Kapaklı Gündem

Başkan Çetin’den 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Mesajı

Başkan Çetin’den 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Mesajı
25 views
25 Kasım 2020 - 12:12

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında bir mesaj yayımladı.

Başkan Çetin mesajında şu ifadelere yer verdi;

“25 Kasım, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 1999 yılında kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü” ilan edilmiştir.

Kadına yönelik şiddet, insanlık onurunun ayaklar altına alınması, erdemin, faziletin, hoşgörünün ve insanlığın yok olmasıdır. Maalesef ülkemizde de kadına yönelik şiddet olaylarına rastlıyor, kadın cinayetlerini konuşmak zorunda kalabiliyoruz. Şiddet olaylarının önüne geçilmesi için tedbirler alınsa da fikri ve vicdani yoksunluktan dolayı olayların önüne ne yazık ki geçemiyoruz. Kadına şiddet en büyük acizlik ve cahilliktir. Şiddet uygulayanları en ağır şekilde cezalandırmak çok önemli olsa da, esas önemli olan şiddeti uygulanmadan önce engelleyebilmektir. Bunun toplumun her ferdini bilinçlendirmekten geçtiğini biliyor ve çalışmalarımızı bu yönde yoğunlaştırıyoruz.

Yakın zamanda kurduğumuz Kadın Aile Müdürlüğümüz ile kadınlarımıza yönelik birçok projeyi hayata geçiriyoruz. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında da bir dizi etkinlik düzenledik. Turistik ve Hediyelik Eşya kursiyerlerimizin birbirinden farklı el emeği göz nuru ürünleri Atatürk Kültür Merkezimizde sergilendi. Akabinde Kazak Gölü yolu üzerindeki boş alana fidan dikimi gerçekleştirerek farkındalık oluşturmak için turuncu balonlarımızı gökyüzüne bıraktık. Belediye binamızda ve eski belediye meydanında vatandaşlarımıza turuncu maske ve kalem dağıtarak kadına şiddete karşı farkındalık oluşturduk. Kadın anadır, kadın eştir, kadın kardeştir velhasıl kadın bizim başımızın tacıdır. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele gününün toplumsal duyarlılıklarımızı güçlendirmesi ümidiyle, kadına karşı her türlü şiddeti kınıyor, barış, huzur ve mutluluğun hâkim olduğu daha güzel bir dünya diliyorum.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.