Kapaklı Gündem

“Bülent Ecevit Parkı Ticarethane Değildir”

“Bülent Ecevit Parkı Ticarethane Değildir”
239 views
25 Eylül 2023 - 10:24

Büyük Birlik Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Fatih Diler,” Dışarıda çayı 4 liraya veriyorlarsa Bülent Ecevit Parkı’nda 10 liraya veriyorlar. Bülent Ecevit Parkı ticarethane değildir” Dedi.

Kapaklı ’da eksik gördüğü noktaları eleştiren Büyük Birlik Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Fatih Diler, “Dışarıda çayı 4 liraya veriyorlarsa Bülent Ecevit Parkı’nda 10 liraya veriyorlar. Bülent Ecevit Parkı ticarethane değildir” Dedi.

Vatandaşın hizmetine sunulan müessesede fiyatların dışarıdaki işletmelerden daha düşük olması gerektiğini belirten Büyük Birlik Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Fatih Diler,” Kapaklı ’da eksik gördüğümüz çok şeyler var. Örneğin; halka açık alanların yapılmış olarak gösterilip hizmete açılmaması ve gençlere yönelik hiçbir yatırımın olmaması. Ben Yıldızkent’te oturuyorum özellikle akşamları evimin orada geziyorum bakıyorum, gençler Bülent Ecevit Parkı’nda oturup çay içemiyor. Dışarıda çayı 4 liraya veriyorlarsa Bülent Ecevit Parkı’nda 10 liraya veriyorlar. Vatandaşın hizmetine sunulan müessesede fiyatları dışarıdakilerin yarısına düşürün hatta gençleri ve insanları daha çok çekmek için daha ilgi çekici hizmetler verin. Çünkü orası topluma hizmet veren bir müessesedir ticarethane ya da kazanç yeri değildir. Bakıyorum gençlere x marketten çekirdek, kola, çerez alıp x bir parka oturuyorlar, soruyorum gençlere “Gençler ne yapıyorsunuz burada? Neden burada oturuyorsunuz? Çöp tenekesi gibi burası “diyorum “Ne yapalım parka gitsek otursak bir çay 10 lira 1 er tane çay içsek 40 lira onu içsek bunu içsek günlük 100 lira 200 lira giderimiz var. Her gün ailemizin 100 lira 200 lira verecek durumu yok” diyor. Bu gençlerimiz zehir gibi ama sahip çıkan yok.” Dedi.

100 ÜZERİNDEN PUANLAMA YAPACAK OLURSAK BENİM PUANIM 40 OLUR

Gerçekleştirdiğimiz röportajda “Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’in 4 buçuk yıllık hizmetlerini nasıl değerlendiriyorsunuz ?” sorumuza yanıt veren Başkan Diler,” 4 buçuk yıllık hizmete 100 üzerinden puanlama yapacak olursak benim puanım 40 olur. Sebebi de belediye seçimlerinde vatandaştan oy almak için yetki almak için belediye başkanı ve meclis üyelerinin verdikleri vaatlerin hiçbirinin faaliyette olmaması, elle tutulur gözle görünür yatırım olmaması. Sadece iş yeri açılışı yapmanın ve düğünlere gitmenin ya da herhangi mahalleye giderek size imar açacağım deyip vatandaşın oyalandığı bir sistemle geçti gitti dönem. Vatandaşta bunu görmüştür bence. Seçimde verdiği vaatler güzeldi ama kazandıktan sonra kesinlikle verilen vaatler, verilen sözler yerine getirilmedi.  Ve kesinlikle ileriye dönük yapılan bir yatırım yok.

“KÖPRÜYÜ DEVLET VE KARAYOLLARI YAPAR”

Köprü yapıldı, 3-4 defa açılışı yapıldı. Köprüyü devlet ve karayolları yapar ,belediyenin işi değildir. Bunu kendimize mal etmeyelim, vatandaşa hizmet yaptık diye duyurmayalım. Bundan 10 yıl önce köprünün maliyeti 30 milyonun altındayken bugün 100 milyonun üstüne çıkan bir maliyetle “Ben hizmet yaptım “diyerek Kapaklı halkını oyalamanın hiçbir anlamı yok. Çünkü orası devletin ve karayollarının hizmetidir. Belediye ye ait hiçbir yeri yoktur. Kapaklının merkezi ana caddeleri büyükşehire aittir. Yaptıkları ara yolları, kaldırımları yapılmış olanları bozup tekrar yaparak fuzuli masraf yaptılar. Olmayan yere yol açsalar oraya kaldırım yapsalar hizmet var derim. Ama mevcutta bulunan Emniyet Karakolundan Kazak Gölü’ne giden yolu bozup yeniden yaptılar ne anladık. Çünkü orası yapılı zaten önceden de yapıldı. Kaç defa sökülüp yapıldı. Aynısını sende yaptın şimdi her gelen belediye başkanı yol ve kaldırımlara yap-boz işlemi yapıp vatandaşın parasını, hakkını hukukunu çar çur ederse her geçen gün daha da dibe gideriz. Yanlış yerlere yanlış yatırımlar yaparsak gerçek ihtiyacı göremeyiz.

“UMUDUMUZU HİÇ KAYBETMEDİK”

2019 Yılında yerel seçimde aday çıkardığımız gibi Allah nasip ederse 2024 Yerel seçiminde de genel merkezimizin herhangi bir değişik talebi olmazsa burada da belediye başkan adaylarımızı, meclis üyelerimizi çıkaracağız. 2019 yerel seçimlerinde 4. Sırada bitirmemize rağmen biz umudumuzu hiç kaybetmedik. Büyük Birlik Partisi olarak 32. Yılımızdayız 32 yıldır vatandaşın karşısına koltuk sevdası için makam sevdası çıkmıyoruz oy istemiyoruz. Biz vatandaşa adaletli, haklı, refah bir düzeyde hizmet vermek için talibiz başka hiçbir şey için talip değiliz. İnşallah beklediğimiz sonuçların da kat kat fazlasını alacağız hem burada hem Türkiye genelinde.” Dedi

HABER: ZELİHA KADER ÇOBAN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.