Kapaklı Gündem

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun
27 views
29 Ekim 2021 - 18:44

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, yazılı bir mesaj yayımlayarak, Cumhuriyetimizin ilanının 98’inci yıl dönümünü kutladı. Tüm Kapaklı halkının ve milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik eden Başkan Çetin mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Cumhuriyetimizin ilanının 98’incı yıl dönümü kutlu olsun. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “en büyük eserim” diyerek bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98’inci yıl dönümüne erişmenin engin gururunu, onurunu, sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhuriyet, bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur. Millet egemenliğinin kendisi olan bu büyük zafer büyük mücadele örnekleri sergilenerek elde edilmiştir. İşgal edilen ülkeyi düşmandan kurtarmak için canlarını siper eden vatan evlatlarının zaferidir. Bu uğurda hayatını kaybeden ve şehadet şerbeti içen tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. Birlik ve beraberliğin ve azmin zaferi olan büyük mücadelenin bizi bu günlere getirdiğinin farkında olup, bizlere bırakılan mirası da daha ileriye taşımanın gayreti içerisinde olacağız. Bu vesileyle bin yıldır aziz vatan topraklarının müdafaası için bir gonca gül gibi toprağa düşen kahraman şehitlerimize Yüce Mevla’dan rahmet ve mağfiret diliyorum. Başta Cumhuriyetimizin banisi, Kurtuluş Savaşımızın muzaffer komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm gazilerimizi de rahmetle ve minnetle yad ediyorum.”

“FENER ALAYI VE EDİS KONSERİMİZE TÜM HALKIMIZI BEKLİYORUM”

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programının Cuma günü 10.30’da İlçe Stadyumunda yapılacağını belirten Başkan Çetin, “Pandemi dolayısıyla 2 yıldır stadyumda kutlayamadığımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkumuzu bu yıl hep birlikte aynı coşku ve heyecan içerisinde kutlayacağız. 10.30’da İlçe Şehir Stadımızda yapacağımız kutlama töreninin ardından akşam 19.00’da Belediye Meydanı’ndan başlayarak stadyumda sona erecek Fener Alayı Kortejimizi gerçekleştireceğiz.  Ardından ise ünlü şarkıcı Edis sevilen şarkılarını seslendirecek ve katılımcılara unutulmaz anlar yaşatacak. Tüm vatandaşlarımızı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinliklerimize davet ediyorum.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.