Pazartesi, Aralık 6, 2021
6.2 C
Kapaklı
Ana Sayfa Kapaklı Başkan Yeni Okul Projesini Valilikte Onaylattı

Başkan Yeni Okul Projesini Valilikte Onaylattı

Kapaklı Belediye Başkanı olmasının ardından eğitim konusunu öncelik haline getiren Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin Kapaklı”ya ikinci okulu kazandırmanın mutluluğunu yasadı.

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’in Türk-İş Genel Sekreteri ve Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak ile gerçekleştirdiği görüşmeler ve istişareler neticesinde Türk Metal Sendikası tarafından ilçemize kazandırılacak olan 24 derslikli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin protokolü Tekirdağ Valiliği’nde imzalandı.

Protokol imza törenine Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Vali Yardımcısı Murat Eren, Kapaklı Kaymakamı Bülent Hamitoğlu, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz ve Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Uysal Altundağ katıldı.

Protokol töreninde bir konuşma yapan Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, meslek liselerinde yetişen öğrencilerle fabrikaların kalifiye eleman ihtiyacının karşılanmasının çok önemli olduğunu ifade ederek, protokolün hayırlı olmasını temenni etti.

Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Uysal Altundağ ise yaptığı konuşmada Türk-İş Genel Sekreteri ve Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak’ın selamını ileterek, “Ülkemizin en güçlü sendikası olarak ülkemize, milletimize, devletimize olan sadakatimizi, sevgimizi bu tür projelerle ve elimizden geldiğinde destekleyerek göstermeye çalışıyoruz. Bizlere bu fırsatı sundukları için teşekkür ediyorum.” dedi.

“İLÇEMİZE HAYIRLI OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM”

Protokolle ilgili bir açıklama yapan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin,  “Nüfusu hızla artan ilçemizde buna bağlı olarak gün geçtikçe derslik ihtiyacımız da artıyor. Bu bağlamda ilçemize okul kazandırmak amacıyla hayırseverlerimizle yaptığımız görüşmeler neticesinde geçtiğimiz yıl Koçak Farma Yönetim Kurulu Başkanı Ender Koçak tarafından ilçemize 21 derslikli Nazmiye Seyfettin Koçak Ortaokulu kazandırılmıştı. Bugün de bölgemizde görev yaptığı yıllardan bugüne dostluğuna mazhar olduğum, Türk-İş Genel Sekreteri ve Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Sayın Pevrul Kavlak ile yaptığımız görüşmeler ve istişareler neticesinde ilçemize önemli bir yatırımın protokolünü imzaladık. Türk Metal Sendikası tarafından kentimize 24 derslikli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve atölyeler kazandırılacak. Eğitim yuvamızın şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum. Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Sayın Pevrul Kavlak’a ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eski Dernek Başkanı İntihar Etti

Kapaklı Beşiktaşlılar Derneği Kurucu Başkanlığı yapan ve Kapaklı Beşiktaşlılar Derneğini kuran iki çocuk babası Selahattin Pekmez (50) Kazak gölü piknik alanında intihar...

Tekirdağ’daki Cinsel İstismar Olayı Ülke Gündemine Oturdu

Tekirdağ'daki İRFAN PULLUKÇU isimli iş adamının 15 yaşında ki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiası ülke gündemine oturdu.

Karşıdan Karşıya Geçmek İsterken Feci Şekilde Hayatını kaybetti

Kapaklı-Çerkezköy Kara yolu üzerinde bulunan Trakya İplik kavşağında Recep Çetin(36) yoğun trafikte karşıdan karşıya geçmek isterken N.Ç'nin kullandığı 59 DD 439 plakalı...

21 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı Geliyor

Koronavirüs vakalarındaki artış hızı endişe yaratırken Ramazan'da ülke genelinde tam kapanmaya gidileceği iddiası bir anda gündem yarattı. Ülke'de ...

SON YORUMLAR