Kapaklı Gündem

Akın Yılmaz Milletvekili Aday Adaylığını Resmen Açıkladı:Hizmet Sırasının bize geldiğine yürekten inanıyorum

Akın Yılmaz Milletvekili Aday Adaylığını Resmen Açıkladı:Hizmet Sırasının bize geldiğine yürekten inanıyorum
171 views
16 Mart 2023 - 13:03

Yağmur Turizmin sahibi ve Ak Parti Tekirdağ İl Başkan Yardımcısı Akın Yılmaz, 14 Mayıs’ta yapılacak olan 2023 Genel Seçimlerinde Ak Parti’den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

20 yıla aşkındır Adalet ve Kalkınma Partisi’nde görev alan Yağmur Turizmin sahibi ve Ak Parti Tekirdağ İl Başkan Yardımcısı Akın Yılmaz, Bugün saat 13:00’da Ak Parti Kapaklı İlçe binasında düzenlenen basın toplantısı ile milletvekili aday adaylığını resmen açıkladı.  

HİÇBİR ZAMAN KÜSMEDİM

Düzenlenen basın toplantısında aday adaylığına ilişkin açıklamalarda bulunan Yılmaz “Ak partimizin kuruluşu ile dahil olduğum bu kutlu davada; Sandık Başkanlığından tutun 2002/2009 Ak Parti Çerkezköy ilçe yönetim kurulu Üyeliği, belediye başkan adaylığı,2014-2019 yılları büyükşehir belediye meclis üyeliği görevleri ile ilimize ve ilçelerimize hizmet edip, 2020-2023 İl Başkan yardımcılığı görevlerini büyük bir şek ve özveri ile yürüttüm.

22 yıl içerisinde yapılan tüm seçimlerde Ak davanın hizmetinde olup gerek belediye gerekse milletvekili seçimlerinde partimin ve davamın yanında olup aday kim gösterilirse gösterilsin gerek belediye seçimlerinde gerek milletvekili seçimlerinde nefsi duygularımla hiçbir zaman hareket etmeden adayımızla birlikte Tekirdağ’da tüm ilçelerde başarılı olmak için elimden gelen bütün gayreti gösterdim. Hiçbir zaman küsmedim o olursa ben yokum asla demedim her daim reisimizin yolunda davamızın peşinde çalışmaya devam ettim. Sadece ve sadece seçim zamanı ortaya çıkıp aday adayı olupta, aday olamayınca kenara çekilen, seçim zamanı tekrar gelince aday olanlardan asla olmadım Aday olmasam da il başkanlığımızın gerek ilçe başkanlıklarımızın vermiş olduğu görevleri layıkıyla bugüne kadar yerine getirdim ve getirmeye de devam ediyorum.

SIRAMIZI BEKLEDİK

Siyasi hayatım boyunca Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ki ak davanın bir neferi olmaktan her daim onur ve gurur duydum.35 yıldır kapaklı ’da yaşayan, ticaret ve siyasetle uğraşan bir kardeşiniz olarak bugüne kadar kapaklı’nın ve Tekirdağ’ın her yerinde görev yaptığım gerek il  başkan yardımcılığı gerekse büyükşehir belediye meclis üyeliği dönemlerinde her daim Tekirdağlı ve kapaklılı Çerkezköylü hemşerimin her daim yanında oldum. Bugüne kadar Hazreti Yusuf gibi SABIR her kapıyı açan duadır inancı ile hasret ve tutkuyla hizmet sıramızı bekledik. Et tırnaktan nasıl ayrılmaz ise ben de sizlere hizmet yolunda asla ayrılmadım. Buna yukarıda Allah yerde sizler ve Tekirdağ’daki  hemşerilerim şahittir. Sizlerin her daim yanın oldum düğünlerimizde beraber eğlendik, cenazelerimizde beraber ağladık, hastalığımızda beraber şifa aradık, elimden geldiğince sizlerin derdi ile dertlendim ve Tekirdağ’da her bireye hizmet etmekten ayrı bir gurur ve ayrı bir heyecan duydum. Bu hizmete devam etmek için bu kutlu yolda yeni hedeflere doğru yürümek iç sizlerin duası, takdirleri ve desteğiyle artık hizmet sırasının Tekirdağ’da bir şekilde bize geldiğine inanıyorum.

Genel başkanımız cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 28 Ekim’de açıkladığı Türkiye 100 yılının Startının verileceği 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan genel seçimlerde Tekirdağ ilimizde yaşayan 1.144.000 nüfusu temsil etmek hem Tekirdağ ili hem ilçelerimizin ve aynı zamanda ikamet ettiğim bölgenin beklentilerini sorunlarını ve sıkıntılarını bilen bir kardeşiniz olarak Ankara’da daha gür bir şekilde sesimizi duyura bilmek Tekirdağımıza ve bölgemize daha fazla hizmet gelmesini sağlamak Tekirdağ’lı hemşerilerimizi temsil eden biri olabilmek için; ailem, teşkilatım ve siyasi büyüklerim ile yapmış olduğum istişareler neticesinde,3 yıldır gururula ve onurla yürütmekte olduğum il başkan yardımcılığı görevimden ayrılarak sizleri Ankara’da daha güçlü temsil edebilmek için temsilde adaleti sağlamak ilçemiz ve bölgemizden gülcü bir temsilci olabilmek için Tekirdağ milletvekili aday adayı olmaya karar verdim.

“KÖTÜ GÜNDE BİRLİKTE ÜZÜLDÜĞÜM AĞLADIĞIM, İYİ VE MUTLU GÜNLERİNDE BİRLİKTE SEVİNDİĞİM TÜM GÖNÜL DAŞLARIMA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM “

Yıllardır hizmet ettiğim dava içinde bizlere çalışmalarımızda her daim örnek olan destek veren güç katan başta Türkiye sevdalısı liderimiz ,cumhurbaşkanımız genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, TBMM başkanımız Sayın Prof. DR. Mustafa Şentop hocama çok değerli milletvekillerimiz Sayın Mustafa YEL ve Çiğdem Koncagül’e genel merkez ARGE ve Eğitim Başkanımız Sayın Mustafa ŞEN birlikte çalışmaktan onur duyduğum kıymetli il başkanımız Mastan Özcan’a fedakarca görev yapan çok kıymetli yönetim kurulu Üyesi arkadaşlarıma, belediye başkanlarıma ilçe başkanlarıma ,belediye meclis üyelerime ,mahalle başkanlarıma.  Tekirdağ kamuoyuna 11 ilçede yaşayan tüm hemşerilerime varlığıyla bize güç katan kadın kolları başkanım ve ekibine, gençlik kollarına il başkanım ve ekibine teşkilatımın her bir Ferdine ayrı ayrı teşekkür ediyorum; Ve en büyük teşekkürü dualarından eksik etmeyen manevi desteğini esirgemeyen her daim yanımda olan kıymetli eşime, alleme, çocuklarıma ve kalbinde yer açan dualarında adımı her daim zikir eden bölgemizdeki STK başkanlarımıza, muhtarlarıma, kanaat önderlerimize. Her sabah çayını içtiğim. Yemeğini, yediğim. Traşımı olduğum esnafımıza, kötü günde birlikte üzüldüğüm ağladığım, iyi ve mutlu günlerinde birlikte sevindim tüm gönültaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

TEKİRDAĞ’DA HEP BİRLİKTE BİR BAŞARI HİKAYESİ YAZACAĞIMIZA YÜREKTEN İNANIYORUM

Şüphesiz her son yeni bir başlangıçtır düsturu ile Türkiye’de istikrarın dünyada itibaren ve dik duruşunu sembolü alan mazlum coğrafyadaki Müslümanların daha iyi Umut’u Türkiye sevdalısı liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın peşinde her daim milletimize hizmet etmeye devam edeceğim. Birlik ve beraberlik içinde Tekirdağ’ın 11 ilçesinde 369 Mahalle 20.000 bini aşkın sokağında ikamet eden Türkiye’nin doğusundan batısına güneyinden kuzeyine şehrimize gelen tüm vatandaşlarımızı kucaklayan bir anlayışı ortaya koyarak kimseyi ötekileştirmeden kürdüyle,lazıyla,çerkeziyle göçmeneniyle, sünnisi ,ailevisiyle bütün etnik unsurları ve renkleri ile bir ve beraber olarak girilmedik ev,el alınmadık gönül bırakmadan Tekirdağ’da hep birlikte bir başarı hikayesi yazacağımıza yürekten inanıyorum. Bugünden itibaren hep birikte yaşadığımız şehre ve ilçelerimize değer katmak için daha yoğun bir şekilde çalışarak 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlerde Cumhur ittifakı  ile birlikte adayımız ve cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı millete hizmet yolunda tekrar başkan yapmak için var gücümüz ile çalışacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın özellikle bunuda özellikle buradan ifade ediyorum. Çok zor bir secim arifesindeyiz siyasi büyüklerimizden özellikle istirhamım şudur artık cumhurbaşkanımıza güç katacak 1 oyun dahi önemli olduğu bu seçimlerde duygularımızı  bir tarafa bırakarak  sahada sokakta evde esnafta karşında olan partimize ve reise oy taşıyacak  adaylarla yola çıkacağıma  yürekten inanıyorum bu duygu  ve düşüncelerle sizleri tekrar saygıyla,sevgiyle hürmetle muhabbetle selamlıyorum.” İfadelerine yer verdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.