Cumartesi, Ocak 23, 2021
4.6 C
Kapaklı
Ana Sayfa Kapaklı Başkan Çetin’den Yeni Yıl Mesajı

Başkan Çetin’den Yeni Yıl Mesajı

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, yeni yıl dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Mesajında 2020 yılını değerlendiren Başkan Çetin, “Değişen ve gelişen bir Kapaklı için” için aşkla ve gayretle olan çalışmalarını yeni yılda da tempo artırarak sürdüreceklerini belirterek herkesin yeni yılını tebrik etti.

Başkan Çetin mesajında şu ifadelere yer verdi:

“İHTİYAÇ SAHİBİ TÜM VATANDAŞLARIMIZIN YANINDA OLMAYA GAYRET GÖSTERDİK”

2020, dünya ve ülkemiz için Dünya Sağlık Örgütü’nün “pandemi” olarak nitelendirdiği Kovid-19 salgını ile mücadele ettiğimiz bir yıl oldu. Tüm insanlığı ve çalışma hayatını olumsuz etkileyen salgın sürecinde önceliğimiz sağlık oldu. Belediyemiz hizmet alanlarındaki çalışmaları pandemi koşullarına göre yeniden düzenleyerek, vatandaşlarımızın en çok temas ettiği kamusal alanlarda, belediye binaları ve kamu binalarında, hastane ve aile sağlığı merkezlerinde, pazar yerleri ve toplu ulaşım alanlarında dezenfeksiyon çalışmaları yaparak halk sağlığı adına önlem almaya çalıştık. Evde Bakım ve Destek Hizmetimiz ile 65 yaş üstü yaşlı, hasta, bakıma muhtaç veya engelleri nedeniyle gündelik ihtiyaçlarını yerine getiremeyen vatandaşlarımızın sağlık bakımı, psikolojik destek, ev temizliği ve kişisel temizlik bakımını gerçekleştirdik, sıcak yemek, erzak yardımlarımız ile ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlarımızın yanında olmaya gayret gösterdik.

“CADDE VE SOKAKLARIMIZ MODERN VE GÜZEL BİR HALE BÜRÜNÜYOR”

Bu çalışmalarımıza periyodik olarak kentimizin güncel ihtiyaçlarına yanıt verebilmek amacıyla alt yapı-üst yapı çalışmalarına da ağırlık verdik. Pınar Bulvarımızı asfaltıyla, yeşiliyle, oturma grupları ve aydınlatmasıyla kentimize yakışır estetik bir görünüme kavuşturduk. Kentimizin dört bir yerinde başlattığımız sıcak asfalt, kaldırım ve bordür seferberliğiyle yollarımız daha güvenli ve konforlu hale gelirken, cadde ve sokaklarımız da modern ve güzel bir hale bürünüyor.

“YENİ YILDA GÜZEL GELİŞMELERE İNŞALLAH HEP BİRLİKTE ŞAHİT OLACAĞIZ”

Bu süreçte vatandaşlarımıza söz verdiğimiz yatırımlarımız için de girişimlerimizi hassasiyetle sürdürdük. Uzun zamandır ilçemize kazandırmak için gayret ettiğimiz yeni devlet hastanemizde çalışmalara başlandı. İnşallah 2 yıl içerisinde tamamlanacak ve modern bir hastaneye kavuşacağız. Yıldızkent Kavşağı’ndaki trafik sorununu çözüme kavuşturacak, Ulaştırma Bakanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından da onaylanan proje ile ilgili hazırladığımız bilgi notunu Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop’a ilettik. Önemli mesafe kat ettiğimiz bu konuyla ilgili yeni yılda güzel gelişmelere inşallah hep birlikte şahit olacağız.

EBA NOKTALARI OLUŞTURULDU

Geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin her zaman olduğu gibi eğitimin uzaktan yapıldığı pandemi sürecinde de destekçisi olarak, Kapaklı Atatürk Kültür Merkezi ve Karaağaç Ek Hizmet Binamızda bulunan bilgisayar odalarını, evinde bilgisayar ve internet erişimi bulunmayan öğrencilerimizin eğitimden mahrum kalmamaları adına Eğitim Bilişim Ağı’na (EBA) erişim noktaları olarak düzenledik. Ortak kullanım alanlarında bulunan ücretsiz WİFİ noktalarımızın da sayısını artırdık.

TERMAL SU SONDAJ ALANINDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Bir diğer önem verdiğimiz yatırımımız olan, kentimize ve bölgemize değer katacak termal su ile ilgili de Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü ile imzaladığımız protokolün ardından sondaj alanında çalışmalar başladı. İnşallah söz konusu alanda kaliteli, debisi ve sıcaklığı yüksek bir suya erişir, ilçemize ve bölgemize hem ekonomik hem de sosyal anlamda önemli bir katkıyı kazandırmış oluruz.

“ÇÖZÜM İÇİN KİM VAR”

Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren sizlerle iç içe ve ulaşılabilir bir belediye olmak amacıyla faaliyetlerimizi sürdürdük. Bu kapsamda sizlerin sorunlarını birinci elden tespit ederek, kayıt altına almak ve en kısa sürede etkin bir şekilde çözüme kavuşturmak amacıyla “Çözüm için KİM var” sloganıyla Kapaklı İletişim Merkezi hayata geçirdik. 444 80 59 numaralı Çağrı Merkezimiz ve tüm sosyal medya hesaplarımızdan bizlere 7/24 ulaşabilirsiniz.

“YENİ YILINIZI EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLUYORUM”

Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren “Değişen ve gelişen bir Kapaklı için” için aşkla ve gayretle olan çalışmamızı yeni yılda da tempo artırarak sürdüreceğimizden hiçbir hemşehrimizin şüphesi olmasın. Verdiğimiz sözleri bir bir gerçekleştirmek ve yeni projeler üretmek için yeni yılda da kararlılığımızı sürdüreceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle 2020 yılında hayatını kaybeden başta şehitlerimiz ve sağlık çalışanlarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Hepimize daha sağlıklı, mutlu ve huzur dolu seneler temenni ediyor, yeni yılınızı en içten dileklerimle kutluyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eski Dernek Başkanı İntihar Etti

Kapaklı Beşiktaşlılar Derneği Kurucu Başkanlığı yapan ve Kapaklı Beşiktaşlılar Derneğini kuran iki çocuk babası Selahattin Pekmez (50) Kazak gölü piknik alanında intihar...

Karşıdan Karşıya Geçmek İsterken Feci Şekilde Hayatını kaybetti

Kapaklı-Çerkezköy Kara yolu üzerinde bulunan Trakya İplik kavşağında Recep Çetin(36) yoğun trafikte karşıdan karşıya geçmek isterken N.Ç'nin kullandığı 59 DD 439 plakalı...

Gençlerin Hız Tutkusu Faciaya Neden Oluyordu

Kapaklı Bahçelievler Mahallesi ,Pınar Bulvarı üzerinde Kapaklı'dan Çerkezköy'e giden halk minibüsü hakimiyetini kaybederek önündeki otomobile çarptı.Çarpmanın etkisiyle yolcu minibüsünün içinde korku...

Kapaklı’da 3000 Pozitif Vaka 100 Üzeri Kayıp

Kapaklı'da korkunc tablo.Kasım ayı verileri Kapaklı'daki korkunc tabloyu acı gerceği ortaya koydu

SON YORUMLAR