Cumartesi, Ekim 23, 2021
2.2 C
Kapaklı
Ana Sayfa Kapaklı Bir İlki Yaşamaya Hazır mısın Kapaklı

Bir İlki Yaşamaya Hazır mısın Kapaklı

Kapaklı Belediyesi tarafından baştan sona yenilenerek modern bir görünüme kavuşturulan Pınar Bulvarı’nda 25-26 Eylül tarihlerinde Kapaklı Pınar Şenliği’nin birincisi düzenlenecek. Bir ilk olacak Şenlikte Kapaklı Halkını doyasıya eğlence bekliyor

Şenlik kapsamında Kapaklı Belediyesi tarafından sünnet işlemleri gerçekleştirilen sünnet çocuklarının kınası da yapılacak.

Emek Sepeti Üretim Atölyesi ve belediyemiz kursiyerlerinin el emeği göz nuru ürünlerini stantlarda sergileyip satışa sunacağı, animasyon gösterilerinden canlı müzik dinletilerine, sportif etkinliklerden halk oyunları gösterilerine kadar içerisinde birçok farklı etkinliği barındıracak Kapaklı Pınar Şenliği’nde Gencer Savaş Bandosu ve şarkıcı Emrah Meloğlu sahne alacak.


ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER OLACAK 


2 gün sürecek Kapaklı Pınar Şenliği kapsamında Yaşar Doğu Caddesi girişi ile PTT arasındaki alan trafiğe kapatılacak. Alanda kurulacak stantlarda Kapaklı Turizm ve Yöresel Ürünler Merkezi Emek Sepeti Üretim Atölyesi ve Kapaklı Belediyesi kursiyerlerinin el emeği göz nuru ürünleri sergilenecek ve satışa sunulacak. Patlamış mısır ve pamuk şekerinin dağıtılacağı Kapaklı Pınar Şenliği’nde 25 Eylül 2021 Cumartesi günü saat 13.00’dan itibaren çocuklara özel maskotlar ve tahta bacak gösterileri olacak. Canlı müzik dinletisinin de olacağı şenlikte çeşitli animasyon gösterileri, dart ve hedef vurma gibi etkinlikler de olacak.


SÜNNET ÇOCUKLARI İÇİN MEVLİD OKUNACAK


Şenlik kapsamında Kapaklı Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 16’ncısı yapılacak olan Sünnet Şöleni kapsamında sünnet işlemleri ücretsiz olarak gerçekleştirilen 217 çocuk için eski belediye meydanında toplu fotoğraf çekimi yapılacak, ikramlarda bulunulacak ve Mevlid-i Şerif okunacak. Saat 19.30’da Yaşar Doğu Caddesi girişinde Kapaklı Pınar Şenliği’nin açılış kurdelesi kesilecek ve Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin bir açılış konuşması gerçekleştirecek. Ardından sünnet çocukları ile kortej yürüyüşü gerçekleştirilecek. Eski belediye meydanında devam edecek program kapsamında video gösterimi ve halk oyunları gösterisi yapılacak. Kapaklı Pınar Şenliği’nin ilk gün programı kapsamında bölgenin sevilen şarkıcısı Emrah Meloğlu birbirinden güzel şarkılarını seslendirecek.Şarkıcı Emrah Meloğlu’nun konserinin ardından sünnet çocukları için kına yakılacak.


GENCER SAVAŞ BANDOSU SAHNE ALACAK 


Canlı müzik dinletisi, animasyon gösterileri, dart ve hedef vurma gibi etkinliklerin devam edeceği ikinci gün programında saat 19.30’da Yaşar Doğu Caddesi girişinden eski belediye meydanına kadar Gencer Savaş Bandosu eşliğinde kortej yürüyüşü gerçekleştirilecek. Eski belediye meydanında devam edecek programda Gencer Savaş Bandosu konser verecek. Kapaklı Pınar Şenliği DJ Alp Kocatepe’nin performansı ile sona erecek.


TÜM VATANDAŞLARI DAVET ETTİ 


Tüm vatandaşları Kapaklı Pınar Şenliğine davet eden Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Işıl ışıl görünümüyle modern bir hale kavuşturduğumuz Pınar Bulvarımızda 25-26 Eylül tarihlerinde bu yıl ilk kez Kapaklı Pınar Şenliği etkinliğimizi düzenleyeceğiz.  Şenliğimiz kursiyerlerimizin el emeği göz nuru ürünlerini stantlarda sergileyip satışa sunacağı, animasyon gösterilerinden canlı müzik dinletilerine, sportif etkinliklerden halk oyunları gösterilerine kadar içerisinde birçok farklı etkinliği barındıracak. Sünnet işlemlerini gerçekleştirdiğimiz çocuklarımızın kınasını ve mevlidini gerçekleştirecek, ailelerimizde çocuklarımızın mutluluklarını hep birlikte yaşayacağız. Gencer Savaş Bandosu, Dj Alp Kocatepe ve Emrah Meloğlu konserleriyle coşkunun zirve yapacağı Kapaklı Pınar Şenliğimize tüm vatandaşlarımız davetlidir” diye konuştu. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eski Dernek Başkanı İntihar Etti

Kapaklı Beşiktaşlılar Derneği Kurucu Başkanlığı yapan ve Kapaklı Beşiktaşlılar Derneğini kuran iki çocuk babası Selahattin Pekmez (50) Kazak gölü piknik alanında intihar...

Tekirdağ’daki Cinsel İstismar Olayı Ülke Gündemine Oturdu

Tekirdağ'daki İRFAN PULLUKÇU isimli iş adamının 15 yaşında ki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiası ülke gündemine oturdu.

Karşıdan Karşıya Geçmek İsterken Feci Şekilde Hayatını kaybetti

Kapaklı-Çerkezköy Kara yolu üzerinde bulunan Trakya İplik kavşağında Recep Çetin(36) yoğun trafikte karşıdan karşıya geçmek isterken N.Ç'nin kullandığı 59 DD 439 plakalı...

21 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı Geliyor

Koronavirüs vakalarındaki artış hızı endişe yaratırken Ramazan'da ülke genelinde tam kapanmaya gidileceği iddiası bir anda gündem yarattı. Ülke'de ...

SON YORUMLAR