Kapaklı Gündem

Başkan Çetin“İlçemizde değişim ve dönüşümü yaşıyoruz.”

Başkan Çetin“İlçemizde değişim ve dönüşümü yaşıyoruz.”
367 views
07 Ağustos 2021 - 23:37

Kapaklı Kaymakamlığı İlçe Umumi Hıfzıssıhha meclis kararı ile ilçe merkezindeki ağılların yıkımına önceki gün itibariyle başlandı. Kapaklı İlçe Jandarma Komutanlığı, Kapaklı Kaymakamlığı ve Kapaklı Belediyesi ekiplerinin gözetiminde ağılların yıkımı yapılıyor.


Kontrollü sosyal hayat döneminde Kapaklı merkezi ve civar mahallelerde vatandaşların toplu yaşadığı mesken alanlarda büyükbaş, küçükbaş ve kanatlı hayvan ağıllarının yıkımına başlandı.


BİRÇOK TEDBİR ALINDI


Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu’nun önerileri ile Covid-19 salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyon temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hazını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararı uygulamaya geçti.


KEMİRGENLERİN BARINMASINI KOLAYLAŞTIRIYOR


Toplu yaşam alanları ile iç içe yapılan hayvan besiciliğinin başta koku, hayvansal atıklar, sinek popülasyonunun artması, zararlı böceklerin ve kemirgenlerin barınmasını kolaylaştırma gibi temel olumsuzlukları beraberinde getirdiğini belirten belediye yetkilileri, “İçerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensibi olan temizlik büyük bir önem taşıyor. Bu doğrultuda Kapaklı ilçe merkezi ve civar mahallelerinde vatandaşların toplu yaşadığı mesken alanlarda ruhsatsız ve kaçak başta olmak üzere büyükbaş, küçükbaş ve kanatlı hayvanların barındığı ağılların yıkımı başladı” dedi.


“MODERN ŞEHİR GÖRÜNTÜSÜNE KAVUŞTURACAĞIZ”


Ruhsatsız ve kaçak olarak yapılan ağılların yıkımı ile ilgili açıklama yapan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “İlçemizde bir değişim ve dönüşümü yaşıyoruz. Daha modern, daha temiz ve daha yaşanabilir bir Kapaklı’yı inşa etmek ve şehir kimliğine dönüştürmek için attığımız adımlarda ilçemizin farklı mahallelerindeki ağıllar hem görüntü hem de çevre kirliliğine sebebiyet vermesi vatandaşlarımızı da ciddi anlamda rahatsız etmekte. Vatandaşlarımız bu konu ile ilgili belediyemize yoğun şekilde şikayetlerde bulunuyor. Bununla beraber konu ile ilgili Kapaklı Kaymakamlığımız tarafından oluşturulan İlçe Umumi Hıfzıssıhha meclisi kararı ile imara aykırı ve çevre kirliliğine sebebiyet veren ağılların yıkımına başlanmış durumda. Bu alanların temizlenmesinin ardından Kapaklımızı istediğimiz modern şehir görüntüsüne kavuşturmuş olacağız” ifadelerini kullandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.