Kapaklı Gündem

Başakşehir Okulu’nda 5. Sınıflara İngilizce Yeterlilik Sınavı

Başakşehir Okulu’nda 5. Sınıflara İngilizce Yeterlilik Sınavı
103 views
15 Eylül 2020 - 9:38

Başakşehir Okulu’nda 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı için 5. Sınıf öğrencilerine, İngilizce Eğitiminde daha başarılı sonuçlar elde edebilmek adına yetenek tespit sınavı yapıldı. Öğrenciler okula küçük gruplar halinde gelerek, sosyal mesafeye uygun ve dezenfekte edilmiş sınıflarda sınava girdiler.

Yeterlik ve Seviye Belirleme Sınavı iki oturum halinde gerçekleştirildi.

1. Oturumda; öğrenciler dört aşamalı taramadan geçtirler.

(Part one: Listening (Dinleme)

Part two: Vocabulary (Kelime)

Part three: Grammar (Dilbilgisi)

Part four: Reading and Writing (Okuma, Yazma)

2. Oturumda; öğrenciler Speaking (Konuşma) sınavına tabi tutuldular.

Başakşehir okulları İngilizce Zümre Başkanı Leyla Yılmaz yapılan sınav hakkında bilgi paylaşımında bulundu;

PEKİ NİYE İNGİLİZCE YETERLİLİK SINAVI?

”Kur sistemini okul olarak 5. Sınıflarda İngilizce dersleri için yapmaktayız. Başakşehir Okulları olarak öğrencilerimizin, sahip oldukları bilgi ve donanıma uygun ders programı eşliğinde daha başarılı sonuçlar elde edebilmek, seviyelerini doğru tespit edebilmek adına, İngilizce yeterlilik sınavı yapılmıştır. Özellikle yabancı dil öğretiminde öğrenciler arasında seviye farklılıkları olması dersin verimi ve öğrencinin motivasyonu üzerinde olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Ders ortamında kendini iyi ifade edemediğini düşünen öğrenci derslere katılmamayı tercih edebilmektedir. Bu süreç de motivasyonu düşürmekte, öğrencinin potansiyelini olumsuz etkilemektedir. Yine aynı şekilde eğitim materyallerinin seviyelere göre doğru seçimi de başarıya giden yolda en büyük araçlardan biridir. Bu düşünceler doğrultusunda 5. Sınıfa kayıt olan her öğrencimize ingilizce yeterlilik sınavına katılımı zorunlu kıldık. Yapılan sınav öğrencinin, dil bilgisi, kelime bilgisi, okuma, yazma, dinleme ve sözlü iletişim becerilerini ölçecek şekilde planlanmıştır. Sınav için öğrencilerimiz herhangi bir hazırlık yapmadılar. Çünkü sınavın amacı seviye belirlendikten sonra en doğru planlamayı yapmaktır.

Yıl boyunca öğrencilerimiz belirlenen sınıflarda İngilizce derslerini alarak doğru yönlendirme ile İngilizcelerini güçlendireceklerdir. Zümre olarak tüm çalışmalarımızı bu amaç doğrultusunda, ekip çalışması ile ilerleteceğiz.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.