artış hızı endişe yaratırken Ramazan'da ülke genelinde tam kapanmaya gidileceği iddiası bir anda gündem yarattı. Ülke'de ...

SON YORUMLAR