Kapaklı Gündem

ÇETİN “Milli Bayramlarını Kutlamayanlar, Dini Bayramlarını Kutlayacak Vatan Bulamazlar’’

ÇETİN “Milli Bayramlarını Kutlamayanlar, Dini Bayramlarını Kutlayacak Vatan Bulamazlar’’
19 Mayıs 2020 - 20:31

Kapaklı İYİ Parti İlçe Başkanı Yusuf Çetin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı olması münasebeti ile bir mesaj yayımladı. Çetin yayımladığı mesajda “101 yıl önce Samsun’da yakılan bu özgürlük ve bağımsızlık meşalesi yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir.” dedi.

Kapaklı İYİ Parti İlçe Başkanı Yusuf Çetin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı olması münasebeti ile bir mesaj yayımladı. Çetin yayımladığı mesajda”19 Mayıs Türk Milletinin yeniden dirilişidir, uyanışıdır, yeniden doğuş günüdür. Atatürk’ün gençlere bayram olarak armağan ettiği 19 Mayıs, işgal altındaki bir ülkede esareti kabul etmeyen bir milletin bağımsızlığına giden yoldaki en önemli kilometre taşlarından biridir. 101 yıl önce Samsun’da yakılan bu özgürlük ve bağımsızlık meşalesi yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir. Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK 19 Mayısı Bayram olarak Gençlere armağan etmesi, gençlere verdiği önemi ve güveni göstermektedir.

“Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır.”

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu olan Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk, gençlere yönelik hitabında, ‘Ey yükselen yeni nesil! Gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu sonsuza kadar yaşacak olan sizlersiniz’ diyerek Türk gençliğine tarihi bir sorumluluk yüklemektedir. Gençlerimizin, bu sorumluluğu başarı ile yerine getireceklerine kuşkumuz yoktur. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır.

Türk milleti ve gençliği, manevi olarak her 19 Mayısta Atasıyla birlikte Bandırma vapuruna binerek, yaşanan zorlukları hissedip Kurtuluş Savaşını anlamaya çalışmaktadır.19 Mayıs, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Atatürk’ümüzün doğduğu tarihtir.

Yapılan yönetmelik değişikleriyle adeta halkımız bu coşkudan uzaklaştırılır oldu.”

“Önceleri 19 Mayıs törenleri; Atatürk anıtına çelenk konularak başlar, şehrin büyük cadde veya meydanında yapılan gösteriler ve okunan şiirlerle doruğa ulaşırdı. Törenlere en büyük mülki amirden başlayarak tüm protokol katılır, her 19 Mayıs sonrası Büyük Atatürk ve silah arkadaşlarına minnet ve geleceğe olan güven tazelenirdi.

Fakat 2010 yılında yapılan yönetmelik değişikleriyle adeta halkımız bu coşkudan uzaklaştırılır oldu. Çoğu zaman törenlere İlin Valisi, Garnizon Komutanı, Vali yardımcıları, ilçelerde kaymakamlar hükümet temsilcileri katılmaz oldu. Bunu kabul etmek mümkün değil. Böyle yasak savar gibi bir bayram kutlaması olmamalıdır. 19 Mayıs tarihi gençlere ve topluma aktarılması gereken milli bir kültürdür. Bu kültürü yok etmeye kimsenin hakkı yoktur. Cumhuriyetin tüm değerleri ile sonsuza dek yaşatılması, başta gençler olmak üzere hepimizin ortak sorumluluğudur.

Türk Milleti müsterih olsun.”

Türk Milleti müsterih olsun. İYİ Parti iktidarında başta T.C. nin yerine konulmasından başlayarak, Türk çocuğuna andımız yasağının kaldırılması ve Milli bayramların, o özlediğimiz şekilde kutlanması sağlanarak hasret sona erecektir. Unutulmamalıdır ki “Milli Bayramlarını Kutlamayanlar, Dini Bayramlarını Kutlayacak Vatan Bulamazlar.’’

Bu duygu ve düşüncelerimle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını coşkuyla kutlar, Gazi ”Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve rahmetle anıyorum”

Ne Mutlu Türküm Diyene.” İfadelerine yer verdi.